Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Founders, Curmudgeon's Better Half

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Founders, Curmudgeon's Better Half



    Jeden z "old ale" z tego browaru. Ten warzony z melasą i leżakowany w beczce Maple Syrup Bourbon wydawało mi się, że w beczce po burbonie z syropem klonowym. Jednak syrop klonowy widnieje też jako składnik piwa obok melasy

    Piwo zapowiada się słodko, również dlatego że nazwa oznacza lepszą połowę gbura

    Alk. 12,7%

    Aromat - słodycz karmelu tudzież melasy czy innego syropu klonowego nuty beczkowo-alkoholowe trochę z tyłu, choć po czasie całkiem wyraźne
    Piana - dość wysoka, po dłuższej chwili zwarty, trwały kożuszek, który oblepia szkło
    Barwa - ciemniejsza miedź, zmętniona
    Wysycenie - średnie, lekko podszczypuje
    Smak - syropowo-ulepkowaty, ale akurat tego się spodziewałem. Profil tej słodyczy jest jednak bardzo fajny - karmel, syrop klonowy, trochę palony, beczkowy z wyraźnie rozgrzewającym alkoholem, który nie drażni prawie w ogóle. Może jeszcze ciut suszonych śliwek i rodzynek.
    Treściwość - potężna

    "Gęstsze" od wielu piw typu barley wine i w sumie nim jest - stanowiąc jeszcze treściwszą wersję old ale. Taki produkt, przy którym można się zastanawiać, czy jeszcze jest piwem. Nie jest smakowo złożone, z wyraźnym słodko-deserowym profilem. Nie jest to jednak krytyka, bo to naprawdę bardzo przyjemny deserowy napitek. Nie każdemu może podejść, ale mi bardzo smakowało.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Zdjęcia:
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎