Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Doceniam pracę i wysiłek jaki ktoś wkłada w funkcjonowanie portalu, nadto doskonale rozumiem i w pełni popieram cel jaki przyświeca sponsorowaniu browar.bizu w znacznej części przez użytkowników. Uważam też, że cena jaką płacę za konto jest uczciwa. Zdaje sobie również sprawę z tego, iż duże trudności z utrzymaniem portalu zapewne osłabiły by zapał do jego prowadzenia a wszystkim miłośnikom prawdziwego piwa powinno zależeć na jego funkcjonowaniu w takim kształcie.
Rzeszowiak
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 19-09-2009, 15:11
qulek82 qulek82 is offline
Member

Miejscowość: Legnica
Standardowy renowacja porcelanek

Już kiedyś rozpocząłem ten temat w "moje zbieranie" bez żadnego echa ze strony zbieraczy.Dzisiaj powtórnie bo chcę się podzielić moim "wynalazkiem".Kiedyś Stolp napisał po co komu te "szroty" jak na nich nic nie widać ,faktycznie ołówek to słaba metoda odzysku napisu.Znalazłem inny mosiężna szczoteczka i czyszczenie .Patrz na efekt -tak wyglądają zdawałoby się całkowicie czyste porcelanki ,na których napis można było odczytać pod ukosem w świetle dzienym ,a teraz całkowicie czytelne!!!!!!!!!!Tylko na jednej porcelance z Namysłowa(nie ma jej na fotce) na razie nic nie wyszło ,czyszczę nadal.Z legnickich wyskoczył mi niezły rarytasik G.H.Kuhn.Udaje się z porcelankami z czarnym napisem ,czerwone w trakcie prób....
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg S6309747.JPG (62,7 KB, liczba wyświetleń: 259 )
Rodzaj pliku: jpg S6309748.JPG (77,7 KB, liczba wyświetleń: 254 )
Odpowiedz cytując
Stare 20-09-2009, 15:02
Member

Standardowy

na dodatek daje jeszcze dwie fotki przed i po renowacji
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg S6309757.jpg (19,2 KB, liczba wyświetleń: 213 )
Rodzaj pliku: jpg S6309759.jpg (18,4 KB, liczba wyświetleń: 213 )
Odpowiedz cytując
Stare 22-09-2009, 18:50
mimons mimons is offline
Member

Miejscowość: Olsztyn
Standardowy

Próbowałem tego. Faktycznie napisy się pojawiły, a kompletnie były niewidoczne.
Jedyny kłopot taki, że trwałość tego co się pojawiło była krótka. Po przetarciu palcem, albo szmatką napisy od razu się wycierały.
Odpowiedz cytując
Stare 23-09-2009, 06:13
Member

Standardowy

trzeba będzie spróbować polakierować
Odpowiedz cytując
Stare 23-09-2009, 17:12
Fotka Użytkownika: ergie
ergie ergie is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Polecam satynowy werniks Polycolor dostępny w sklepach dla plastyków.
Odpowiedz cytując
Stare 22-04-2019, 21:35
Fotka Użytkownika: mor842
mor842 mor842 is offline
Member

Standardowy

Pozwolę sobie odkopać. Czy mosiężną szczotkę można zastąpić czymś innym?

Jeszcze odnośnie samej renowacji. Czy ktoś z Was ma jakiś patent na usuwanie resztek drutu, rdzy z otworów mocujących? Wyczytałem że można to robić Fosolem. Tylko nie bardzo wiem jak wówczas je moczyć żeby nie uszkodzić napisów.

Aha i jak usunąć z powierzchni porcelanki resztki rdzy? Jakiś delikatny środek ścierny (mleczko CIF)?

mor842 edytował/a post 22-04-2019 o godz. 21:37.
Odpowiedz cytując
Stare 22-04-2019, 23:25
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Nie za bardzo kumam jak czyszczenie mosiężną szczoteczką a więc dalsze tarcie ma powodować pojawienie się napisów czyli farby która na skutek różnych warunków starła się, zanikneła ?
Mosiądz jakoś wciera się w mikroskopijne rowki po farbie czy reaguje z porcelaną i powstaje od nowa napis/nadruk ?

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 23-04-2019, 05:37
Fotka Użytkownika: mor842
mor842 mor842 is offline
Member

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
Nie za bardzo kumam jak czyszczenie mosiężną szczoteczką a więc dalsze tarcie ma powodować pojawienie się napisów czyli farby która na skutek różnych warunków starła się, zanikneła ?
Mosiądz jakoś wciera się w mikroskopijne rowki po farbie czy reaguje z porcelaną i powstaje od nowa napis/nadruk ?
Szczerze to też się nad tym zastanawiałem. Może chodzi bardziej o ściągnięcie jakiejś wierzchniej warstwy zabrudzenia powierzchniowego?? Dlatego pytałem czy coś innego też może być. Trzeba będzie popróbować różnych sposobów...
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie