Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Oksamytowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #61
    Kraków, Marchewka z Groszkiem. Dobre piwo, stylowy ciemniak, raczej słodowy, ale nie bez ciekawych nutek.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • Mario_Lopez
      Senior
      • 08-2009
      • 991

      #62
      Bardzo smaczny lekki ciemniaczek, w ogóle jak dotychczas nie zawiodłem się na żadnym z rodziny Obołoni, dobrze zbalansowana słodycz z delikatną goryczką i palonymi nutami, piana ładna, długotrwała. Chętnie wracam do tego piwa.
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


      EBE EBE

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #63
        Patrząc na liczby spodziewałem się piwa o wysokiej pełni, z orgiastycznym profilem smakowym - karmel, toffi, może nawet gorzka czekolada. A tu nic z tych rzeczy.

        Zapach pusty, może najwyżej odrobinę zbożowy. W smaku niemal wyłącznie woda, ani trochę spodziewanych "ciemnych" rzeczy.

        Nie będę powtarzał, bo nie ma po co.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • focus25
          Member
          • 01-2011
          • 39

          #64
          Piwo to piłem pierwszy raz i w najbliższym czasie raczej nie powtórze tego.
          Zaraz po nalaniu piękna wysoka piana, ale po dwóch minutach nie pozostało po niej najmniejszego śladu.
          Zapach słaby ale przyjemny, słodowo karmelowy.
          Jeśli chodzi o smak to po tym ekstrakcie spodziewałem się czegoś bardziej wyrazistego.
          Największym minusem piwa tego jest wysycenie, wręczy druzgoczące, tak mocne nie przystoi temu stylowi
          Za prawie 5 zł można kupić dużo zacniejszego ciemniaka.

          Comment

          • Adasqo88
            Junior
            • 01-2012
            • 3

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
            Bardzo smaczny lekki ciemniaczek, w ogóle jak dotychczas nie zawiodłem się na żadnym z rodziny Obołoni, dobrze zbalansowana słodycz z delikatną goryczką i palonymi nutami, piana ładna, długotrwała. Chętnie wracam do tego piwa.
            zgadzam się w 100%. Ludzie jak chcecie aromatycznego ciemniaka to kupcie sobie koźlaka Może aksamitne nie smakuje każdemu, jednak trzeba przyznać, że jest to piwo wyjątkowe na naszym rynku bo nie ma niczego podobnego...

            Comment

            • rumianman
              PremiumUżytkownik
              • 10-2006
              • 23

              #66
              raz pszeniczne, raz jęczmienne

              jesli kto testuje Obołonia, pewnie zauważył, że marka przechodzi mały rebranding, czy może odświeżenie etykiet. o gustach można oczywiście nie dyskutować, moim zdaniem nowe są gorsze, wizualnie klasyczne "dostojne" etykiety stają się bardziej "lajtowe", ale właściciele (zakładam) zbadali rynek, chcą to robią.
              trafiło mi się na jednej półce opakowanie nowe i stare, w Kauflandzie, za cenę bliską 5 PLN, i kupiłem, żeby porównać "stare" i "nowe" aksamitne.
              jeszcze nie wypiłem - ale przy oglądaniu etykiety: konsternacja.
              załączam zdjęcia. czy piwo może być raz pszeniczne, a raz jęczmienne?
              Attached Files
              Last edited by sibarh; 16-04-2013, 02:53.

              Comment

              • Mikko
                Senior
                • 12-2008
                • 583

                #67
                Co to za styl ciemne - czerwone?

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #68
                  Aktualne foto:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #69
                    Piwo nad wyraz delikatne w zapachu. Z butelki jak i ze szkła, po przelaniu, czuć było delikatnie słody i goryczkę plus kwaskowy odcień. Kolor płynu rubinowy, piana beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków, szybko opadła, zostawiając minimalną warstewkę na powierzchni. Smak zaskakujący – lekko kwaskowe z dodatkiem (chyba) karmelu. Wysycenie na tyle spore, że odczuwałem szczypanie w język. Nic wielkiego, ale przyjemnie się to pije.
                    Jak mawiali moi belfrowie - bardzo dobrze - trzy plus!

                    Comment

                    • Warchlando
                      Member
                      • 06-2012
                      • 94

                      #70
                      Kolor - ciemno - rubinowe
                      Piana - beżowa, przeciętnej obfitości, bardzo szybko opada, pozostawia niewielką obręcz wokół szkła, ale i ona po jakimś czasie zanika
                      Zapach - słodowy z cukierkowym aromatem, leciutką palonością. Mało intensywny zapach.
                      Smak - słodowy z przeciętną goryczką, następnie czuć kwaskowatość zmieszaną z karmelem.
                      Wysycenie - średnio-wysokie
                      Opakowanie - prosta etykieta z podanymi na kontrze podstawowymi informacjami. Kapsel firmowy.
                      Uwagi - przeciętne i dosyć wodniste piwo. Nie warto.
                      Warka do 27.04.2014

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #71
                        Karmelowy, przyciężkawy ciemny lager o zabójczym dla pijącego wysyceniu. Smaku toto ma mało, goryczki prawie żadnej. Przewijają się posmaki czekoladowe i tyle o nim można powiedziec. Nie warto.

                        Comment

                        • Pess09
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 284

                          #72
                          Jak na piwo kupione w Kauflandzie za 4zł z gorszem nie jest źle.
                          Kolor mocno ciemna czerwień.
                          Piana średnio obfita ale znika bardzo szybko.
                          W zapachu głównie garmel i skórka chleba.
                          Smak ogólnie w stronę lekkiej kwaskowości, karmel trochę czekolady i przypalona skórka chleba. Goryczka dosyć niska jednak przyjemna, faktycznie jak nazwa mówi jest dość aksamitne.
                          Wysycenie wysokie jednak i tak raczej niższe niż w niektórych popularnych lagerach.
                          Można spróbować to piwo jeśli jest się w markecie i nie ma możliwości kupna niczego innego, niczym nie odrzuca ani nie zachwyca ale złego słowa nie powiem.

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #73
                            OBOŁOŃ Velvet

                            BARWA: Ciemna. Rdzawej czerwieni/rubinu... przejrzyste. [4.5]
                            PIANA: Beżowa, średniej wysokości z przewagą drobnych oczek, zostawiła kilka małych plamek na szkle, widoczna do końca. [3.25]
                            ZAPACH: Karmelu, prażonego słodu... i po dłuższych, głębszych wdechach jakby delikatniutka wędzonka- taka moja sugestia ;-)) [3.75]
                            SMAK: Ciemnych słodów, karmelu... Mocniej schłodzone jest bardziej wodniste, po ogrzaniu, smak staje się bardziej wyczuwalny. Chmielowa goryczka niewyczuwalna. [3.5]
                            WYSYCENIE: Średnie, dotrwało do końca w dobrej kondycji. [4.5]
                            OPAKOWANIE: Butelka z tłoczeniami o pojemności 500ml, zielona, aczkolwiek solidna z grubego szkła. Ładne etykiety z których poznikały ukraińskie napisy... podany skład, ekstrakt, firmowy kapsel. [3.75]

                            UWAGI: Warka do 13.02.2016, wypite 19.12'15. Piwo płytkie w smaku, nie było ani specjalnie słodkie, ani jakieś wytrawne, ni kwaskowe... Prosto z lodówki jest wodniste, dobrze je trochę ogrzać przed degustacją (10-12*C).

                            Comment

                            • mor842
                              Senior
                              • 07-2015
                              • 114

                              #74
                              Aktualna "wersja" tego piwka. Zakupiona w promocji w dyskoncie każdego "prawdziwego polaka" ;P
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎