Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grothesk
    Senior
    • 11-2005
    • 811

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Otwarcie browaru Folga nastąpi 12 kwietnia.
    Kolego abernacka, nie żebym narzekał, bo regularnie dostarczasz mnóstwa nowinek w tym konkretnym temacie, ale dodanie od czasu do czasu chociażby informacji gdzie u licha znajduje się browar X, Y lub Z wcale by nie zaszkodziło w ulepszeniu tego wątku. :-) Jeszcze kilka lat temu to nawet nie byłoby konieczne, ale dzisiaj co dwa tygodnie otwierają gdzieś jakiś mikrobrowar i się pogubić w tym wszystkim już można.

    Tak, ja wiem, że jest google itd. ale ten wątek miałby o wiele większą wartość dodaną gdyby napisać browar X w mieście Y, browar A w miejscowości B, i tyle. Nic więcej nie trzeba, sam adres można sobie znaleźć. A tak człowiek nie wie mieszkając w Ustrzykach czy to browar w Sanoku czy w Szczecinie. I czy szykować rower na wycieczkę czy bookować nocny pociąg.

    Dla podkreślenia wagi moich słów, siłacz palnie pięścią w stół. ;-)
    A w kwestii lokalizacji, cytat z klasyka, bo nie każdy wie gdzie jest Zbuczyn:
    więcej klasygów:https://www.youtube.com/channel/UCB9xvgXipv9QbFEKvzjGJoA


    Tomek

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      Ja myślałem, że na tym forum jednak bywaja ludzie, którzy posiadają elementarną orientację w geografii i potrafią używać wyszukiwarki.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
        Ja myślałem, że na tym forum jednak bywaja ludzie, którzy posiadają elementarną orientację w geografii i potrafią używać wyszukiwarki.
        W sumie ja bym jeszcze ograniczył się do komunikatu typu:

        F o. 12.

        04 pominąłem bo post był z kwietnia więc rozgarnięty może się spodziewać że niepodanie miesiąca będzie równoznaczne z kwietniem
        Last edited by ART; 10-04-2019, 16:46.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Ja bym napisał "pofolgować będzie można 12, pozdro dla kumatych"

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Grothesk
            Senior
            • 11-2005
            • 811

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja myślałem, że na tym forum jednak bywaja ludzie, którzy posiadają elementarną orientację w geografii i potrafią używać wyszukiwarki.
            A co elementarna orientacja w geografii ma wspólnego z tym, że poza grupką kilkunastu osób siedzących w branży po same uszy, pies z kulawą nogą nigdy nie słyszał o browarze Folga? Skoro to NOWY browar i nie jest to odkrycie roku ani przewrót kopernikański w browarnictwie o którym prasa pisze od pół roku (bo takich browarów się otworzyło w tym roku już z 10 a otworzy jeszcze pewnie ze 20), to nie jest chyba ani dużym nietaktem zapytać gdzie u licha jest ten nowy browar, ani włos nikomu z głowy z pewnością by nie spadł, gdyby dopisał w ramach jednego i tego samego zdania dwa wyrazy: z Raciborza, z Przasnysza, z Pierdziszewa - cokolwiek!

            Ja niczego nie narzucam, a jedynie sugeruję, że wątek wyglądałby znacznie ciekawiej, gdyby poza nazwą samego nowego browaru, o którym mało kto jeszcze słyszał, dopisać tylko i wyłącznie nazwę miejscowości w jakiej funkcjonuje. Wyszukiwarka wyszukiwarką, ale zupełnie inaczej to wygląda jeśli napisać browar X a browar X w Zamościu, Poznaniu, Warszawie.|

            Tyle i tylko tyle.
            Tomek

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              Wpisz w wyszukiwarkę "browar Folga" i tyle. Po co ta awanturka o nic?

              Comment

              • Grothesk
                Senior
                • 11-2005
                • 811

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                Wpisz w wyszukiwarkę "browar Folga" i tyle. Po co ta awanturka o nic?
                Awanturka a sugestia techniczna, to nie są synonimy. Jeśli w wyszukiwarkę można łatwo wpisać "gdzie jest browar Folga?", to idąc tym samym tokiem myślenia, można równie łatwo wpisać "a kiedy to otwierają ten cały browar Folga?", tylko po co, skoro można napisać zdanie na zasadzie "Browar Trzy Korony w Puławach zostanie otwarty 1 lipca". Nie rozumiem w czym powyższe zdanie miałoby być gorsze od "Browar Trzy Korony zostanie otwarty 1 lipca", że pominięto w nim kluczową informację o jego lokalizacji. Moje zdanie i sugestię znacie, a jak wpisywać będziecie, to już wasza broszka. Ja tylko wyraziłem swoją opinię, że dodając dwa dodatkowe wyrazy, na zasadzie: "w Puławach" od razu wątek wygląda inaczej. I tyle. :-)

                Comment

                • zgroza
                  Senior
                  • 03-2008
                  • 3597

                  Więc dla porządku: browar Folga, Gryfice, powiat gryficki, archidiecezja szczecińsko-kamieńska, stacja kolejowa w miejscu.
                  Lotna ekspozytura browaru

                  Też Was kocham.

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kolego abernacka, nie żebym narzekał, (…)
                    Masz rację, wezmę tą uwagę do serca. Twoje.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      W Sulejowie pomału tworzy się nowa miejscówka. Sprzęt pochodzić będzie od Minibrowary.pl
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                        W Sulejowie pomału tworzy się nowa miejscówka. Sprzęt pochodzić będzie od Minibrowary.pl
                        Zapomniałbym dodać. Browar mieścić się będzie w hotelu Best Western znajdującym się tuż przy klasztorze.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • Grothesk
                          Senior
                          • 11-2005
                          • 811

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zapomniałbym dodać. Browar mieścić się będzie w hotelu Best Western znajdującym się tuż przy klasztorze.
                          No już bez przesady! ;-) Nie trzeba też podawać czy pod elewacją wschodnią czy północną klasztoru, sama miejscowość w zupełności wystarczy. :-)

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            Sulejów to za duży nie jest, jak zaczną warzyć, to po zapachu będzie można trafić.
                            Poza tym, ma-wać, ze dwa lata temu spędziłem w tym hotelu dwa (nudnawe) dni, a teraz...

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              Sulejów duży nie jest, ale klasztor i hotel sporo na uboczu w stosunku do centrum miasteczka.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                W bazie brakuje browaru Popiel w Kurozwękach, to przeoczenie czy moja ślepota?
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎