Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Dziesiątka Tradycyjna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Bojanowo, Dziesiątka Tradycyjna

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłocisty. Niemal całkowicie przejrzysty. Jak na ekstrakt bardzo przyzwoity. [4.5]
    Piana: Biała, o drobnych pęcherzykach. Nawet całkiem trwała - stoi stosunkowo długo zwartą szumowinką. Średnia tendencja do oklejania szkła. [4]
    Zapach: Aromat nikły. Bardzo delikatne zbożowe słody i może cień trawiastego chmielu. [3]
    Smak: Zbożowe, słodowe nuty stanowią o profilu tego piwa. Chmiel odczuwalny śladowo. Goryczka prawie nie istnieje. [3.5]
    Wysycenie: Średnie w kierunku wyższego. Bardzo dobre. Nadaje piwu wyraźnego orzeźwienia. [5]
    Opakowanie: Butelka od Jakubiaka z wytłoczeniami. Etykieta trochę nijaka, ale dużo lepsza od obecnych standardów browaru, choć powielająca typografię i układ Bojana. Kapsel firmowy. [3.5]
    Uwagi: Piwo, które daje się wypić bez żadnych zgrzytów. Powiem więcej, pije się całkiem przyjemnie. Jak na czeską ponoć dziesiątkę brakuje mu jednak nachmielenia i goryczki. Za to ma o jakieś pół wolta więcej alko niż odpowiednik z południa. Taka polska tradycja widać.

    Moja ocena: [3.5]
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎