Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Neratovice - Mlékojedy, Hlavní 129, Pivovar Kaberna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Czechy, Neratovice - Mlékojedy, Hlavní 129, Pivovar Kaberna

    Do Neratovic z pobliskiego Melnika dotarliśmy pociągiem . Od 2016 (początki 2015) roku działa tam mały browar Kaberna w którym szefuje i warzy piwo pan Jaroslav Verner.
    W cichej, spokojnej dzielnicy Neratovic Mlekojedy wśród żywej, wiosennej zieleni stoją pomalowane na żółto zabudowania browaru. Oficjalne godziny otwarcia browaru wyglądają następująco: piątek 17-22. sobota i niedziela od 15-20, ale wszystko zależy od pory roku i pogody, gdyż głównymi klientami są tam rowerzyści.

    Na miejscu przywitała nas jak się później okazało żona pana Jaroslava, a on sam w tym czasie krzątał się za barem. Wizytę zaczęliśmy nietypowo, bo od obejrzenia znajdującego się w zaadoptowanych na ten cel garażach browaru. Garaże pełnią rolę pomieszczeń browaru, oraz damskiej i męskiej toalety. W pomieszczeniu na samym końcu stoi 400 litrowa warzelnia z której uzyskuje się 350 litrów piwa. Natomiast wchodząc przez damski kibelek dotrzemy do pomieszczenia ze spilką . Dziwne to miejsce z różnymi porozstawianymi chaotycznie pojemnikami, ale generalnie wszystko wyglądało na dawno nieużywane. Tanków nie ma i piwo leżakuje w kegach stojących w samochodowej chłodni ustawionej naprzeciwko wejścia do warzelni.

    Na przeciwko żółtego budynku stoi wspomniana chłodnia, szklarnia, oraz drewniana budka pełniąca rolę baru wraz z małym zadaszonym piwnym ogródkiem. Pozostałe ławy ustawiono przed wejściem na posesję. Po krótkiej wycieczce sympatyczny właściciel zaprosił nas na piwo. Piwo?? W sumie jakbym wiedział co zastanę na kranach to bym tam nie pojechał. Do spróbowania było tylko jedno piwo Stout Chilli 18-ka w cenie 40 Kc. za 0.3 l. Wszystkie piwa z tego browaru sprzedawane są tylko w takiej pojemności i podawane są w firmowych szklankach na nóżce.
    Zamówiłem dwa, ale żona sladka od razu zapytała czy jesteśmy tego pewni. Osobiście bardzo lubię pikantne potrawy, ale moja żona już nie. Pewnie, że dwa najwyżej ja je wypiję, pomyślałem .

    Pierwszy łyk czarnego płynu i nic, ale za pięć sekund myślałem, że zejdę. Zalał mnie zimny pot, co to kur.. jest chciałem zapytać, ale przez przepalone gardło słowa nie przechodziły .
    U żony było jeszcze gorzej i pomimo zapewnień uśmiechniętego sladka, że pierwszy łyk jest palący, a później to będziemy czuli już tylko kawę i czekoladą odmówiła dalszej konsumpcji.
    Ja zaryzykowałem. Nie doczekałem się obiecanej kawy, ani czekolady, piekło dalej niemiłosiernie. Do produkcji tego piwa sladek na 200 litrów piwa użył 150 gr. bardzo ostrych papryczek chilli Jolokia Red. Jak dla mnie był to wywar z tych papryczek, a nie piwo . Domyślam się, że coś mu nie wyszło z proporcjami i sprzedaje to piwo na siłę, a mocno zdziwionym klientom do zagryzienia proponuje kawałek chleba. Początek maja, sezon rowerowy w pełni, a na moje pytanie kiedy w ofercie będzie jakieś ,normalne, jego piwo pan Jaroslav odpowiada, że najwcześniej za miesiąc. Nic z tego nie rozumiem? Nikt (oprócz mnie, medal powinienem dostać ) kto przybył do browaru i zamówił Stouta nie dopił go do końca!!

    Owszem, w opcji awaryjnej gospodarz wprowadził do oferty piwo z browaru Frydlant- Philipp 13-ka (25 Kc,), ale to chyba nie o to chodzi w prowadzeniu własnego browaru. Philippem przepiłem Stouta, a dodatkowo miły gospodarz wygrzebał z chłodni małą, ostatnią butelkę ,jakiegoś, swojego piwa i nim nas poczęstował. Szału też nie było, ale przynajmniej nie paliło w przełyk. Fajna, klimatyczna miejscówka, mili gospodarze, ale piwnie słabo i dziwnie. Pizza, oraz utopenec to coś na ząb do zakupienia w lokalu.

    Zdjęcia:









  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Piekło raz? Co to się dzieje z tymi Czechami, żadnej 10 czy 12, a stout i to w dodatku chilli...
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1817

      #3
      Dwa, oczywiście, że dwa . Mnie się wydaje, że sladek chciał coś poeksperymentować i najwidoczniej przesadził z proporcją chilli, a teraz zostało mu parę kegów i wypycha je na siłę. Gdzieś w Czechach piłem już takiego stouta, ale tam był subtelny posmak dodatku, a tu, no, kuźwa wyszła masakra. W swoim życiu nigdy, nic bardziej pikantnego nie zjadłem, a co dopiero takie coś wypić!! Żołądek można sobie uszkodzić .
      Będąc w tak klimatycznym browarze, gdzie głównymi odbiorcami są rowerzyści, taka polityka właściciela była dla mnie kompletnie nie zrozumiała .
      Dokładnie tak jak piszesz. Dla tego pojechałem tam w ciemno, będąc pewny, że skoro jest otwarte, to jakiś lezak w czeskim browarze POWINIEN na kranach być.

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        Ten piwowar tak ma. Bylem tam chyba rok temu na rowerach. Początek lata a on miał jakiegoś Weizena 18 czy coś kolo tego i jeszcze jakieś dziwne piwo ale już nie pamiętam co dokładnie
        Siedział z nami dumny jak paw, a piwo było delikatnie mówiąc mocno słabe.
        LP

        Comment

        • heckler
          Senior
          • 09-2012
          • 1817

          #5
          Dziwne, że z takim podejściem to jeszcze prosperuje

          Comment

          • Raciborz
            Senior
            • 06-2004
            • 594

            #6
            Będziemy tam pod koniec sierpnia to sprawdzimy czy zaszły zmiany

            Comment

            • heckler
              Senior
              • 09-2012
              • 1817

              #7
              Szkoda waszego czasu, pieniędzy i zdrowia na wizytację tego browaru.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎