Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Zapraszamy na Wroclawski Festiwal Dobrego Piwa!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 26-12-2014, 21:36
Brodzislaw Brodzislaw is offline
Senior

Miejscowość: Nakło nad Notecią
Standardowy

Kolor bursztynowy/miedziowy. Piana początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków. Z czasem opada z wyraźnymi dziurami, osadzając się na szkle. W aromacie są słody i chmiel z nutami owocowymi i karmelu. Zapach jest bardzo przyjemny. Chmiele angielskie zresztą pachną ładniej od czeskich czy niemieckich o polskich nie wspominając. Smak również jest złożony. Słody, w tym palone oraz karmel kontrują goryczkę, która nie jest zbyt wysoka, ale wyraźnie ją czuć. Piwo jest pośrodku pomiędzy lekkim a treściwym, nie mniej jego pijalność jest bardzo wysoka. Gdyby nie wysoka cena (pomijając promocję w Lidlu, która dawno się skończyła) byłoby to moje sesyjne piwo.
Odpowiedz cytując
Stare 24-07-2015, 23:07
Fotka Użytkownika: Pess09
Pess09 Pess09 is offline
Senior

Miejscowość: Bielsko-Biała
Standardowy

Kolor ładny miedziany, klarowny.
Piana dość obfita, głównie średnio pęcherzykowa, na jakiś czas tworzy kożuch po czym opada do pół centymetrowej warstwy oblepiejąc trochę przy tym szkło.
W zapachu suszone owoce, chlebowość, karmel oraz chmiel. Jest ciekawy, nie taki oczywisty mimo że intensywność nie powala.
W smaku nie jest ani odrobinę słodkie, skórka od chleba oraz trochę karmelowa paloność, goryczka bardzo wyraźna i typowo angielska, pod koniec już minimalnie zalegająca.
Bardzo ładna etykieta, jak i kapsel który zasilił kolekcje.
Piwo zakupione w Lidlu za 3,99zł, jak za tą cenę jest to świetna pozycja.
Odpowiedz cytując
Stare 25-07-2015, 21:21
Ravf Ravf is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Pełniejsze i mniej goryczkowe niż Spitfire (albo ta goryczka jest mniej odczuwalna) przy czym pijalne i orzeźwiające. W smaku słodowa karmelowość ale nieprzesadzona i nuta owocowa. W "lidlowej" cenie rewelacyjne ale nawet w regularnej myślę, że spróbować.
Odpowiedz cytując
Stare 31-07-2015, 13:27
PiVoSH92 PiVoSH92 is offline
Member

Standardowy

Kupione w Lidlu, wypite 3 pod rząd i ocena może być jedna - co najmniej dobre. Aromat karmelowy, lekkie nuty chmielowe i chlebowe, wraz z ogrzewaniem (3 buletczyna już praktycznie w temp. pokojowej) wychodziło więcej chlebowości. Smak bardzo wytrawny, karmel, ale w ogóle nie słodkawy, lekki chlebek i dość intensywna ziołowa goryczka, im cieplej tym bardziej zalegająca. Bardzo pełny smak, alkoholu nie czuć w ogóle, mimo, że jest go całkiem sporo. Ogólnie za 4zł to promocja, warto spróbować.
Odpowiedz cytując
Stare 05-08-2015, 00:13
slyboots slyboots is offline
Senior

Świetnie!

PIANA: Obfita lecz szybko opada i delikatnie oblepia szkło

KOLOR: ciemno miedziany, klarowny

ZAPACH: intensywnie chmiel, karmel, suszone owoce, toffi, alkohol

SMAK: chmiel, słód, karmel, orzechy, suszone owoce wyraźnie, goryczka średnia, goryczka chmielowo - ziołowa, zalegająca, wytrawne, treściwe

WYSYCENIE: Średnie w stronę wysokiego, poprawne

OPAKOWANIE: jak u kolegi JAVOX z postu #69, bardzo ładne i sprawiające bardzo dobre wrażenie

UWAGI:

Warka:
06-2016
L153 18:48K

Bardzo dobre Piwo.
Szczególnie podoba mi się wyraźna ziołowo - chmielowa i długo się utrzymująca goryczka. Wyraźne suszone owoce, orzechy i karmel. Nie jest słodkie i nie jest też całkiem wytrawne po prostu w sam raz.

Polecam i jeżeli nadarzy się okazja kupować

Pozdrawiam
Odpowiedz cytując
Stare 13-08-2015, 11:59
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Bishop tym razem wydawał mi się jakiś mało wyrazisty. Lekko herbaciany, lekko goryczkowy w stronę trawy i herbaty. Jakoś mało treściwy, ale nie znaczy to, że nie smaczny.
Wypiłem dość szybko i pewnie ze 2 by jeszcze weszły.

Przypuszczam, że język już się wypalił i jak kiedyś to piwo było dla mnie goryczkowe i wyraźne tak teraz jest w dolnych partiach odczuwania.
Za 4zł jak najbardziej do kupowania, ponieważ idealnie pasuje do grilka czy ugaszenia pragnienia.
Jak jeszcze będzie kupię jedną sztukę.
Porządny przeciętniak z dużego browaru.
Szkoda, że u nas takich prawie nie ma
Odpowiedz cytując
Stare 13-08-2015, 14:11
Fotka Użytkownika: Mason
Mason Mason is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

W Lidlowej cenie to można go brać na kartony . Fajny balans słodowości i goryczki, lekkie nagazowanie i znakomita pijalność - jako piwo codzienne za czwórkę jeden z moich faworytów. Za dyszkę już nie bardzo
Stare 23-08-2015, 20:00
Admirador Admirador is offline
Senior

Miejscowość: często w trasie
Standardowy

Kolor: ciemna herbata
Piana: na początku ładna, ale za szybko oklapnięta. Coś jednak zostało do końca degustacji.
Aromat: owoce, karmel, toffi (lekko diacetyl?). Przyjemny.
Smak: karmel, owoce, wyraźna, no może średnia goryczka (ziołowa). Jest też taka nuta, która mi się skojarzyła z niedojrzałymi orzechami włoskimi. Niezłe jest to piwo.
Wysycenie: nie za wysokie, ale jak na "Anglika" to naprawdę nie jest źle
Ogólnie: piwo z promocji lidlowej z datą 06/2016.
Na kartony to bym nie brał, jak zasugerował kolega wyżej
Ale to naprawdę dobre piwo, jestem pozytywnie zaskoczony. Na swój własny użytek (oceniam a skali 1-10) oceniłem na 7/10.
Odpowiedz cytując
Stare 23-08-2015, 23:36
marqqq marqqq is offline
Senior

Miejscowość: bíedny kuzyn grodu bogat
Standardowy

Trochę takie sobie. Smutna zalegająca goryczka, chmiel i tyle. Żadnych owoców.
Odpowiedz cytując
Stare 24-08-2015, 07:54
Fotka Użytkownika: behegrzmot
behegrzmot behegrzmot is offline
Senior

Miejscowość: Pabianice
Standardowy

Jesteś pewien, że rozumiesz "owocowość" podobnie do innych osób piszących w tym wątku? No bo radler z tego piwa nie jest ale jeśli piłeś warkę z Lidla to można się w niej doszukać ciut więcej smaków niż:
Cytat:
Smutna zalegająca goryczka, chmiel i tyle.
Jaką to piwo miało temperaturę podczas spożycia?
Odpowiedz cytując
Stare 24-08-2015, 20:24
marqqq marqqq is offline
Senior

Miejscowość: bíedny kuzyn grodu bogat
Standardowy

Niską
Odpowiedz cytując
Stare 10-09-2016, 13:58
Fotka Użytkownika: Javox
Javox Javox is offline
Ja sem ja

Miejscowość: Kraków & Plymouth
Standardowy

Pije to piwo już któryś raz i postanowiłem opisać moje bieżące wrażenia.
Paluszek biskupa pity obecnie smakuje mi trochę inaczej niż w Polsce.

Piana - powoli opada do około 5 mm. Lacing jest.
Barwa - ciemny bursztyn, rubinowa miedź.
Gaz - średni.
Aromat - ziołowy, trawiasty.
Smak - piwo jest lekko palone, goryczka jest zauważalna, lekki karmel no i trawiastość.
Grafika - estetyczna, bez zmian.

Ciekawostki... o pierwszej chyba nikt wcześniej tu nie pisał...

- piwo wzięło nazwę od drogowskazu pokazującego drogę do arcybiskupstwa w Canterbury.
- producent browar Shepherd Neame jest najstarszym browarem w Wielkiej Brytanii .
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2017, 09:11
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy

Zadziwiająco stabilne piwo. To co pisałem trzy lata temu teraz jest obecne nadal.
Sporo karmelu, trawiasto-ziołowych klimatów i zalegająca goryczka.

W Lidlu po 7,98 zł za 2 butelki. Drugą wypiję z równą przyjemnością.

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 15-05-2019, 22:04
Fotka Użytkownika: MarcinKa
MarcinKa MarcinKa is offline
Մարչին Կավալէց

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Piwo otrzymane w prezencie. Butelka 0,5l. Moc 5,4%, ekstrakt? Kolor miedziano herbaciany, umiarkowanie ciemny, piwo klarowne. Piękna barwa. Piana drobna, brudna biała, dość trwała. Zapach wyraźnie ziołowy, karmelowy, słodowy. Smak słodowy z nutami ziołowymi. Karmel w tyle. Piwo dość wytrawne. Goryczka ziołowa, silna, długa. Bez amerykańskich nut, klasycznie i całkiem mocno. Wysycenie umiarkowane, drobne, odpowiednie. Opakowanie (jak na foto Petitpierre) ładne z kolorystyką dostosowaną do nazwy. Bezbarwna butelka daje możliwość podziwiania barwy piwa, a tu jest co podziwiać. Do tego dedykowany kapsel. Brak jedynie ekstraktu. Całkiem przyjemne piwo, dobra piana i rewelacyjna barwa. Oceniam na 4+ (1 – 6).
Dzięki Piotrek

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie