Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Brett IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GSE
    Senior
    • 10-2002
    • 424

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnożółty, opalizujący [3.5]
    Piana: prawie nie ma, nawet wymuszonej; gruboziarnista, chwilowa; zostaje jasny ślad na powierzchni, zwłaszcza po 10-minutowym mieszaniu kieliszkiem (w celu delektowania się zapachem) [3]
    Zapach: uderzenie chmielowej owocowości: mango, ananas, skórka cytryny - super! po głębszym zaciągnięciu się, wychodzi mocna słodowość lub alkoholowość, trochę drażniącą, ale trwa to dosłownie moment, więc pomijam przy ocenianiu [5]
    Smak: na początku robi strasznie dziwaczne wrażenie, ale cytując klasyka: "W większości przypadków jest tak, że jak piwo wspaniale pachnie to różnie to bywa"; dominuje intensywny grejpfrut, bardzo goryczkowy, z subtelna kwaskowatością, na końcu wyklejający; wychodzi też alkoholowość (ta wyczuta w aromacie), która trochę męczy i psuje odbiór - dzięki informacji na etykiecie wiem skąd się wzięła ta "ekstremalna wytrawność"; a bretty? można z miejsca wyczuć, że piwo jest nietypowe, ale nie powiedziałbym, że to derka lub rzemienie, bardziej taka stajenno-ziemista ciężkość. na samym końcu pszenica pozostawia przyjemny aftertaste: takie kruche ciasteczko z owocami egzotycznymi [4]
    Wysycenie: zdecydowanie wysokie [3]
    Opakowanie: w stylu Pinty, czyli na 5; charakterystyczne, łatwe do skojarzenia, kolorowe - żyrafy wcinające chmielowe szyszki, czyli dzika ipa; kapsel browaru [5]
    Uwagi: warka 2017 03 20

    Moja ocena: [4.225]

    Comment

    • Pivotal
      Senior
      • 05-2013
      • 671

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny, żółty. Piwo zamglone. [4]
      Piana: Krótkotrwała, wysokość na pół centymetra, pozostawia plamki na szkle, nie znika całkowicie. [1.5]
      Zapach: Cytrynowy, winogronowy, grejpfrutowy, zbożowy, ziemisto-przyprawowy. [3]
      Smak: Cytrynowy, grejpfrutowy, morelowy, winogronowy, agrestowy, trochę marakui... a także lekko ziemisty, korzenny ze zbożowym akcentem. Piwo cierpko-kwaskowe z wyraźną goryczką cytrusowo-iglastą. [4]
      Wysycenie: Wysokie, do końca w dobrej formie. [4]
      Opakowanie: Podoba mi się etykieta, skład jest pełny, a kapsel firmowy - jak to u Pinty. [4]
      Uwagi: Warka do 3.02.2017, wypite 26.01'17. Ciekawe piwo, zdominowane przez cytrusy, ziemisto-korzenne akcenty wychodzą w miarę ocieplania - jednak i tak chmiele amerykańskie są górą... alkohol dobrze ukryty. **253**

      Moja ocena: [3.4]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomN Wyświetlenie odpowiedzi
        Poważnie nie czułeś konia? Dziwi mnie to, bo tę samą warkę żeśmy kosztowali.
        W warce 09.12.2017 konia i stajni jest pod dostatkiem. Jestem usatysfakcjonowany.

        Comment

        • yoda79
          Senior
          • 01-2013
          • 861

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
          W warce 09.12.2017 konia i stajni jest pod dostatkiem. Jestem usatysfakcjonowany.
          Świetna warka. No aromat to idealne IPA z dzikusami. W smaku podobnie, alkohol świetnie ukryty. Piwo błyskawicznie znika z pokala

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: miodowy/złoty lekko zamglony [4.5]
            Piana: jasna, niezbyt obfita z drobnych pęcherzy, opadła do minimalnej warstwy. [3.5]
            Zapach: czuć tą „dzikość”. Nuty słodowe i dzikie drożdże „zakryte” są chmielowymi nutami: owocowo-cytrusową, trochę też kwiatów i nafty, do tego stajnia. [4.5]
            Smak: lekko wytrawnie, znów słody zbożowe wyczuwalne są jako pierwsze. Nachodzi na nią chmielowa goryczka w nucie grejpfrutowo-żywicznej ale też i lekko taninicznej, tj. minimalnie zalegającej. Nie dzieje się tak wiele jak w smaku, ale jest dobrze. [3.5]
            Wysycenie: Wysycenie średnie w kierunku wysokiego, mogłoby być niższe. [3.5]
            Opakowanie: ładna etykieta i b. dobre info na kontrze [5]
            Uwagi: Bardzo ciekawa IPA na dzikich drożdżach.

            Moja ocena: [3.975]

            Comment

            • yavo
              • 03-2009
              • 909

              #21
              Konik, z drzewa koń na biegunach a właściwie to cała stajnia na służewieckich Wyścigach - i w smaku i w aromacie kremowe, siodlane takie, na finiszu coś świetnego, ale za cholerę nie mogę zidentyfikować, mango? Śliwka suszona? Fajne! Warka 15.01.2020.

              Ps. O tak, to chyba kruche ciasteczko, dzięki za cynk
              Last edited by yavo; 17-05-2019, 17:09.

              Comment

              • yavo
                • 03-2009
                • 909

                #22
                Mniam!

                Alkoholu ma już mniej, bo 7.5%, ekstrakt 15.1. Cudownie zboczone, jak ja .

                Comment

                • yoda79
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 861

                  #23
                  Kurde nie mogę go trafić, gdzie kupiłeś?

                  Comment

                  • yavo
                    • 03-2009
                    • 909

                    #24
                    U Pana Arka .

                    Warszawa, Pejzażowa 2, jedyny słuszny sklep z piwem na świecie. Ratuje nawet złamane obojczyki.

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      #25
                      Dzieki, a jaka warka?

                      Comment

                      • yavo
                        • 03-2009
                        • 909

                        #26
                        15.08.2020 - 10 zł. Najlepiej wydane 10 zł... od... no nie wiem .

                        Comment

                        • LESNICZYy
                          Senior
                          • 01-2018
                          • 950

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mniam!

                          Alkoholu ma już mniej, bo 7.5%, ekstrakt 15.1. Cudownie zboczone, jak ja .
                          To jakaś ostatnia warka w tym browarze bo tam obecnie warzą tylko kwasy stanowiące 5% produkcji Pinty . 95% oczywiście w Wieprzu woj. Śląskie

                          Comment

                          • yavo
                            • 03-2009
                            • 909

                            #28
                            Pozwolę sobie zatem po weekendzie podjechać do pana Arka i wykupić całą pozostałą warkę. Dziękuję za uwagę, co złego to nie ja.

                            Comment

                            • LESNICZYy
                              Senior
                              • 01-2018
                              • 950

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
                              Pozwolę sobie zatem po weekendzie podjechać do pana Arka i wykupić całą pozostałą warkę. Dziękuję za uwagę, co złego to nie ja.
                              Nie ma za co

                              Comment

                              • yavo
                                • 03-2009
                                • 909

                                #30
                                Twoje

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎