Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Mlékojedy 84, Hákův Parní pivovar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Czechy, Mlékojedy 84, Hákův Parní pivovar

    Najwidoczniej Litoměřice mają w sobie jakiś piwny magnetyzm, bo w listopadzie 2018 roku ruszył tam czwarty browar. Dokładnie nie w samych Litoměřicach, a w leżącej po drugiej stronie rzeki Labe wsi Mlékojedy, ale to niecały kilometr od Litoměřic. Na końcu tejże wioski, pomiędzy kościołem św. Marcina, a hostincem serwującym Staropramena stoi niezbyt urokliwy, pomalowany na zielono, parterowy pawilon. Kiedyś w pawilonie znajdował się sklep spożywczy, a po remoncie zamieszkał w nim Hákův parní pivovar.

    W sumie to nawet nie wiedzieliśmy czy w browarze kogoś zastaniemy, gdyż różnie różne źródła podawały godziny jego otwarcia. Na miejsce dotarliśmy w deszczowe, poniedziałkowe przedpołudnie i świecące się w pawilonie światło, oraz zaparowane szyby dawały nadzieję, że piwo jednak się zakupi . Browar czynny jest tylko w dni robocze od 9 do 15, więc dość skromnie.

    Do środka wpuściła nas miła pani, która to tego dnia wraz z córką pełniła dyżur w browarze. Browar to praktycznie jedno duże pomieszczenie ze ścianą oddzielającą warzelnie od tanków.
    Na wprost wejścia stoi 10 hl. ogrzewana parą warzelnia, po lewej stronie przy oknie ustawiono zbiorniki na wodę, a za ścianą stoją 4 x 20 hl, oraz 2 x 10 hl CK tanki.
    Cała instalacja pochodzi od firmy Rolf antikor s.r.o. v Prostřední Bečvě.

    Browar nie ma własnego baru, dlatego piwo możemy tam zakupić tylko na wynos. Póki co piwna oferta browaru składa się z czterech piw, a my w lodówce zastaliśmy trzy z pośród nich:

    -SVĚTLÝ LEŽÁK 11-ka w cenie 60 Kc. Wybitnie smaczna klasyka, cieszę się, że zakupiłem dwie litrowe butelki. https://www.browar.biz/galeria.php?id=25619

    -ZAMILOVANÝ ALE 11-ka 80 Kc. za szklaną butelkę 0.7 l. I przy tym piwie się nie zawiodłem. Gęste, smaczne piwo.https://www.browar.biz/galeria.php?id=25618

    -STOUT ŠALVĚJ 14-ka 80 Kc. Znowu jakiś dziwny stout. Jak nie chilli, to szałwia lekarska, ale z pośród tych dwóch zdecydowanie wolę pachnącego ziołami stouta niż chilli z Kaberny.


    -ALE KOTVIČNÍK 14-ka to czwarte niedostępne piwo.

    W browarze widziałem opartą w rogu tablicę z wypisaną cena lanych piw, zapewne sprzedawanych na jakimś festynie i wyglądało to tak: lezak 35, a pozostałe 45 Kc.
    Piwa w browarze warzą smaczne, więc będąc w okolicy w odpowiednich godzinach warto podjechać po piwo do Hákův parní pivovar i wypić je sobie na spokojnie w domu .

    Zdjęcia:





  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    Zawsze drugi
    Wleciałem tam wczoraj na zakupy po drodze z Pragi do Berlina. Browar otwarty jest na kontraktowców. Wczoraj szefowa mówiła, że muszą dokupić tanki bo wszystkie są ciągle pełne.
    Czeskie źródła podają, że ich piwa można się napić w restauracji zaraz obok browaru (otwarta od 17).
    LP

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1817

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
      Zawsze drugi
      Czeskie źródła podają, że ich piwa można się napić w restauracji zaraz obok browaru (otwarta od 17).

      A nam sympatyczna pani nic o tym nie wspomniała

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎