Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Landtsheer, Malheur 10

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    De Landtsheer, Malheur 10

    Butelka 0,33 litra, alkohol 10 %, eks. 20%, kapsel dedykowany piwu
    Kolor - złoty, klarowny z dużą ilością pływajacych drożdży
    Piana - drobna, wysoka i trwała
    Zapach - wyraźny owocowy
    Gaz - okey
    Smak - pierwsze łyki mocno alkoholowe, następne już sam "miód", mocno owocowo-winne, słodkie, w tle wyraźna goryczka
    Smakowite, treściwe i konkretne. Polecam.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1780 - moje 928 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Kupione w 2010 r. w małym sklepiku w Antwerpii za 2€.

      Pite 22 maja 2012 r.

      Kolor: Nasycony złoty, opalizujący.
      Piana: Bardzo wysoka, trwała i górzysta. Opada do grubych wysepek, dużo osadza się na ściankach.
      Zapach: Silny i po prostu triplowy - owocki, trochę masełka, trochę biszkoptów, trochę alkoholu. Całość składa się na ciekawą, spójną kompozycję.
      Smak: Piwo bardzo gęste, treściwe. Solidna słodowość, dużo nut drożdżowo-owocowych, lekka cierpkość, dużo alkoholu (grzejącego w przełyk), ciut masełka, leciutka goryczka.
      Im wyższa temperatura, tym więcej w smaku alkoholu i owoców.
      Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha.
      Uwagi: Doskonała, treściwa kompozycja. Chyba jeden z lepszych tripli, jakie piłem.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Żadnych zmian po tylu latach.
        Kolor: Jasne złoto. Trochę za jasny, nie podoba mi się w kontekście parametrów.
        Piana: Kiepska, ale trzyma się na finiszu.
        Zapach: Bardzo intensywny. Rewelacja! Z tak małej butelki wyszło coś, co wypełnia mój duży pokój. Cała gama owoców, ale raczej słodkich. Jest tu też jakaś dziwna nuta, coś między masełkiem a jakimś fenolem. Nie przeszkadza to mi jednak.
        Smak: Dużo ciała. Jest wyraźna słodycz, ale też i goryczka. Oprócz tego sok z ciemnych, słodkich owoców. Jest też coś cierpkiego, jakaś winna nuta. Alkohol jest tu wyraźnie wyczuwalny, ale jak w mało którym piwie, tu jest akceptowalny, a nawet pożądany.

        Dziś wypiłem to piwo pierwszy raz i jestem zachwycony.
        Myślę sobie, że znam już Belgię, ale jednak nie znam!
        Dalej będę poznawał.

        Moje piwo jest z datą do 07.06.2015 i wypiłem je przy muzyce z płyty Closer zespołu Joy Division.

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #5
          De Landtsheer, Malheur 10

          Piana poszarpana z dużymi bąblami szybko znika ale pozostają jej resztki do końca. Kolor złoty zmętniony z pływającymi drobinkami drożdży. Aromat metaliczny od chmielu, owoce, masełko, idzie raczej w kierunku mało przyjemnego. Smak tu jest lepiej dużo doznać owoce, słodycz, lekki kwasek, wyraźna goryczka, na finiszu lekkie ostre gryzienie i posmak drożdżowy oraz rozgrzewanie po alkoholu który jest tu dobrze ukryty. Całość daje bardzo pozytywny efekt piwa złożonego wielowymiarowego. Bardzo dobry
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • grodek
            Senior
            • 06-2015
            • 527

            #6
            KOLOR: jasnozłoty, lekko zmętnione.
            PIANA: biała, drobnopęcherzykowa, bardzo obfita (utrudniająca wręcz nalewanie do szkła); bardzo trwała.
            ZAPACH: intensywny, bardzo przyjemny, owocowy. Głównie morela i jabłko, do tego winogron i nuty ziołowo-chmielowe, lekko biszkoptowy.
            SMAK: treściwe w smaku, jednak nie słodkie i jak na parametry to sprawia wrażenie lekkiego w odbiorze. Wyraźnie owocowe w smaku (przede wszystkim morela), nuty ziołowe, nieco przyprawowe. Na finiszu nieznaczna, chyba alkoholowa goryczka, nie jest jednak nachalna i nie psuje degustacji. Całość smaczna, pijalna, owocowa.
            WYSYCENIE: wysokie.
            OGÓLNIE: bardzo dobre piwo. Butelka o pojemności 0,33L, termin do 21/03/20.
            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎