Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mykonos, Mikònu Blonde Saison

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Mykonos, Mikònu Blonde Saison

    Mykonos Brewing Company to nieduży, aczkolwiek posiadający całkiem prężną dystrybucję minibrowar z greckiej wyspy Mykonos, należącej do archipelagu Cyklad. Warzy piwa w kilku stylach, które nie należą do mainstreamowego zaopatrzenia przeciętnego greckiego marketu czy tawerny. Mikònu Blonde Saison to jak nazwa wskazuje saison. Ma 5% alkoholu. Szczegółów składu nie podano na opakowaniu.

    Barwa złocista, delikatnie zmętniona.
    Przepotężna po nalaniu biała piana o drobnej teksturze. Wolno redukuje się, przybierając fantazyjne, czapiaste formy. Pozostawia ażurowe krzaczki na szklance.
    W zapachu mamy zarówno ziarnistą słodowość, jak i przyzwoite chmiele. Pojawia się lekki kwasek, przyprawy i siano. Profil dopełnia umiarkowana kwiatowość oraz drożdżowe odcienie.
    Smak miękki, odrobinę mydlasty w pierwszej chwili. Goryczka jest na minimalnym poziomie, ale chmielowe, sienne i ziołowe nuty grają w tej kompozycji jak najbardziej ważne role. I jeszcze mamy jakby anyżowe nastroje, dodające interesującego smaczku. Drożdże w podobny sposób obecne, co w aromacie.
    Nagazowanie dość wysokie, nieco podszczypujące.
    Butelka 330ml z prostą, srebrną etykietą, na której prawdopodobnie stylizowane oko. Na kapslu powtórzony ten motyw.

    Ciekawe piwo, na wyspiarskiej Grecji mogące stanowić pewne zaskoczenie. Ma naprawdę interesujące zarówno bukiet, jak i profil smakowy. Ode mnie 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Chmiele: Ekuanot i Citra

    White blonde with huge foam and fruity yeast aromas such as cloves, pepper, lemon, citrus, wheat and straw. A complex brew of Belgian origin that’s designed to be a perfect food pair. The mouth is firm, dry with a taste of yeast, hops, honey, pepper and lemon. The spicy side is perfect in a fruity finish and a moderate hopping.


    Aromat - nie tyle stajnia co lekka obórka, też z sianem, korzennością i lekko cytrusowym chmielem, fajnie
    Piana - u mnie nie tak bujna jak u Wpadzia, raczej średnia, trwała z kożuszkiem
    Barwa - to złoto wyraźniej zmętniona jak na zdjęciu
    Wysycenie - ponad średnie, żywe, musujące
    Smak - kwaskowo-owocowa belgijska drożdżowość, jest też odpowiednia korzenność, chmielowe nuty siana, kwiatów, z wyważoną goryczką i dłuższym finiszem
    Treściwość - pełne

    Ciekawa butelka, mało przejrzysty ciemny brąz. Oryginalny, i bardzo fajny, wyrazisty a zarazem rześki i sesyjny saison. Spora niespodzianka. Dla mnie bardzo dobre.

    Kupione w warszawskim PIWOmaniaku.
    Last edited by darekd; 24-11-2021, 23:39.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎