Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Steenberge, Piraat Triple Hop

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #46
    Bo to na dzień dziecka, musi być słodkie. Przynajmniej nie jest ulepek. Nie kryguj się, leć po paletę
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6124

      #47
      Data 05/04/2020

      Piana - średnia i opada do cienkiej warstewki.
      Lacing - pełne szkło... mięsisty
      Barwa - żółty zamglony.
      Gaz - norma stylu czyli niemały.
      Aromat - brzoskwinia i morelka.
      Smak - lekko słodkawe, owocowość w typie brzoskwinia, morelka,lekka pestkowa goryczka.

      Oceniłem: Fajne, aż za bardzo

      Tonacja kolorystyczna poszła w zielone...
      Attached Files

      Comment

      • Lhunbleidd
        Senior
        • 06-2014
        • 196

        #48
        Wczoraj podczas mąk Brazylii ze świetnymi Szwajcarami brakło mi pilsów. No to uzupełniłem Piraatem. Razy dwa. Głupi ja. Piwo smakowało, ale dzisiejsze samopoczucie z rana to w zasadzie jakbym wódy się ochlał. Piłem z lodówki i wyjść z podziwu nie mogłem, że tak słabo czuć alkohol...

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #49
          Osobiście tez nie polecam do picia zamiast czegoś lekkiego, a w szczególności na "dobicie". Zimne rzeczywiście lekko się pije, do tego dochodzi jeszcze problem, że jedna mała butelka to za mało, dlatego idzie druga.. i trzecia. Następnego dnia już nie jest tak fajnie. Na szczęście zostały mi jeszcze tylko dwie sztuki - więc w najgorszym przypadku to maksymalnie jeden kac.
          Last edited by rafalek21; 18-06-2018, 20:03.

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2292

            #50
            Coś w tym jest. Wczoraj piłem także schłodzone prosto z lodówki i też byłem zaskoczony że tak dobrze i szybko wchodzi.
            To zdradliwy zawodnik w upały. Dobrze, że miałem tylko jedną sztukę

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #51
              Najnowsza warka, cena bz. 02/04/21

              W zapachu kandyzowana skórka pomarańczy, belgia aż miło. Goździki, kolendra, cytwar, korzennie i słodko. Nuta dolna dzięgiel i kolendra. Goryczka już w połowie smaku, ale nadal słodziaśne jak żelki Haribo, nawet owocaśne. Krótkie trochę, ale bardzo, ale to bardzo lekkie. Ewidentny blond, chmiel jak jeden, to ledwo co wyczuwalny, a co dopiero 3 czy więcej. Można leżakować, bo to rasowa belgia, a chmiel nie ma jak się cofać, bo go nie ma.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #52
                Mnie ta warka nie wchodzi. Za dużo słodyczy w nosie, mocny ulepek w ustach, brak kontry chmielowej. Czteropak do lochu, a do lodówki ostatni egzemplarz sprzed 2 lat

                Comment

                • Petitpierre
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 2560

                  #53
                  Ktoś sprawdzał która warka jest teraz w Lidl'u od piątku?
                  Mały porterek-przyjaciel nerek

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ktoś sprawdzał która warka jest teraz w Lidl'u od piątku?

                    Moim zdaniem właśnie ta, którą piłeś. Może nie dokładnie ten dzień...

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #55
                      To się nie fatyguję. Jutro do śniadania kupiłem sobie tego czarnego GD, 9000. Jak jakaś marka samochodu
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #56
                        Wyjąłem butelkę ze śmietnika , inna warka - 24/06/21

                        Comment

                        • MarcinKa
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 2729

                          #57
                          Piwo zakupione w Lidlu. Butelka 0,33l. Moc 10,5%, ekstrakt? Kolor herbaciany, lekko pomarańczowy. Piwo lekko mętne. Piana obfita i niejednorodna, strzępiasta, trwała. Lekko szara. Ciekawie wygląda, bo jak opadła zwarta piana to pozostaje taka ażurowa jak na mydlinach, z wielkimi bąblami. Zapach słodkawy, owocowy, lekko alkoholowy i karmelowy. Trochę belgijski. Smak ciężki, słodowy, suszone owoce, nuta alkoholowa. Wyraźna goryczka, pomieszana z goryczą od alkoholu. Piwo grzejące, lekko oleiste. Wysycenie umiarkowane, może troszkę za mocne. Ładne opakowanie (jak nas foto GaryFishera). Ładna etykieta, a szczególnie kapsel z żaglowcem. Brak tylko zawartości ekstraktu. Dość dobre piwo, ale chyba w ogóle nie ułożone. Przeszkadza słabo przykryty alkohol. Możliwe, że leżakowanie by poprawiło jego walory. Oceniam na 4 (1 – 6).
                          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            #58
                            (data do 23.02.2023), najnowsza warka z zestawu z Lidl'a.

                            Piana jest, gushing'u brak. Solidnie chmielone, to pierwszy niuch, chmiele korzenne, pikantne, odrobinę owocowości, ale nie tropiki. Jest korzennie, ziemisty charakter, lukrecja. W nucie dolnej więcej belgii, kandyzu, znowu lukrecji. W smaku dość słodko, ale coś nowego, bo na finiszu goryczka chmielowa, przypominająca drapacz/tysiącznik, ziołowa, łodygowa, bardzo a propos, żeby nie wyszedł ulepek, alkohol wyczuwalny na granicy 5-6%-przypomina zapomniane już Palm Speciale. Jest nachmielony ten pirat i jest Belgiem. Aczkolwiek nie ma co trzymać, pić jak najświeższe.
                            Last edited by Petitpierre; 07-04-2021, 11:47.
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12171

                              #59
                              Podobnie jak w ich klasycznej wersji jest teraz ryż w składzie. Dla mnie ten chmiel to świeżo skoszona, soczysta trawa, potem kwaskowe owoce (nie cytrusy). Chmiel nie jest na goryczkę. Zaletą jest, że nie jest krótki (nie ulatnia się zaraz po otwarciu piwa). Pity bezpośrednio przed Piraat klasyczny wydał mi się bardziej korzenny z wyraźniejszą nutą suszonych i kandyzowanych owoców (morela). Tu bardziej biszkopt, lekko zarysowana goryczka z łagodnym chmielowym finiszem. W obu przypadkach dobrze schowane 10,5% alk. Poprawne.

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                #60
                                mocno przyprawowy, gałka, imbir, papryczka, wanilia, szałwia, w nucie dolnej ciasto biszkoptowe, w smaku oleiste i piekące, a do tego duża zalegająca goryczka, tropical IPA, ewidentnie im się sypnęło, potężna pijalność, ale piwo nie do starzenia
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎