Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Pewnego razu pomyślałem sobie, że skoro jestem gotów kupować książki, różne naczynia oraz narzędzia potrzebne przy warzeniu piwa, to czemu miałbym nie wesprzeć miejsca, skąd w sumie dowiedziałem się o tym wszystkim. Mimo, że raczej mało udzielam się na forum, co spowodowane jest moją nikłą jeszcze wiedzą, to przecież jestem jego jakąś cząstką. Gdyby wcześniej ktoś nie poświęcił własnych pieniędzy na organizację tego, to dalej piłbym Żubra, czasem tylko w chłodniejsze dni racząc się Porterem.
Najtron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 03-04-2016, 14:12
Fotka Użytkownika: kaczka116
kaczka116 kaczka116 is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy Baird (Pinta), Bałtyk-Pacific Colaboration Porter

Ekstrakt: 20,5 Blg
Alkohol: 8,5% obj.

Kolor: Brązowe, klarowne
Piana: Beżowa, ładnie zdobiąca szkło, dość długo się utrzymuję
Zapach: Karmelowy (cukier Kokuto?), czekoladowy
Smak: Czekolada, lekka paloność, karmel, dobrze pijalne
Wysycenie: Poprawne
Opakowanie: Mimo, że piłem lane przedpremierowo w pubie Targowa we Wrocławiu więc butelki nie miałem w ręce, ale jeśli chodzi o etykietę to bardzo mi się podoba, zresztą ta koncepcja etykiet Bairda jest świetna
Uwagi: Piwo bardzo mi zasmakowało, jest lekkie, bardzo pijalne to chyba zasługa płatków owsianych i ten zapach karmelowy, chyba od cukru Kokuto. Na szczęście nie czułem chmielu Magnum (nie przepadam za nim), a japońskiego Shinshuwase nie znam, więc nie wiem jak pachnie i smakuje

jednymi słowy 9,5/10. Mi bardzo smakował ten Porter i na pewno jak będzie okazja to powtórzę go
Odpowiedz cytując
Stare 11-04-2016, 11:10
Fotka Użytkownika: yassmen
yassmen yassmen is offline
Senior

Standardowy

Na razie rozczarowanie roku.

Ale przeważnie tak jest jak sobie człowiek wyimaginuje niewiadomoco, a później zestawi z rzeczywistością.

Kolor piękny.
Poza tym po pierwszym łyku konfuzja - koźlak, czy mocny lager? W zapachu też koźlakowo - suszone owoce, ciasteczka, słodko.
Nagazowane jak witbier albo inny szampan.
W kategorii cena-jakość - wartości ujemne: 17,90 za 0.33 nawet biorąc pod uwagę, że przypłynęło z Japonii, to jest naciąganie granic dobrego smaku.

Oceniana wersja butelkowa
Odpowiedz cytując
Stare 18-04-2016, 22:30
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

jak dla mnie to barwa nijak ma sie do baltik portera, nawet w wykonaniu bialoruskim. Slodowa baza sugeruje bardziej kozlakowego rodowodu. Mimo mocnej nuty chmielowej. Piwo jest mocne, choc brak mu nut palonych. Ogolnie piwo nie jest zle, ale nie w stylu. Nawet przy duzej dozie samozaparcia i entuzjazmu dla tworcow.
Odpowiedz cytując
Stare 27-05-2016, 15:42
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Standardowy

Piwo o barwie brązowej z akcentem rubinowym, śladowo zmętnione.
Tworzy beżową, bardzo drobną, lecz średniowysoką i niezbyt trwałą pianę.
Pachnie słodem i lekko owocami, wyczuwalny jakiś, hm... organiczny powiew.
W smaku słód z lekko tępawą nutą ziemi i popiołu, daleki, sosnowy ślad chmielu.
Gaz średni, czyli - jak dla portera - wysoki. Oryginalna eta, napisy krzaczkami robią wrażenie. Do mnie słabo przemawia.
Podsumowując - piwo dziwne. Może jest taki gatunek mocnego lagera "pacific porter" , ale przypuszczam, że wątpię (cyt. za mistrzem Łazuką).
Ta współpraca Pinty z Bairdem przypomina mi współpracę w ramach bratnich państw RWPG - no, niby współpraca jakaś była, ale sensu w niej - brak...
Odpowiedz cytując
Stare 03-06-2016, 19:19
Fotka Użytkownika: sibarh
sibarh sibarh is offline
Kolekcjoner - Degustator

Standardowy

Prawie porter:
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg 0416-00353.jpg (82,5 KB, liczba wyświetleń: 346 )

Foto 11187 wypitych piw ze 176 krajów (+1332 foto piw polskich) jest na http://www.sibarh.web-album.org/ a 3026 kapsli z 124 krajów jest na http://sibarhkapsle.web-album.org/
Odpowiedz cytując
Stare 29-06-2016, 20:35
Fotka Użytkownika: Dzoshu
Dzoshu Dzoshu is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Kolor: Ciemny brąz, klarowne.
Piana: Obfita ale szybko opada do warstewki na powierzchni, znaczy szkło.
Zapach: Karmel, nutki melanoidynowe, kokos, alkohol.
Smak: Płaskie, słodkawe. Śladowa czekolada, karmel. Goryczka gryząca, alkoholowa.
Wysycenie: Średnie, lekko za wysokie.
Opakowanie: Fajna eta, dokładny skład.
Uwagi: Mało tu się dzieje. Może nie jest jakoś szczególnie wadliwe ale za to nudne.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg a2016_06_29__21_24_24.jpg (25,2 KB, liczba wyświetleń: 299 )
Odpowiedz cytując
Stare 07-07-2016, 23:02
Fotka Użytkownika: DonZ
DonZ DonZ is offline
Senior

Miejscowość: Alwernia
Standardowy

Pianarobna, zbita, całkiem wysoka, beżowa. Pozostawia ładną koronkę.
Aromat: Aromat przyjemny rześki, owocowy, wiśniowy, guma balonowa i marakuja. Marakuja jak stąd do Japonii. Nie spodziewałbym się tego po tym stylu. Marakuja nie do podrobienia, jakbym rozkroił ten owoc.
Kolor: Jasny brąz, klarowne, pod światło bursztynowe.
Smak: W smaku już zdecydowanie lepiej jak po absurdalnie niestylowym aromacie. Nuty palone i czekoladowe są na pierwszym planie, wyraźnie kwaśne ale nie przesadnie. Goryczka średnia przyjemna lekko cierpka. Lekkie nuty wanilii i kokosa co w połączeniu z czekoladą daje takie przyjemne odczucie jakby się piło mleczną czekoladę, trochę jak w Organic Chocolate Stout z Samuela Smitha.
Opakowanie: Etykieta do mnie nie przemawia w żaden sposób, a informacji o piwie jak na sklepowym lagerze.
Odpowiedz cytując
Stare 14-11-2016, 18:17
Dukat_WSI Dukat_WSI is offline
Senior

Standardowy

Piwo jest czerwone, więc już sam kolor mówi jasno o tym, że nie jest to bałtyk. Dla mnie to dubel na dolnych drożdżach, cech koźlakowych wcale mocno nie czuję. Dość wodniste, aczkolwiek przyjemne.
Odpowiedz cytując
Stare 17-01-2017, 20:40
Warzywo Warzywo is offline
Senior

Standardowy

Bardzo się zawiodłem na tym piwie. Piwo jest masakrycznie wodniste, smakuje raczej jak rozwodniony koźlak z elementami owocowymi (delikatnymi). Portera, tym bardziej bałtyckiego tu nie ma. O cenie nie będę w tym kontekście wspominał bo mnie trafi szlag. Pite w Chmielarni na Marszałkowskiej.
Odpowiedz cytując
Stare 18-01-2017, 04:56
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
Bardzo się zawiodłem na tym piwie. Piwo jest masakrycznie wodniste, smakuje raczej jak rozwodniony koźlak z elementami owocowymi (delikatnymi). Portera, tym bardziej bałtyckiego tu nie ma. O cenie nie będę w tym kontekście wspominał bo mnie trafi szlag. Pite w Chmielarni na Marszałkowskiej.
Nie zapominaj ze to piwo przywedrowalo z Japonii a to kawal drogi i pieniedzy kosztuje sprowadzenie takiego piwa to po pierwsze. Po drugie gdzie wy czujecie kozlaka, ja nienawidze bockow a to piwo wypilem ze smakiem mimo, ze brak mu cech porterowych

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Stare 18-01-2017, 10:38
Warzywo Warzywo is offline
Senior

Standardowy

Gdyby piwo było zgodne ze stylem i oczekiwaniami (a po PINCIE spodziewam się zawsze więcej niż od innych) to bym mniej narzekał na cenę (rozumiem Japonia kraj drogi) bo piłem dosłownie kilka dni wcześniej imperial stouta z Lerviga za podobną cenę i tu nie narzekam bo piwo było przepyszne (i pewnie go nie powtórzę bo za drogie tak ogólnie ale nie ma dysonansu pozakupowego).
Nuty koźlakowe są wyraźne, słodowość z karmelowością. Najbardziej przeszkadzała mi wodnistość tego piwa i brak wyrazistych, charakterystycznych dla bałtyckiego cech (ani tu nie było śliwki, ani czekolady ani z drugiej strony paloności/wytrwawności).
Odpowiedz cytując
Stare 18-01-2017, 11:32
Horse1963 Horse1963 is offline
Senior

Standardowy

Słowo porter w nazwie zmyliło wielu kupujących. Piwo koło portera "nawet nie stało".
Dla mnie to taki cienki koźlaczek.
Odpowiedz cytując
Stare 18-01-2017, 11:49
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Klient przynajmniej częściowo kupuje oczami.
Nie chodzi nawet o to czy eta ładna czy nie bo to rzecz gustu zresztą tragedii na pewno nie ma jednak jeśli piwo jest uwarzone aż w samej Japonii to eta powinna być "bardziej japońska". Mam na myśli jej dwujęzyczność a więc egzotyczny japoński język którego w praktyce nikt z nas nie zna ale liternictwo takie przyciąga wzrok na półce. Widać że piwo jechało kawał drogi, powstało w kraju gdzie koszta produkcji są tylko nieco niższe od naszego długu publicznego i to tłumaczy zapewne totalnie wysoką (zakładam bo nie znam) cenę tego piwa.
Piwo z taką etką na półce z dziesiątkami/ponad setką innych rzemieślniczych polskich czy nawet zachodnich piw nie przykuje wzroku. No chyba że wspomnianą ceną ale to akurat nienajlepsza chyba reklama i może z miejsca odstraszyć.
O smaku nie wspominam bo nie piłem. Gdybym zbierał japońskie ety prawie na bank bym kupił.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 18-01-2017, 11:54
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

W tym najgorsze jest to, że na lokalnym, japońskim rynku, Ci co kupią to piwo będą myśleć, że tak smakuje typowy Porter Bałtycki.
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 18-01-2017, 13:40
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Należy zakładać, że ktoś, kto zdecyduje się kupić w Japonii taki wyrób (zamiast tamtejszego korpolagera), będzie miał jednak jakieś pojęcie o stylach piwnych.
Odpowiedz cytując
Stare 18-01-2017, 14:45
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
W tym najgorsze jest to, że na lokalnym, japońskim rynku, Ci co kupią to piwo będą myśleć, że tak smakuje typowy Porter Bałtycki.
Mam wątpliwości czy przeciętni samuraje w ogóle znają się na mało popularnym tam stylu porter a już szczególnie rozpoznają portera bałtyckiego.
Ja jako Janusz nawet nie będąc gobletowym blogociumkaczem za bardzo nie wiem czym różni się bałtycki od nie-bałtyckiego ale być może chodzi o tego naszego rodzimego alko-kopa procentowego czego nie ma np w cienkich jak żarty Pietrzaka porterach angielskich.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 18-01-2017, 15:22
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Można być spokojnym. Ta kooperacja nie jest ani bałtyckim alko-kopem, ani brytyjską cienizną.
Odpowiedz cytując
Stare 18-01-2017, 19:17
Senior

Standardowy

Tutaj jezeli.chodzi i zasyp to wina stoi po stronie Baird, to oni spieprzyli, Pinta stala za strona chmielenia. A kozlak z tego co kojarze ma nuty melanoidynowe a tutaj nie bylo tego, raczej ciekawy ciemny nie kozlakowy lager

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Stare 30-05-2019, 21:32
Fotka Użytkownika: MarcinKa
MarcinKa MarcinKa is offline
Մարչին Կավալէց

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Piwo zakupione w Marii. Butelka 0,33l. Moc 8,5%, ekstrakt 20,5 Blg. Kolor ciemny wiśniowy, brązowy. Pod światło piwo przejrzyste, trochę mętne. Piana lekko brązowa, niejednorodna. Duża, ale na początku szybko opada. Później niewielka trzyma się dobrze. Zapach średnio mocny. Słodowy, ciemne słody, owoce suszone, śliwka, słody melanoidynowe, nuty korzenne zapewne od chmielu. Smak odmienny od Porteru, ale z wyraźnymi nawiązaniami. Umiarkowana słodycz, nuty chlebowe, troszkę karmelu, grzejący alkohol. Wyraźna korzenna, ziołowa goryczka na koniec. Posmak krótki, ale z czasem w ustach zaczyna zalegać. Wysycenie średnie, niskie. Podobne do naszych porterów. Opakowanie (jak na foto sibarha i Dzoshu) dopracowane, nie brzydkie z firmowym kapslem. Szkoda, że mało japońskie. Parametry podane. Piwo dobre, ciekawe, moim zdaniem trochę nawiązujące do Porteru Bałtyckiego. Taka wariacja na temat. W porównaniu do klasyka za lekkie. Oceniam na 4+ (1 - 6)
Stare 31-05-2019, 09:36
Fotka Użytkownika: Promil03
Promil03 Promil03 is offline
AntyZlotowicz nr 1.

Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Standardowy

A ono nie jest już dawno po terminie?
Stare 31-05-2019, 14:55
Fotka Użytkownika: MarcinKa
MarcinKa MarcinKa is offline
Մարչին Կավալէց

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Ona, recenzja piwa jest w terminie.
Pite i opisane w terminie, dawno temu. Ino z opóźnieniem zamieściłem.

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie