Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Ostruzna 41, Pivovar Cestář

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    #16
    Niestety. Myślę że z 1/4 warki to sami potrafią wytrąbić w pozostałe 5 dni

    Comment

    • concerto
      Senior
      • 09-2003
      • 859

      #17
      Fejsbuk głosi, że od wczoraj jest 11.
      Last edited by concerto; 23-02-2019, 17:02.
      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

      Comment

      • heckler
        Senior
        • 09-2012
        • 1817

        #18
        Pierwszy raz odwiedziłem ten klimatyczny browarek latem i nie żałuję . W godzinach popołudniowych w lokalu puściutko, ale za to przed browarem na trawniku, przy stolikach biesiadowała spora grupka rowerzystów. Stolików wystawionych przed lokal było raptem ze cztery, a dodatkowe trzy stały po bokach wejścia do lokalu.
        Obok stolików właściciele ustawili duży grill z którego serwowano pyszna kiełbasę w cenie 50 Kc., oraz równie pyszny ser camembert w cenie 30 Kc.
        Pustka w lokalu trwała tak mniej więcej do godziny 20, a następnie w błyskawicznym tempie obie sale wypełniły się po brzegi spragnionymi klientami. W sobotę 01.06 z kranów płynęło:

        -Juan polotmava 13-ka w cenie 50/35 Kc. Genialne piwko wypite na tarasie z widokiem na góry

        -Lávka svetly lezak 11-ka w cenie 40/25 Kc. To piwo miałem przyjemność spróbować po raz pierwszy i opinia na jego temat jest taka sama jak na temat polotmavego. Genialne i już!!

        Czwarta wizyta i dopiero pierwszy raz mieliśmy okazję porozmawiać z sympatyczną właścicielką którą jest Kateřina Nováková. Obecnie w browarze nie ma na etacie sladka, a piwo osobiście warzy (cały czas się ucząc) Kateřina. Muszę przyznać, że dziewczyna ma rękę do piwa i są one równie smaczne jak te wychodzące z pod ręki poprzedniego sladka.
        Podczas rozmowy zapytaliśmy o jakieś tradycje warzenia piwa w tym miejscu. Okazało się, że takowych nie ma, a natomiast odpowiedź na to pytanie szczerze nas rozbawiła. Dom dla córki kupił jej tato i powiedział, że ma go wyremontować, koniecznie otworzyć w nim browar i generalnie ma sobie jakoś radzić .

        Browar od strony technicznej wygląda następująco: warzelnia 250 l. / dwie fermentacyjne wanny po 500 l. / tanki 6 x 500 l. Niestety lokal w dalszym ciągu czynny jest tylko w piątki i soboty od godziny 15 do 22, a w praktyce zapewne jeszcze dłużej. Piw w pet-kach brak i za bardzo nie liczyłbym, że wkrótce będą.

        Pivovar Cestář, to mój ulubiony browar w czeskich górach. Zjazdy z pobliskiej góry Šerák to miód na moje rowerowe serce, a i pieszo jest gdzie pochodzić. Oczywiście zimą narciarze mają do dyspozycji fajne trasy, zarówno biegowe, jak i zjazdowe.
        Rodzinna atmosfera, mili gospodarze, oraz świetne, ale niestety nie zawsze dostępne piwko to po prostu Rodinný pivovar Cestář. Warto, a nawet należy tam pojechać






        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎