Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poprawne nazewnictwo piw i browarów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #76
    Dzięki.

    Comment

    • jarek72
      • 03-2002
      • 80

      #77
      Do Firefox jest fajny dodatek abcTajpu, gdzie pod prawym klawiszem masz wszystkie nietypowe znaki z podziałem na kraje, np. â ă î ș ț

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #78
        Nie chodziło o to skąd wziąć takie litery z innej galaktyki bo to (przynajmniej dla mnie) nie jest problemem.
        Kwestia tylko jest jaki jest sens ich używania a szczególnie jak pózniej to rzutuje na łatwość wyszukiwania nazw zapisanych takimi literami.
        Ciekawe np kto z forumowiczów zna np gruziński czy inny azerski żeby swobodnie wduszać z pamięci w klawiaturę gruzińskie czy azerskie nazwy piw tak jak są one pisane w tych językach na etach.
        Last edited by Cooper; 08-06-2019, 19:54.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #79
          Po 11 latach od mojego pierwszego postu ktoś jeszcze zauważył, że sposób zapisywania nazw z cyrylicy na browar.biz jest po prostu do dupy.
          Ta forma jest B-E-Z-N-A-D-Z-I-E-J-N-A
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4305

            #80
            Ja nie zauważyłem, ale pewnie gdybym wpisywał użyłbym poprawnych form, jako że uczyłem się rosyjskiego.
            Problem polega na tym, że często jeśli pominiemy oryginalną pisownie nazwy, zaczyna ona brzmieć zupełnie inaczej.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎