Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Piwowar - magazyn 19 - lato 2015 Sklep Centrum Piwowarstwa zaprasza na zakupy!
-
-
:: Cena: 10.00zł / 9.00

Piwowarstwo:
Piwowar - polski magazyn dla piwowarów domowych. Numer 19.

Wild Brews: Beer Beyond the Influence of Brewer’s Yeast, Jeff Sparrow Sklep Centrum Piwowarstwa zaprasza na zakupy!
-
-
:: Cena promocyjna - zamiast 85.99zł,
zapłacisz jedynie
: 77.39zł - tylko do 30-06-2019!
Anglojęzyczna:
Świat lambików, flanders red i brown ale, ich amerykańskich odpowiedników opisany w przystępny sposób. Piwowarzy odnajdą tutaj szczegółowe opisy metod, procedur piwowarskich służących stworzeniu tych wyjątkowych piw.
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 19-09-2016, 19:54
Fotka Użytkownika: Demigod
Demigod Demigod is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Nie zdążyłem edytować więc dodatkowo.
Na obecnym terenie istnieje "takie cóś", nie odwiedzałem ale pewnie kiedyś to uczynię.

http://www.miejscakonferencyjne.pl/s...ar-lubicz.html

Admina zaś (o ile trzeźwy) proszę o połączenie postów

Demigod edytował/a post 19-09-2016 o godz. 19:55.
Odpowiedz cytując
Stare 14-12-2016, 10:52
slawekkazek slawekkazek is offline
Senior

Miejscowość: Zabierzów
Standardowy

Tematyka związana z tradycjami piwowarskimi Krakowa nie rozwija się jakoś dynamicznie. Ostatnie posty to w zasadzie wątek "Browar Lubicz", który można by wydzielić lub połączyć z właściwym tematem. Zauważyłem zresztą, śledząc różnorakie strony odnajdywane w sieci, a dotyczące tematyki piwno-historycznej, oznaki daleko idącego lenistwa umysłowego, polegającego na nieustannym przeklejaniu i mieleniu w kółko tych samych (nie zawsze niestety sprawdzonych i prawdziwych) informacji. Postanowiłem tą sytuację nieco zmienić (pominę tu plany wydania dwóch kolejnych książek w tym roku), chodzi o formę "ładną, miłą i przyjemną", co nie znaczy głupią i bezwartościową. Postanowiłem założyć bloga podróżniczo-historycznego. http://napiwnymszlaku.blogspot.com/ Zainteresowanych piwem, historią i podróżami zapraszam. Wątek krakowski będzie miał dłuuuugi ciąg dalszy (w obróbce już dziś mam kolejne cztery tematy). Czasem coś o bliższej i dalszej okolicy. Może urodzi się z tego coś więcej?
Odpowiedz cytując
Stare 14-12-2016, 11:25
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is offline
Senior

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy

Super sprawa. Dle mnie bardzo ciekawa tematyka, zwłaszcza że taka zaniedbana.
Profilu na facebooku nie planujesz? Akurat wczoraj podsumowałem działalność polskich blogów piwnych poprzez ich popularność na fejsie.
Zapytam jeszcze o te książki, jaka tematyka, albo po prostu tytuły?

moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
Odpowiedz cytując
Stare 14-12-2016, 11:36
Fotka Użytkownika: pizmak666
pizmak666 pizmak666 is offline
Senior

Miejscowość: KR/RST
Standardowy

Też jestem ciekaw tematyki zapowiadanych wydawnictw.

Ze swojej strony dodam, że jestem w trakcie tworzenia bloga z inseratami krakowskich przedwojennych składów/rozlewni/przedstawicielstw browarów.

Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.
Odpowiedz cytując
Stare 14-12-2016, 11:54
Senior

Standardowy

Jakoś do tej pory nie dorobiłem się konta na facebooku, ale może pora to zmienić. Jeśli idzie o plany wydawnicze, to w pierwszej kolejności będzie to "Atlas piwowarstwa krakowskiego 1542 - 1655" i będzie to pierwsza część małej trylogii (dalej: "Słownik Biograficzny piwowarów i słodowników krakowskich 1505 - 1655", całość zwieńczy książka "Krakowski przemysł słodowniczy-piwowarski w XVI i 1. poł. XVII wieku). W trzech odsłonach, bo w jednej nie udało się pomieścić zgromadzonego materiału. Różnica w datach początkowych dwóch części wynika ze stanu zachowania źródeł i nie jest literówką. Druga planowana książka to monografia jednego z małopolskich browarów (z dawien dawna zrównanego z ziemią), ale to na razie niespodzianka. Wspomnę jeszcze, że "Browar parowy w Osieku" doczekał się drugiego wydania (aktualnie jest w drukarni, będzie też dostępny w formie e-booka), z niewielkimi poprawkami, ale w nowej szacie graficznej. Tym razem z recenzją naukową (i o nią głównie szło, by mógł się liczyć do dorobku naukowego - takie czasy). I obiecuję, że na tym nie poprzestanę, chciałbym opracować krakowskie browarnictwo przez cały okres jego rozwoju. Cały czas publikuję też artykuły w czasopismach naukowych, w większości związane z historia piwowarstwa. Poniżej wklejam link do artykułu z czasopisma Wadoviana z artykułem - monografią jednego z piwowarów krakowskich, który pochodził z Wadowic. Może kogoś zainteresuje. http://wadoviana.eu/wp-content/uploa...a-T.-Graff.pdf
Odpowiedz cytując
Stare 14-12-2016, 11:59
Senior

Standardowy

Pod tym to ja się podpisuję wszystkimi kończynami:
Cytat:
Ze swojej strony dodam, że jestem w trakcie tworzenia bloga z inseratami krakowskich przedwojennych składów/rozlewni/przedstawicielstw browarów.
I nie mogę się doczekać. Mam nadzieję na odnośną informację, gdy tylko blog wystartuje.
Odpowiedz cytując
Stare 14-12-2016, 17:53
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Cieszy taka inicjatywa obu kolegów. Na Piwnym Szlaku już dopisuje do stron regularnie odwiedzanych.
Sławek, materiał już zawarty na stronie jest rozszerzeniem jak mniemam tekstu z twojej książki o tym temacie?!

e-prezes edytował/a post 14-12-2016 o godz. 17:55.
Odpowiedz cytując
Stare 15-12-2016, 08:07
Senior

Standardowy

Oczywiście dam Wam znać.

Ja natomiast liczę na to, że sławekkazek da się namówić na wiosenny plenerowy wykład o krakowskich browarach/słodowniach zakończony jakimś dobrym piwem.

Odpowiedz cytując
Stare 15-12-2016, 08:25
Senior

Standardowy

Cytat:
Sławek, materiał już zawarty na stronie jest rozszerzeniem jak mniemam tekstu z twojej książki o tym temacie?!
Częściowo tak (wiedza o określonych miejscach wynika z przestudiowanych archiwaliów, które zresztą gdzieniegdzie cytuję), oczywiście jest to uzupełnione i skomentowane w nieco lżejszy sposób - może powstanie z tego kiedyś powszechniej dostępna forma (np. w postaci przewodnika po starym Krakowie). Zresztą nie zamierzam ograniczać tekstów na blogu jedynie do tematyki Krakowskiej, pojawi się nieco innych materiałów. Żałuję tylko, że nie wszystkie odwiedzane miejsca należycie obfotografowałem. Natomiast napisanie tych kilku tekstów uświadomiło mi, że w "suchych" dokumentach które przewaliłem kryją się fascynujące historie (o miejscach i ludziach), trzeba tylko trochę wysiłku, by je wydobyć.
Cytat:
Ja natomiast liczę na to, że sławekkazek da się namówić na wiosenny plenerowy wykład o krakowskich browarach/słodowniach zakończony jakimś dobrym piwem.
Jestem otwarty na tego typu propozycje. Czy może być coś ciekawszego, jak pogaduchy przy piwie o piwie?
Odpowiedz cytując
Stare 28-12-2016, 11:59
Senior

Standardowy

Lokal o nazwie House of Beer na stałe zagościł na piwnej mapie Krakowa. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że to jedno z najbardziej "piwnych" miejsc w Krakowie. Tekst dedykowany w szczególności stałym bywalcom: http://napiwnymszlaku.blogspot.com/
Odpowiedz cytując
Stare 28-12-2016, 15:50
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Demigod Wyświetlenie odpowiedzi
Obstawiam, że masz na myśli tą lekko wycofaną z pierzei sąsiadującą z kamienicą narożną przy Lubicz/Radziwiłłowskiej. Nadal odziana w rusztowania i reklamy.
Jeśli zaś chodzi o budynek gdzie mieści się Ermitaż, cóż, biorąc pod uwagę jego lokalizację wcześniej lub później znajdzie się inwestor, jestem o to spokojny.
No właśnie nie. Mam na myśli budynek jeszcze w tej samej strefie co browar -> Ermitaż. Tam gdzie mówisz powstał apartamentowiec z luksusowymi mieszkaniami pod najem.

Sławek, jeszcze jakieś perełki piwne proszę Ech... gdzie mi się było wyprowadzać z tak pięknego miasta.
Odpowiedz cytując
Stare 28-12-2016, 17:17
Fotka Użytkownika: Zybex
Zybex Zybex is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Pomysł takiej plenerowej prelekcji jest genialny. Gorąco namawiam do podjęcia tematu. Najlepiej z degustacją
Stare 10-05-2019, 14:45
Senior

Standardowy

Nowe:browar M.Goldfingera wpisano do ewidencji 1874 r.

Odpowiedz cytując
Stare 11-06-2019, 20:56
masumi masumi is offline
Senior

Miejscowość: CK Kraków
Standardowy Browar Goldfingera

Wpisano w 1874 roku, lecz browar należał do Goldfingera od 1871 roku. Trzy lata zwlekał z wpisem??
Odpowiedz cytując
Stare 12-06-2019, 09:21
Senior

Standardowy

Trzy lata zwlekał z wpisem, albo gazeta zwlekała z publikacją

Ciężko mi podważać to, co napisano w gazetach 150 lat temu.

Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Godziny podane są wg strefy czasowej GMT +1. Stronę wygenerowano o 11:40.

Browar.biz: ©2000 - 2019, Pub.Net wszelkie prawa zastrzeżone | Serwis przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Oprogramowanie Forum: vBulletin ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Swoje piwo domowe uwarzysz z Centrum Piwowarstwa - zaopatrujemy Piwowarów domowych w surowce i sprzęt do warzenia a Piwoszy w wiedzę o piwie i piwowarstwie.