Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Simon, Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Simon, Weissbier

    piana: potężna, drobna, długo się nalewa, nie opada, zbita, kremowa, dawno takiej piany nie widziałem, po wyjściu nad kufel zwisa z boku szkła i nie spływa,
    zapach: goździki, banany bardziej w tle, słabsze,
    kolor: pomarańcz wpadający w czerwień,
    smak: słodkawe, gęste, lekka kwaskowość jest ale na dalszym planie, banany są, lekka goryczka,
    wysycenie: OK.


    Bardzo dobry pszeniczniak, treściwy, taki do najedzenia się. Jeden z najlepszych pszeniczniaków jakie piłem.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2542

    #2
    Czy chodzi o Brauerei Simon z Lauf/Peg.?
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy chodzi o Brauerei Simon z Lauf/Peg.?
      Tak, już się mnie o to pytałeś gdy oceniałem inne ich piwo.

      Kupione na Regensburgstr. 270 w Franky Getrankemarkt AG w Nurnberg.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #4
        Świetna pszenica. W zasadzie niewiele można dodać do oceny jacera. Bardzo treściwa, wpadająca w pomarańcz. Perfekcyjnie zbalansowana, z mocną, jak na pszenicę, słodową podbudową. Wyborne piwo, a w dodatku dostępne w krakowskiej Marii za 4,5zł. Kupione trochę z przypadku, ze względu na moją słabość do butelek Euro i oldskulową etykietę.
        Last edited by delvish; 24-04-2010, 18:31.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Piwo ma 5,4%, jest mętnobursztynowe. Piana potężna, kremowa, czapowana, trwała.
          Pachnie cytrusami, bananami, słodem i drożdżami. W smaku jest łagodne, słodowo-cytrusowe, trochę bananowe, a daleeeko ujawniają się goździki.
          Nagazowanie niby małe, ale jednak balonujące . Butelka euro, kapsel browaru, prosta, czytelna etykieta.
          Generalnie, bardzo fajna pszenica, polecam.

          Comment

          • Czik
            Member
            • 09-2010
            • 33

            #6
            Foto.
            Jakość słaba, bo robione komórką, ale pokazuje rozmiar piany i prostą urodę butelki.

            Ogólnie świetne piwo, piłem z wielką przyjemnością - polecono mi je w Rodzince Bis jak zapytałem o jakąś niemiecką pszenicę .
            Attached Files
            Last edited by Czik; 12-11-2010, 23:34.

            Comment

            • Cannabee776i99
              Senior
              • 08-2009
              • 658

              #7
              Nie pozostaje mi wiele do dodania do postów moich przedmówców. Świetna piana, kolor jak na zdjęciu powyżej, w zapachu dominuje banan, w smaku przyjemnie słodkawe z delikatną kwaskowatością i minimalną goryczką. Całość wydaje się świetnie zbalansowana i bardzo przyjemnie się pije. Świetna pszenica, na pewno jeszcze lepiej będzie smakować latem.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Kupione w Zofmarze za 5,00 zł.

                Kolor: Zaskakująco ciemny. Coś tak w połowie między zwykłym weizenem a dunkelweizenem.
                Piana: Przepiękna! Wysoka, trwała, gęsta, w ładnym, beżowawym odcieniu.
                Zapach: Bardzo silny, z przewagą bananów, ale goździki też są.
                Smak: Nagazowanie jest potężne, a piwo i tak jest bardzo treściwe, przynajmniej przy pierwszym zetknięciu z kubkami smakowymi. Potem to wrażenie trochę słabnie, ale dalej w piwie dużo się dzieje. Jest solidny słodowy fundament, leciuteńki kwasek, smaczki weizenowe.
                Opakowanie: Jak na zdjęciu Czika. Nowa butelka Euro, gustowna i skromna etykieta, firmowy kapselek.
                Uwagi: Może to dziwić w przypadku weizena, ale nagazowanie jest aż zbyt wysokie. Warto byłoby je trochę zmniejszyć. A samo piwo przepyszne!

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Piwko kupione spory czas temu, już nie pamiętam nawet gdzie. Czekało na mnie dosyć długo i się doczekało.

                  Na pierwszy rzut oka zaskakuje kolor. Jak na klasycznego Weissbiera jest zdecydowanie za ciemny, bardziej podchodzi pod weizeny dunkel. Nie zmienia to faktu, że jest przepiękny, brązowo-bursztynowy, mętny i bagnisty Od razu widać, że w kuflu nie pływa byle co.
                  Piana wysoka, opada do kożuszka, lekko brudzi szkło. Można mieć małe zastrzeżenia co do trwałości, ale za chwilę będą one wynagrodzone.
                  Zapach piękny, głęboki i intensywny, badzo świeży i naturalny. Znajduję w nim niemal wszystko co jest potrzebne dobrej pszenicy. Zaraz po nalaniu cytrusowa kwaskowość plus pestkowa goryczka, po chwili oddechu aromat przechodzi w zdecydowanie słodsze banankowo-morelowe akcenty. W tle cały czas nuty pszeniczne i korzenne. Coś wspaniałego. Browar powinien rozszerzyć dzialalność na produkcję perfum
                  Smak głęboki i pełny. Piwko wbrew zapachowi jest mocno wytrawne. Przeważa kwaśno-gorzka cytrusowość, która na końcu przechodzi w świetną chmielową goryczkę. Po przełknięciu gdzieś w tle dochodzą słodkie owoce zapowiadane w zapachu.
                  Wysycenie dość wysokie, trochę podszczypuje w język, ale utrzymuje się do końca, dzięki czemu piwo smakuje wyśmienicie aż do ostatniego łyka.

                  Kolejne piwo od Simona trafia do kanonu moich ulubionych. Przepyszna pszenica.
                  Last edited by wrednyhawran; 10-08-2011, 20:16.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • karol1000
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 1823

                    #10
                    kolor: bardzo ciemny, złoto/pomarańczowy, mętny
                    piana: obfita, ładna
                    zapach: drożdże, pszenica, banany, goździki
                    smak: głęboki. drożdżowo - pszeniczny, lekki kwasek i cytrusy, banany. Może miałem słaby dzień ale jakiś taki mdły mi się zdawał. Napiszę więcej po drugiej próbie
                    gaz: za wysoki
                    LP

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Browar znajduje się w Lauf an der Pegnitz w Środkowej Frankonii

                      Alk. 5,4%



                      Aromat - bananowo-goździkowy
                      Piana - średnia jak na pszenicę, ale trwała i zwarta
                      Barwa - na stronie piszą, że kasztanowa. Ja bym dodał jeszcze brunatny odcień. Mocno zmętniona
                      Wysycenie - znowu jak na styl umiarkowane, ale wyraźnie musuje
                      Smak - banany, goździki, łagodny kwasek. Zakończenie z dłuższą korzenną goryczką
                      Treściwość - wyższa pełnia

                      Piwo jest po terminie, więc może trochę niektóre parametry się zmieniły. Jest ułożone, gładkie.
                      Nie zmienia to faktu, że jest to bardzo dobre piwko.
                      Last edited by darekd; 07-05-2019, 21:00.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #12
                        Zdjęcie:
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎