Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Od dawna miałem zamiar wesprzeć najważniejszą dla polskiego rynku prawdziwego piwa inicjatywę. Biorąc po uwagę ile cennych informacji dostarcza mi serwis Browar.biz żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej. Mam nadzieję, że wsparcie moje oraz innych użytkowników pzowoli na rozwój serwisu oraz pozyskanie kolejnych adeptów dla naszej sekty ;)
Tomolek
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 19-10-2012, 19:07
Fotka Użytkownika: Latarnik
Latarnik Latarnik is offline
Premium Lamplighter

Miejscowość: US East Coast
Standardowy Goose Island Beer, Bourbon County Brand Stout

Butelka 355ml
Alk. 15%
IBU 60
Cena $8.55
Chmielone: Willamette.
Rozlane 20 IX 2012 roku, ma rozwijac swoj smak przez kolejnych 5 lat.
Ja niestety wypatrzylem je juz po miesiacu od rozlania i jego smak mozna okreslic jako jeszcze surowy.
Piana blyskawicznie opada do zera, wysoki alkohol robi swoje.
Gesty syrop, kawa, gorzka czekolada, wanilia, posmak bourbona i debowej beczki.
Niezbyt mocna goryczka a alkohol delikatnie grzeje.
Dobre piwo, choc harmonijnosc smaku pojawi sie pewnie dopiero za kilka lat.
Mala buteleczka a strasznie wali w czache
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Goose Island, Bourbon County.jpg (91,0 KB, liczba wyświetleń: 108 )
http://latarniknj.web-album.org/
Odpowiedz cytując
Stare 28-05-2019, 23:10
darekd darekd is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy Goose Island, Bourbon County Brand Stout

Imperialny stout z Chicago (Clybourn). Browar kraftowy w rękach koncernowego Anheuser-Busch InBev. Leżakowany w beczkach po bourbonie.

Mój egzemplarz to rocznik 2017, który zawiera aż 14,1% alk. To już naprawdę sporo, ale są jeszcze mocniejsze roczniki tego piwa.

Rocznik 2018 wygląda tak:

https://www.gooseisland.com/bourbon-...and-stout-2018

Aromat: pralinowo-czekoladowy z wanilią i kawowo-paalonym muśnięciem. Te czekoladki z alkoholem oczywiście
Piana - dość niska, beżowa, nietrwała, co przy takim woltażu nie powinno dziwić.
Barwa - Smolista, nieprzejrzysta, mniejsza zawartość pod światło wskazuje bardziej na brąz niż czerń.
Wysycenie - średnie, choć musujące i wyraźnie podszczypuje
Smak - gęsty, czekoladowe brownie nasączone destylatem z kawą. Ów destylat z nutą drewnianej beczki, która nie zdominowała piwa, ale uwypukla się po przełknięciu. Alkohol oczywiście czuć, ale bardziej jako pikantniejsze dopełnienie niż chropowaty i tępy efekt uboczny. Oczywiście też występuje wyraźnie rozgrzewający, żywy alko-finisz, ale całkiem fajnie komponuje się z beczkowymi tonami. Pomiędzy tym delikatne jak na styl akcenty palone skontrowane delikatnym karmelem i wanilią. Nie jest to agresywny, "rasowy" RIS z wyraźnymi nutami palonymi na pograniczu popiołu z wyraźną kawą. Piwo jest miękkie, nawet nieco misiowate, choć jednak z pazurem. Całość jak na styl z dużą dawką słodyczy i delikatniejszą paloną goryczką (choć na niektórych rocznikach deklarują 60 IBU, to jednak słodowa baza mocno łagodzi to uczucie)
Treściwość - zdecydowana w kierunku potężnej. Gęste, oleiste wręcz piwo.

Nie jest to typowy imperialny stout (przynajmniej moim zdaniem); takie bardziej deserowe z pewną dozą słodyczy znanych z klasycznych barley wine i niektórych najmocniejszych belgijskich ejlach. To akurat trafia w mój gust. Bez względu jednak na to mamy piwo zdecydowanie bardzo dobre i warte polecenia.
Odpowiedz cytując
Stare 14-06-2019, 13:38
darekd darekd is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Obecnie wygląda tak:
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg P1030345.jpg (22,8 KB, liczba wyświetleń: 14 )
Rodzaj pliku: jpg P1030352.jpg (28,2 KB, liczba wyświetleń: 13 )
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Godziny podane są wg strefy czasowej GMT +1. Stronę wygenerowano o 17:41.

Browar.biz: ©2000 - 2019, Pub.Net wszelkie prawa zastrzeżone | Serwis przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Oprogramowanie Forum: vBulletin ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Swoje piwo domowe uwarzysz z Centrum Piwowarstwa - zaopatrujemy Piwowarów domowych w surowce i sprzęt do warzenia a Piwoszy w wiedzę o piwie i piwowarstwie.