Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Valmiermuizas, Valmiermuiza Tumsais

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kazimierz_W
    Senior
    • 05-2009
    • 689

    Valmiermuizas, Valmiermuiza Tumsais

    Kolor: klarowny, kasztanowo-czerwony
    Piana: ładna wysoka, szybko opada do cienkiego wianuszka i utrzymuje się do końca
    Zapach: ciemne słody, trochę palonych zapachów i coś jeszcze... (ja pomyślałem o bagnie, ale to chyba nie to )
    Wysycenie: słabe, ale nawet pasuje
    Smak: czuć palone słody, wytrawne, goryczka praktycznie nie wyczuwalna
    Piwo smaczne, jak większość łotewskich. Na 4, za ten zapach. Alkohol 5,8%.
    Last edited by sibarh; 14-04-2013, 08:04. Powód: Usunieto niewyraźną fotkę
    Browar Bociana smaczny od rana
    Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

    http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    #2
    Zapach. Lekko, leciutko prażony słód, trochę ciemnych owoców, powidła może raczej.
    Piana ecru, wysoka, lecz grubobąblowa więc stosunkowo szybko opada. Wystarczająco jednak długa by oko nacieszyć. Gaz nisko-średni, lekko szczypie.
    Kolor herbaciano-czerwony.
    Smak inny niż zapach. Tzn. wszystko jest, tyle że mniej intensywnie i bez słodyczy z dominującą wytrawnością. Słód, ale prażenie śladowe; owoce symbolicznie w głębokim tle, raczej owocowy kwasek i ziołowa wytrawność. Pod koniec wchodzi chmielowa goryczka, która potęguje się w finiszu.
    Nooo... złożony lager, zdecydowanie dobry. Chyba najlepsze piwo łotewskie jakie piłem.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Flaszkę dla mnie małżonka przyleciała z Rygi .
        Piwo jest rubinowe z brązowym akcentem, piana beżowa, drobna, ale niewysoka i nietrwała.
        Pachnie prawie jak koźlak, akcenty winne i suszonych owoców. Posmak słodu palonego, może skórka razowca, delikatne śliwki suszone.
        Nagazowanie średnie. Nalane w małą, zgrabną butelkę z czarną etykietą, chyba taką, jak na fotce wcześniej. Opakowane w kartonik razem z jasnym i smukłym pokalem.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎