Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Porter 22º

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    Warka do 25.01.2019. Pite w temperaturze pokojowej - wyciągnięte z szafki więc ze 20° C mogło mieć.

    Zapach głównie palony, ale są też nuty gorzkiej czekolady i orzecha włoskiego.
    Smak to trochę żelaza, mieszanka kawowo-palono-gorzko-czekoladowa, gładkie, całkiem wytrawne, średnia goryczka.

    Ogółem smakowało, bez zaskoczeń, podobne do ostatnich warek.

    Comment

    • concerto
      Senior
      • 09-2003
      • 859

      Gdzie wy to kupujecie? W moim carfourze od dawna brak, a kogo zapytam ( w sensie za ladą sklepu ) to mówi, że albo nie da się kupić piwa Ciechana, albo strasznie drogo nowa hurtownia czy pośrednik sobie życzy.
      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2291

        Na Mazowszu jest łatwiej o tego portera, widuję w małych sklepach, bywa także w Top Market, Api Market, Intermarche, Carrefourach z niebieskim logo.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          U mnie jest tylko w jednym sklepie specjalistycznym o to nie zawsze
          Ogólnie coraz mniej piw w BRJotu do mnie dociera
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2291

            To postępujący trend. W W-wie też coraz mniejsza ilość sklepów z BRJotem w ofercie. Pewna era się skończyła.

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2291

              Świeża warka 31.07.19 przeciętna.
              Wytrawna, palona oraz czekoladowa, ale smaki mało intensywne i nie przenikają się przyjemnie ze sobą, do tego czuć nieco za bardzo alkohol.
              Dałbym tej warce zdecydowanie więcej czasu na poleżakowanie.
              7.49 zł. Intermarche.

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                Świeża warka 31.07.19 przeciętna.
                Wytrawna, palona oraz czekoladowa, ale smaki mało intensywne i nie przenikają się przyjemnie ze sobą [...].
                Trudno się z kolegą nie zgodzić. Dodałbym jeszcze, że podwyższona kwaśność od słodów, a samo piwo wydaje się zaskakująco cienkie, jak na parametry oczywiście.
                Da się wypić, ale co najwyżej poprawne. I pomyśleć, że kiedyś to był mój ulubiony porter.
                Warka 31/07/2019.

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2291

                  Kolejna warka 18.09.19 charakteryzuje się przede wszystkim palonością, która dominuje do końca butelki, ale w odpowiedni zbalansowany sposób z kawą i czekoladą w tle, nie idzie ani w stronę wytrawności ani słodyczy. Warto brać, można spożywać już teraz.
                  Coraz ciężej trafić tego portera w sklepach, nawet na Mazowszu wokół komina. Specjalistyki niechętnie biorą Ciechana, a duże sieci nie dostają albo nie zamawiają portera. Trafiłem ostatnią butelkę w małym sklepie.

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    Tym razem wpis dotyczy starszego wypustu, piszę żeby ostrzec.
                    Warka do 20.01.17 - piwo skwaśniałe, próbowało uciekać przy otwarciu - uwaga potencjalny granat.
                    Następna warka tj. 25.02.17 - w porządku, bardzo smaczna.

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2291

                      Nadal można trafić bardzo dobre warki, polecam tą 18.05.20.
                      Piękna beżowa piana, czekoladowo-palony, treściwy.
                      Znowu kupiłem ostatnią sztukę w spożywczym, dostępność w stolicy słaba.
                      Cena 7.50 zł.

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2291

                        Przeleżakowałem o miesiąc warkę 04.09.20. Kiedy piłem ją kilka m-cy wcześniej była czekoladowa i palona, teraz poszła w wiśnie, bardzo przyjemnie współgra paloność z delikatnym wiśniowym muśnięciem, gładki porter, alkohol dobrze schowany. Dłużej bym nie czekał, wygląda na to, że pójdzie dalej w kwas.

                        Comment

                        • dzemek
                          Senior
                          • 12-2010
                          • 448

                          Mocno palony, wyczuwalna kawa, czekolada, świetne w zapachu, alkohol też czuć ale gdzieś schowany za tą nutą kawowo-czekoladową. Dobra decyzja o otwarciu w ten deszczowy dzień. Idzie jesień i zima, wtedy najbardziej lubię portery. Świetne piwo, decyzja o leżakowaniu była dobra (było w spiżarce, gdzie nawet latem mam niską temperaturę), nie pamiętam daty kupna ani ceny. Data przydatności do spożycia: 28.07.2021.

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2291

                            Od kilku miesięcy nie warzyli tego piwa, ciekawe czy teraz jesienią wyjdzie nowa warka.

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2291

                              Sam sobie odpowiem. Jest nowy wypust, warka 24.07.22.
                              Trzyma dobrą formę, w kolejności: palona, kawowa, czekoladowa z syczącą po nalaniu ciemną pianą.
                              Woltaż zjechał na 8,5%. Etykieta w starej szacie graficznej z zamkiem, mimo że w pozostałych Ciechanach już ujednolicili.
                              Kupione w Auchan za 7.29.

                              ​​​​​​​

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2291

                                Warzą już go chyba tylko dwa razy do roku. Wyszła nowa warka - 3 IV 23.
                                Mimo, że wiele wyrobów Ciechana to zjazd po równi pochyłej, porter się broni.
                                Fajny balans, bardzo charakterystyczna paloność, która wyróżnia go spośród innych regionalnych porterów.
                                Warto kupić. Nabyte za 7.99 w hiperze Auchan.
                                Last edited by kosher; 19-10-2022, 14:53.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎