Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słodowy Dwór, Mgły Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Słodowy Dwór, Mgły Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty mglisty . Po wlaniu osadu mlecznożółty (jaśniejszy niż na fotce). [4]
      Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka, trwała. Ach, dam maksa na zachętę . [5]
      Zapach: Pszenica, słód, drożdże, banan. Zabrakło mi cytrusowego powiewu, ale i tak jest dobrze. [4]
      Smak: Delikatna, pestkowo-grejpfrutowa goryczka, lekki kwasek, po chwili zdominowany słodem i lekko "mlaszczącym" bananem. [4]
      Wysycenie: Widoczna sfora bąbelków, w kichach też się je czuje - ale tak ma być, to wajcen przeca. [4]
      Opakowanie: Nowy kształt ety, nowe wzornictwo - na rozedrganym premierami rynku samo to zasługuje na uznanie. Jedyne, co mi przeszkadza, to przekombinowane liternictwo, szydzące z moich zmęczonych oczu. [4.5]
      Uwagi: Z racji wspomnianego zalewu premier rzadko ostatnio mam okazję wypić pszenicę (no, chyba, że gdzieś w małym bawarskim miasteczku ). A ta pszenica naprawdę smaczną jest .

      Moja ocena: [4.125]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Piwo pasteryzowane (info na etykiecie), a termin przydatności do spożycia 17.04.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jasno żółte, mętne [4.5]
          Piana: biała, średnie pęcherze, opada dość szybko, osadza się na szkle małymi grupkami [3]
          Zapach: dość dobrze wyczuwalny, bananowo-słodowy [4]
          Smak: dla mnie zbyt wodniste, sprawia wrażenie nieskończonego, w smaku delikatne bananowo-chlebowe smaki, lekka goryczka, chmielowa, dobrze wyczuwalne zbożowe nuty, całość fajnie zbalansowana, samo piwo jest lekkie i orzeźwiające [3.5]
          Wysycenie: za duże, flaszka podczas transportu wylała część swojej zawartości, nie podejrzewam słabo założonego kapsla [2]
          Opakowanie: etykieta zdecydowanie za mało czytelna, gładki kapsel [3.5]
          Uwagi: Piwo, które ma potencjał na bardzo dobre piwo, jak na razie jest tylko dobre, zakupione za 5,69zł

          Moja ocena: [3.6]
          Attached Files
          Last edited by becik; 12-04-2015, 18:37.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mlecznożółty. [4]
            Piana: Za szybko opadła, pęcherzyki drobne po nalaniu, jednak za chwilę grubieją i pękają. Najlepszy jest osad na szkle, jak w szklance po maślance. [3.5]
            Zapach: Drożdżowy, bananowy, z lekka goździkowy i przyprawowy. Bardzo naturalny i orzeźwiający jeszcze przed pierwszym łykiem. [5]
            Smak: Trochę za goryczkowe, choć IBU tylko 13, pestkowe, dopiero później dochodzi do głosu kwasek. Słód na drugim planie, nienachalny, zbożowy z bananowym posmakiem. Piwo jest jednocześnie syte i orzeźwiające. [4]
            Wysycenie: Wysokie, ale bez przegięcia. [4]
            Opakowanie: Niezły pomysł, piwa już wyróżniają się na półkach sklepowych. W składzie chmiel Sybilla. [4]
            Uwagi: Bardzo dobra, pięknie pachnąca pszenica. Warka do 03.08.2015.

            Moja ocena: [4.3]

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piwo żółto-złote. Nawet bez bełtania lekko opalizujące. PO Zamieszaniu nieklarowne. Czyli wszystko jak być powinno [5]
              Piana: Najsłabszy czynnik w tym piwie. Piana nawet ładna, kremowa, ale nikła i dosyć szybko opadająca. [3]
              Zapach: Niezbyt intensywne goździki na pierwszym planie. Pod nimi nikły zapach bananowy. Brak tutaj tej równowagi, ale nie jest ona wymagana. Brak akcentów słodowych. Chciałbym nieco więcej aromatów. [4]
              Smak: W smaku banan bardziej wyczuwalny niż goździk. Do tego nikłe akcenty chlebowe od słodu pszenicznego. Goryczka nikła, delikatna, krótka - czyli prawidłowo. Piwo zrównoważone. Lekko kwaskowe. Finisz trochę wytrawniejszy. Pełnia średnia, przydałoby się więcej ciała. [4.5]
              Wysycenie: Nasycenie wysokie, szczypiące, a mimo to nie utrzymuje piany. Łatwe otwarcie kapsla brzmiało jak bezgazowy wyrok, ale to jednak okazało się złudzeniem. [4.5]
              Opakowanie: Grafika średnio mi się podoba, parametry są, ale trudno je wyszukać a następnie odczytać. [3.5]
              Uwagi: Bardzo dobra pszenica. Polecam. Kosztowało mnie 7,20 zł, ale nie żałuję.
              Takie piwa coraz bardziej przekonują mnie do tego stylu, który do tej pory nie należał do moich faworytów.
              Ocena 41/50 wg klasyfikacji PSPD.

              Moja ocena: [4.15]
              Last edited by Pendragon; 21-11-2015, 18:48.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Klasyczny. [5]
                Piana: Ładna, biała, zbita, ale jak na styl niezbyt trwała. [3.5]
                Zapach: Intensywny, bananowy, zbożowy, trochę goździków. [4.5]
                Smak: Treściwość piwa przeciętna w kierunku do wytrawnego. Goryczka niska, zgodna ze stylem. Sporo bananów, posmak zbożowy, przy przełykaniu lekki kwasek. [4]
                Wysycenie: Bardzo wysokie, w normie. [5]
                Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4]
                Uwagi: Smaczne, orzeźwiające. Acz ja lubię bardziej cięższe pszenice.

                Moja ocena: [4.225]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  zdecydowanie lepsze niz poprzednio pite, nowa etykieta
                  Attached Files
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • woosaa
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 1548

                    #10
                    Dzisiaj kupiona z datą 30.02.2017
                    mb WOS

                    Comment

                    • nietzschee
                      Senior
                      • 07-2016
                      • 319

                      #11
                      Wygląd: kolor słomka, mętne, spora piana, dosyć trwała.
                      Zapach: mączny, drożdżowy, lekko bananowy i pieprzny
                      Smak: Nie rozpieszcza pełnią smaku, ale jest ok., ma to co weizen mieć powinien, no może powinien mieć mniej gumy balonowej, pszeniczne, chlebowe, drożdżowe, bananowe, delikatnie pieprzne. Chmielowość i delikatna goryczka, której tu nie oczekiwałem. Wysycenie zbyt niskie, ale całkiem przyzwoity pszeniczniak.
                      Attached Files

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnozłoty, zamglony. [4.5]
                        Piana: niska, drobna, niezbyt trwała. [2.5]
                        Zapach: mało intensywny, bananowy i lekko słodowy. [3]
                        Smak: bananowy, lekko chlebowy, goździków brak podobnie jak w zapachu. Na początku jest lekka goryczka, potem smak staje się słodki. Piwo jest lekkie, może nawet nieco wodniste. [3]
                        Wysycenie: za niskie. [3]
                        Opakowanie: ładna etykieta, prawie pełny skład, goły kapsel. [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.05]

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          nowa szata graficzna, lekki spadek formy, wyczuwalne lekko masełko i delikatna kwaśność
                          Attached Files
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎