Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Elbing BEB - kolekcja Paco

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Paco
    Senior
    • 12-2007
    • 265

    #31
    Do zbioru dołączył kufel taki jak na zdjęciu w pierwszym poście ale w lepszym stanie zachowania. Pojemność 0,2 l za oznaczeniem pojemności mała litera x. Może ktoś wie jaka huta stosowała takie oznaczenie?
    Attached Files
    Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
    zbieram ELBING
    wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

    Comment

    • Paco
      Senior
      • 12-2007
      • 265

      #32
      Nowa sztuka w kolekcji, tym razem pokal BEB Elbing o pojemności 0,25 l. Wykonany przez tą samą hutę co pokal z wcześniejszych zdjęć w tym temacie, czyli prawdopodobnie Wisthoff & Co Essen-Steele. Lata 30-te. Nadal poszukuję nowych okazów z Elbing, które wzbogacą mój zbiór.
      Attached Files
      Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
      zbieram ELBING
      wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

      Comment

      • grzeber
        Senior
        • 05-2002
        • 2866

        #33
        Piękna sprawa, ile masz już PW szkła z Elbląga? Ile znanych Ci brakuje?
        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        • Paco
          Senior
          • 12-2007
          • 265

          #34
          Różnych szkieł z BEB Elbing mam już 11 sztuk. Zaliczają się do nich szkła z różnym logo, o różnych kształtach jak również z tym samym logo i o tym samym kształcie lecz o różnej pojemności i wielkości. Ze znanych mi wzorów i odmian to brakuje mi jeszcze kilkanaście sztuk. Na przykład ten ostatni pokal w tym temacie wiem, że występuje jeszcze z innym logo i są w przynajmniej dwóch różnych pojemnościach,. Także jest jeszcze co zbierać, a jak zaczynałem kolekcjonować szkła z BEB to wydawało się mi, że będzie tego maksymalnie sześć/siedem sztuk
          Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
          zbieram ELBING
          wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #35
            Piękna kolekcja. A dodatkowo z ciekawego browaru

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #36
              Jak możesz zrób jakąś jedną zbiorczą fotę jak wygląda to w całości bo porozbijane jest na wiele fotek.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Paco
                Senior
                • 12-2007
                • 265

                #37
                Postaram się ogarnąć to w jakiś spokojniejszy dzień.
                Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                zbieram ELBING
                wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                Comment

                • Paco
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 265

                  #38
                  Prawdopodobnie ostatnia nowość w zbiorze w tym roku. Pojemność 10/20l. Producent Sächsische Glashütte AG.
                  Attached Files
                  Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                  zbieram ELBING
                  wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                  Comment

                  • barthez
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 367

                    #39
                    Piękna kolekcja - gratuluję !

                    Comment

                    • Paco
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 265

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika barthez Wyświetlenie odpowiedzi
                      Piękna kolekcja - gratuluję !
                      Dzięki. Jest to niewątpliwie hobby dla cierpliwych. Bywa, że przez kilka lat nic nowego nie dochodzi do zbioru ale ma to też swoje dobre strony.

                      Pisząc wcześniej, że to prawdopodobnie ostatnia nowość w tym roku miałem na myśli szkło, innych przedmiotów z BEB Elbing nie brałem pod uwagę. Do zbioru trafił tym razem, trochę niespodziewanie ale w końcu musiało to kiedyś nastąpić. Szyld/reklama, lata 1927-28. Wymiary 150 x 400mm. Producent C. Robert Dold, Offenburg.
                      Attached Files
                      Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                      zbieram ELBING
                      wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                      Comment

                      • Paco
                        Senior
                        • 12-2007
                        • 265

                        #41
                        Rok się zbliża ku końcowi, więc krótkie podsumowanie tego co udało się mi zebrać z przedmiotów związanych głównie z BEB Elbing. Wszystko zaczęło się od pękniętego kufla (zdjęcie post nr 1 w tym temacie) około 11 lat temu. Z czasem zaczęły do mnie trafiać kolejne artefakty związane z Browarem w Elblągu. I tak:
                        - podstawki 5 sztuk co daje średnią 0,45 sztuki na rok,
                        - szkła (kufle, pokale, szklanki) 12 okazów czyli około 1,1 sztuk na rok,
                        - szyldy 1 czyli 0,09 rocznie.
                        Nie jest to łatwy temat do zbierania i średnia z każdym rokiem pewnie będzie gorsza. Mam nadzieję, że w wieku 100-120 lat będę miał już większość przedwojennych wzorów/odmian szkieł z BEB. Przy okazji zdjęcie zbiorcze szkieł.
                        Attached Files
                        Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                        zbieram ELBING
                        wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                        Comment

                        • beerek62
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 1036

                          #42
                          Piękna kolekcja, gratulacje.
                          Nie myślałeś o dołączeniu do zbiorów przedwojennych butelek z BEB? Jedną nawet wrzuciłeś do działu kolekcjonerstwo.
                          Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                          Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            #43
                            A co z porcelankami, etami czy butelkami ?
                            Mówisz że temat nie jest łatwy do zbierania. Z jednej strony na pewno bo jednak wszystko to przedmioty sprzed minimum 75 lat w części ulotne i kruche. Z drugiej nie masz dużej konkurencji tzn birofilów mocno cisnących Elbląg. Zbieraj dla porównania Haberbuscha. Jeden rzadszy fant i już albo trzeba zarabiać jak Kulczyki albo od razu pod pendolino
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • Paco
                              Senior
                              • 12-2007
                              • 265

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Piękna kolekcja, gratulacje.
                              Nie myślałeś o dołączeniu do zbiorów przedwojennych butelek z BEB? Jedną nawet wrzuciłeś do działu kolekcjonerstwo.
                              Dzięki, butelki przedwojenne odkładam, mam ich kilka, może kilkanaście sztuk z różnych elbląskich browarów. Jest to tylko dodatek, ciekawostka do zbioru, nie mam na to dużego parcia. Podobnie porcelanki, nie są to trudne fanty do trafienia ale jak nadarza się okazja to oczywiście dokładam je do kolekcji.

                              A co z porcelankami, etami czy butelkami ?
                              Mówisz że temat nie jest łatwy do zbierania. Z jednej strony na pewno bo jednak wszystko to przedmioty sprzed minimum 75 lat w części ulotne i kruche. Z drugiej nie masz dużej konkurencji tzn birofilów mocno cisnących Elbląg. Zbieraj dla porównania Haberbuscha. Jeden rzadszy fant i już albo trzeba zarabiać jak Kulczyki albo od razu pod pendolino
                              Etykiet przedwojennych nie mam jeszcze żadnych z Elbląga, może kiedyś uda się coś zdobyć.
                              Warszawa jest trochę trudniejsza do zdobycia od Elbląga głównie ze względu na większą ilość kolekcjonerów zbierających przedmioty z tego browaru ale sumy nie są kosmiczne i kto wie jakie będą w przyszłości. Ogólnie birofilistyce daleko z popularnością i cenami do numizmatyki czy sztuki. Tam dopiero jest walka o rzadsze przedmioty.
                              Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                              zbieram ELBING
                              wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                              Comment

                              • beerek62
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 1036

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Paco Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ogólnie birofilistyce daleko z popularnością i cenami do numizmatyki czy sztuki.
                                Trudno się z Tobą nie zgodzić
                                Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                                Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎