Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Od dawna miałem zamiar wesprzeć najważniejszą dla polskiego rynku prawdziwego piwa inicjatywę. Biorąc po uwagę ile cennych informacji dostarcza mi serwis Browar.biz żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej. Mam nadzieję, że wsparcie moje oraz innych użytkowników pzowoli na rozwój serwisu oraz pozyskanie kolejnych adeptów dla naszej sekty ;)
Tomolek
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 11-07-2019, 21:38
Fotka Użytkownika: dadek
dadek dadek is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy Brauner Hirsch, Sophienhofer IPA

Kolejne piwo z browarku w Górach Harz.
Według tablicy ma 17°Blg, alkohol przeciętnie 7-8%.
Kolor ciemnomiedziano-czerwonawy, piwo całkowicie mętne.
Piana biała, ładna, równomierne oczka, na około 3-4 cm wysoka. Opadła dość szybko pozostawiając tylko obrączkę przy szkle.
Pachnie nawet owocowo ale to raczej maliny i śliwki niż spodziewane cytrusy czy żywica.
W smaku mocno słodowe ale są również owocowe nuty, aczkolwiek to mocno dojrzałe słodkie czereśnie, morele. Piwo bardzo treściwe, z chmielowością tylko nieśmiało próbującą się przebić. Goryczki jest tylko odrobina ale to i tak sukces w porównaniu z innymi piwami, ze była. Taka ciężka IPA po niemiecku (i tak, że tu warzą), raczej tylko nazwą nawiązująca do gatunku, co nie znaczy że była niesmaczna.
Wysycenie niewysokie.
Podaje się w pięknym teku z firmowym logo i oczywiście piwnym wierszykiem na drugiej stronie. W sprzedaży tylko pojemność 0,3 l (3,50 €) jednak cecha jest dość nisko i 0,3 piwa miałem dopiero po wzięciu pierwszego łyku.
Próbowane w 12.06.2019 browarze.

sibarh edytował/a post 16-07-2019 o godz. 05:03.
Odpowiedz cytując
Stare 11-07-2019, 21:46
Fotka Użytkownika: dadek
dadek dadek is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Pomyliłem się w fotce, ta w temacie przedstawia Weizen, poniżej jest właściwa czyli IPA.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg DSC09872.JPG (99,8 KB, liczba wyświetleń: 14 )
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie