Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Pewnego razu pomyślałem sobie, że skoro jestem gotów kupować książki, różne naczynia oraz narzędzia potrzebne przy warzeniu piwa, to czemu miałbym nie wesprzeć miejsca, skąd w sumie dowiedziałem się o tym wszystkim. Mimo, że raczej mało udzielam się na forum, co spowodowane jest moją nikłą jeszcze wiedzą, to przecież jestem jego jakąś cząstką. Gdyby wcześniej ktoś nie poświęcił własnych pieniędzy na organizację tego, to dalej piłbym Żubra, czasem tylko w chłodniejsze dni racząc się Porterem.
Najtron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 28-01-2007, 23:21
Fotka Użytkownika: Dreamer
Dreamer Dreamer is offline
Senior

Miejscowość: Cardiff
Standardowy Abbaye du Val-Dieu, Val-Dieu Blonde

zaw. alk. 6,0%, but. 0,33 l
kupione w hurtowni Belgium's Best (Września)

Browar Val-Dieu to browar klasztorny powstały w... 1997 r. Założony przez dwóch młodych przedsiębiorczych wielbicieli piwa z tradycjami klasztornymi ma w sumie niewiele wspólnego. Co prawda działa w murach dawnego klasztoru cystersów Val-Dieu i wykorzystuje stare zakonne receptury, ale pewnie więcej w tym chłodnej handlowej kalkulacji niż klasztornych tradycji.
Browar warzy trzy podstawowe gatunki: Blonde, Brune i Tripel oraz – sezonowo – Biere de Noel.
Blond to jasne ale, częściowo filtrowane i niepasteryzowane, refermentujące w butelce.
kolor – ciemnozłoty, lekkie zmętnienie;
piana – początkowo rośnie dość gęstą czapą, ale bardzo szybko opada do wątłego wianuszka;
nasycenie – wysokie; w kielichu istny wulkan;
zapach – intensywny, drożdżowo-korzenny ze sporą cytrusową kwaskowością, ale w bardzo zachęcającym wydaniu;
smak – wyraźna dominacja drożdży, które decydują o kwaskowym charakterze piwa; słabo wyczuwalny słód, za to głębia delikatnego smaku śmiało może konkurować z dobrymi wytrawnymi winami; korzenne dodatki też w winnym stylu; do tego sporo cytrusów (limonki, no może trochę pomarańczy) i wygładzony, lekko słodkawy posmaczek.
Dobry cytrusowy, ale delikatny i gładki smak.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Val Dieu Blonde.jpg (84,8 KB, liczba wyświetleń: 338 )
Stare 30-04-2007, 09:09
grzech grzech is offline
Senior

Miejscowość: Podlasie
Standardowy

Nabyte na Kilińskiego w Białymstoku.

Kolor - ciemna słoma, przybrudzona drożdżami. Piana - średnia co do rozmiaru, ale trwała. Do końca pozostał korzuszek oraz sporo koronki na ściankach. Gaz - burzliwy. Zapach chlebowo-owocowy. Smak łagodny - chlebowy, głęboko aromatyczny, nieco wytrawności na koniec. Piwo "gładko" wchodzące, aromatyczne, a przy tym orzeźwiające. Pychota na 6,0.
Stare 09-12-2007, 11:08
Fotka Użytkownika: Seta
Seta Seta is offline
Piję piwo

Miejscowość: Biłgoraj
Standardowy

Zapach kwiatowo-cytrusowy, w tle aromat chmielowo-drożdżowy; przyjemny, intensywny.
Smak bardzo korzenny, chlebowy, lekko kwaskowaty. W posmaku goryczka i bardzo delikatna nutka alkoholowa.
Piana na 5! - patrz poniżej.
Kolor brudno-bursztynowy, zmącony drożdżami.

Świetne piwo!
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg val.jpg (23,2 KB, liczba wyświetleń: 279 )
Stare 09-12-2007, 18:36
Fotka Użytkownika: kopyr
kopyr kopyr is offline
Senior

Miejscowość: Oborniki Śl.
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
Rozumiem o co Ci chodziło, ale dla mnie ta zapałka w pianie, to nie teges.
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2007, 21:53
Fotka Użytkownika: Seta
Seta Seta is offline
Piję piwo

Miejscowość: Biłgoraj
Standardowy

Nie czeges??

PS Wyjąłem ją przed wypiciem...
Stare 09-12-2007, 22:01
Fotka Użytkownika: kopyr
kopyr kopyr is offline
Senior

Miejscowość: Oborniki Śl.
Standardowy

A mnie się kojarzy z takim kawałem. Uwaga dowcip tylko dla forumowiczów dorosłych, a przecież innych tu nie ma. Nadaje się do wątku "Dowcipy, które śmieszą tylko nas."
Odpowiedz cytując
Stare 06-08-2008, 10:45
Fotka Użytkownika: dyzman
dyzman dyzman is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Bardzo wysokie nagazowanie, przekonująca pianka i wytrawny chlebowy posmak. Jak dla mnie najbardziej przekonująca pozycja z tego browaru.
Stare 14-04-2009, 17:47
Fotka Użytkownika: Kolesław
Kolesław Kolesław is offline
Senior

Miejscowość: Białystok
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
W moim była znacznie słabsza. Fakt, że nie wysilałem się zbytnio, nie miałem ambicji, żeby pobić rekord świata, a i kielich nie taki. Moje piwo miało pianę co najwyżej średnią.
Zapach na początku owocowy i trochę cytrusowy, lekko słodki, a do końca rzeczywiście korzenny: imbir, cynamon, kolendra. Kolor świetlisty złoto-cytrynowy.
Smak adekwatny do zapachu, z poprawką na elementy owocowe - prawie niewyczuwalne, nie słodkie lecz kwaskowe.
Ogólnie piwo określiłbym jako odświeżające. Dobre.
Odpowiedz cytując
Stare 29-09-2011, 23:53
Fotka Użytkownika: GaryFisher
GaryFisher GaryFisher is offline
Senior

Miejscowość: Sulejówek
Standardowy

Kolor: bursztynowy, lekko mętny [5]

Piana: średnio/gruboziarnista, opada zaraz po nalaniu, jednak firanka zostaje do końca [3.5]

Zapach: miodowo-chmielowy, na drugim planie owoce, lekka słodowość i chlebek, przy nalewaniu skojarzyło mi się to z piernikiem, po jakimś czasie aromat miodu słabnie [5]

Smak: słodkawy, słodowo-owocowy, solidna baza słodowa, w smaku również występują nuty piernikowe, a gdzieś w tle coś delikatnie pieprznego co lekko piecze podniebienie (imbir?), goryczka delikatna, posmak ziarnisto mączny, bardzo treściwe piwo, bardziej przypomina piwa domowe niż współczesne komercyjne piwa, pewnie tak smakowały piwa warzone w klasztorach
w średniowieczu, chociaż jak napisał Dreamer piwo warzy się w Val-Dieu dopiero od 1997 roku to klasztor powstał podobno w 1216r. i przez parę
wieków warzono w nim piwo podobno według tych samych receptur co teraz w co jestem w stanie uwierzyć opróżniając tą flaszkę jasnego [5]

Nasycenie: niezbyt wysokie, odpowiednie dla tego piwa [5]

Opakowanie: prosta etykieta z ryciną opactwa na fioletowym tle, butelka to typowy bączek, kapsel firmowy (wszystko jak u Dreamera)[4.5]

Uwagi: www.val-dieu.com
Zakupione w: Piotr i Paweł w Blue City, Warszawa
Data ważności: niestety się rozmazała
Degustowane: 26.09.2011 ok godz. 14.45
Soundtrack: "Born in the U.S.A." by Bruce Springsteen
Stare 23-04-2014, 10:36
Fotka Użytkownika: Swaroga
Swaroga Swaroga is offline
Senior

Miejscowość: Bruksela
Standardowy

Swietne i latwo dostepne piwo.

Nowa etykietka to :

Val-dieu1.jpg Val-dieu2.jpg
www.ratebeer.com/user/137460/
Odpowiedz cytując
Stare 05-02-2015, 21:32
Fotka Użytkownika: wpadzio
wpadzio wpadzio is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa - Natolin
Standardowy

Nadal 6% alkoholu, 18 IBU i 8 EBC, jak podano na kontretykiecie.

Barwa bursztynowo-miodowa. Wyraźnie nieklarowna.
Biała piana o drobnej teksturze zaraz po nalaniu, w trakcie opadania pojawiają się spore bąble, które krzaczą się na szkle. Ale po pianie szybko pozostaje jedynie wspomnienie w postaci miernej szumowiny.
W zapachu na pierwszym planie dość ostra, jakby nawet metaliczna drożdżowa nuta. Dopiero po chwili udaje się wyczuć pewną owocową słodkawość i chmielowe ziołowe odcienie.
Smak jest mało wyrafinowany jak na belgijską blondynkę. Zadziwia za to wysoki udział chmielowych, trawiastych klimatów. I powiem szczerze, że mnie to ujęło. Piwo jest rześkie w odbiorze i przypomina nieco retronosowo wrażenie jak przy żuciu miętowo-limonkowej gumy. Gdzieś daleko pojawia się chlebowa słodowość a wcześniej słodkie owocowe nuty, nieco fenoli i oddech drożdży.
Żywe nagazowanie, pracuje w ustach, co zresztą też widać było po nalaniu w postaci szeregów niteczek bąbelków gazu obecnych w świetle piwa.
Butelka jak w Swarogi powyżej. Kapsel przypisany piwu.

Dziwne to piwo. Pachnie drożdżem i apteką. Smakuje zaś zaskakująco przyjemnie. I w tym drugim kierunku będę się skłaniał oceniając. 8 w skali 1-10.
Odpowiedz cytując
Stare 29-10-2016, 16:29
yaro74 yaro74 is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Parametry od ostatniego wpisu Wpadzio bez zmian, podobnie jak opakowanie.
Kolor bursztynowy, zmętniony.
Piana, wysoka, gęsta, trwała, ładnie oblepia szkło.
Zapach średnio intensywny, przyjemny, drożdżowo-owocowy.
Wysycenie średnie.
Smak słodkawy, słodowy, owocowy, korzenny z lekką goryczką. Piwo jest średnio treściwe i bardzo smaczne
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2019, 10:37
Fotka Użytkownika: grodek
grodek grodek is offline
Senior

Miejscowość: Chocianów
Standardowy

KOLOR: ciemnozłoty, z dużą ilością osadu drożdżowego.
PIANA: bardzo obfita, trwała, osadzająca się na ściankach pokalu. Kolor delikatnie złamanej bieli, drobnopęcherzykowa.
ZAPACH: piękny, mocno owocowy (jabłka, morele, gruszki) z odrobiną przypraw.
SMAK: początkowo lekka słodycz i posmak miodowy, ale też bardzo owocowe, z nieco wytrawnym smukłym finiszem i posmakiem przypraw.
WYSYCENIE: wysokie, musujące w ustach.
Bardzo dobre piwo, z przyjemnością sięgnę po nie w przyszłości.

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie