Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schwerter, Meissner Schwerter Maibock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Schwerter, Meissner Schwerter Maibock

    Maibock dostępny sezonowo, ja swoją butelkę kupiłem późnym latem i przetrzymałem niemal do maja

    E: 16,4 Blg
    A: 5,9 % obj.

    Biała, średniowysoka, drobna, dość krótka piana. Kolor piwa żółty, może lekko złocisty.
    Aromat niezbyt mocny ale wyraźnie słodowy, jednowymiarowość i delikatny diacetyl sugeruje bardzo mało albo wcale słodów innych niż podstawowy jasny.
    W smaku wyczuwalny chmiel dający niewielką goryczkę, słodowość przeplata się z miodem. Treściwość średnia. Alkohol niski więc nie było czego maskować

    Piwo jako całość dość dobre. Dobra ilustracja do teorii, że koźlak majowy to mocniejsza wersja monachijskiego jasnego.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Schwerter, Meissner Schwerter Maibock

    Browar z Miśni (Saksonia).

    Ekstr. 16,5%
    Alk. 5,9%



    Pod względem alkoholu to bardzo lekko jak na koźlaka.

    Aromat - słodowy, na początku trochę kwiatowy, ale po chwili dość nijaki
    Piana - średnia, niezbyt trwała, pozostawia delikatną koronkę
    Barwa - ciemne złoto
    Wysycenie - wyższe, podszczypujące
    Smak - miód z dość wyraźną słodyczą a pod nim bardzo delikatnie przypieczony tost lub świeża skórka od chleba. Pomimo niskiego woltażu czuć trochę alkohol. Na finiszu ciut goryczki.
    Treściwość - solidna. Gdybym popatrzył tylko na alkohol a nie ekstrakt byłbym mocno zdziwiony

    Pomimo sporej treści mogłoby być więcej koźlakowej krągłości i miękkości. Tu jest nieco w kierunku mocnego lagera, co się zdarza w tych gatunkach. Mimo to, jeśli wiemy czego się spodziewać po stylu, jest fajnie. Taki tościk z gęstym miodkiem

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Zdjęcie:
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎