Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kociewski, Pils Kociewski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Kociewski, Pils Kociewski

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemniejszy żółty, ale jakiś taki anemiczny bez życia. Piwo lekko zmętnione. [3.5]
    Piana: Biała, gęsta ale niezbyt wysoka, niezbyt długo się utrzymywała, na powierzchni pozostała mgiełka z obręczą, plamy na szkle szczątkowe. [3.5]
    Zapach: Wyraźny, słodowy z nutą miodowo-owocową. [4]
    Smak: Fajna słodowość i trochę skórki od chleba, do tego przyjemna owocowość morelowo-mirabelkowa uzupełniona dość wyraźną goryczką chmielowo-grejfrutową. Miło się piło, trochę to piwo mi przypominało braniewskiego Specjala sprzed 15-20 lat rzucanego czasem w butelkach euro do sklepów na Pradze. [4]
    Wysycenie: W normie, pasujące. [4.5]
    Opakowanie: Piłem wersję laną w firmowym kuflu, nie podano podkładek. Już w domu także z bezzwrotnej butelki opatrzonej etykietą w stylu lat 90. Na kontrze tylko informacja o 5,5% alkoholu i słodzie jęczmiennym, poza tym fotki zabytków Kociewia [4]
    Uwagi: Pite w browarze 26.04.2016 razem z Pendragonem. Jako miejscowy bywalec od razu stwierdził, że zamieniono na kranach Pilsa z lagerem. Ja miałem wątpliwość ale późniejsza degustacja z butelki, potwierdziła jego przypuszczenia

    Moja ocena: [3.95]
    Last edited by dadek; 06-05-2016, 01:40.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Wersja beczkowa i butelkowa
      Attached Files

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
        Uwagi: Pite w browarze 26.04.2016 razem z Pendragonem. Jako miejscowy bywalec od razu stwierdził, że zamieniono na kranach Pilsa z lagerem. Ja miałem wątpliwość ale późniejsza degustacja z butelki, potwierdziła jego przypuszczenia
        A jednak!
        Co do podkładek, to będą - wczoraj widziałem projekt. Będą też firmowe kartony na butelki.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, śladowo opalizujący. [4]
          Piana: Biała, drobna, średniowysoka, średniotrwała. [3.5]
          Zapach: Słaby, nieciekawy. Kojarzy mi się z sekcją pisuarów w niezbyt czystej, publicznej toalecie . Po lekkim ogrzaniu można dowąchać się delikatnego słodu. [2.5]
          Smak: Dość konkretna goryczka, leciutki słód. N ie porywa, ale po wrażeniach zapachowych pije się całkiem OK. [3.5]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Deska degustacyjna w browarze, gołe flakoniki na tacce. [3]
          Uwagi: Piwo bez wąchania naprawdę daje radę .

          Moja ocena: [3.175]

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            To chyba ta sama warka z krótką datą, którą piłem z butelki i przed którą ostrzegałem.
            Co tu dużo mówić - stara szmata. Mam nadzieję, że to był jednostkowy wypadek przy pracy.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: żółty, mętnawe [4]
              Piana: drobna, biała, dość zwarta ale opada w miarę czasu, nie osadza się na szkle [3.5]
              Zapach: lekki, słodowo-ziołowy [3.5]
              Smak: w miarę treściwe, momentami uczucie rozwodnienia, goryczka lekka ale chwilami pestkowa, delikatny owoc oraz finisz zdecydowanie słodowy, dość fajny [3.5]
              Wysycenie: trochę za duże [4]
              Opakowanie: fajna etykieta, firmowy kapsel, jest ok [5]
              Uwagi: Dobre, do wypicia ale tez i do szybkiego zapomnienia

              Moja ocena: [3.625]
              Attached Files
              Last edited by becik; 14-07-2019, 21:44.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎