Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowości z Browaru Piastowskiego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    Nowości z Browaru Piastowskiego

    Browar Piastowski wypuścił niedawno dwa piwa: Wrocławskiego Fulla i Książa w nowych butelkach (typu okocimskiego). W związku z tym zmieniły się etykiety tych dwóch piw z prostokątnych na owalne. Zmieniły się też drobne detale we wzornictwie. Niestety nie mam skanera, ani aparatu cyfrowego, więc nie mogę zamieścić tu skanów... Na etykietach jest napis "Browary Dolnośląskie Piast S.A.", a poniżej "producent: Carlsberg Okocim S.A.".
    Z innych plotek na temat Piastowskiego: doszły mnie słuchy, że w browarze czeka i dojrzewa partia porteru wrocławskiego !!!

    Na osłodę, zamiast skanu, tekst, który jest umieszczony na kontrze nowej etykiety Fulla:
    "Piast i Full - Wrocław w pełni. Nie zna Wrocławia, kto choć raz nie spróbował Wrocławskiego Fulla i równie wrocławskiego Piasta. My, wrocławianie, doskonale to rozumiemy, dzieląc naszą miłość pomiędzy dwa piwa stąd. Piwa Zdolnego Śląska."

    Pozdrawiam
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    ja wysoko sobie cenię Książa i Wrocławskiego Fulla, choć trudno tego drugiego dostać. teraz będę musiał nadrobić zaległości etykietkowe skoro są już nowe.

    Comment

    • szostak
      Gość
      • 02-2002
      • 1176

      #3
      Dobre Piwa stąd, z Dolnego Śląska, produkowane przez firmę należącą do Duńczyków i cholera wie kogo jeszcze. Jeśli to są piwa dolnośląskie, to jak nazwać np. Lwówek?

      Comment

      • Kudłaty
        Senior
        • 09-2001
        • 1972

        #4
        Lwówek, to chyba jakieś zagraniczne?? heheh;;
        Lubię dalej Piasta, ale jak widzę napis Okocim na butelce to mnie to strasznie denerwuje. Dlatego na święta kupuję dwie skrzynki Lwówka a nie jak zawsze Piasta!!

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Co do Fulla, to właśnie spożywam tego w nowej butelce (znaczy sie przelałam do kufla) i co Wam powiem, to Wam powiem - ale Piast powoli też traci smak....
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • BAJ
            Senior
            • 02-2002
            • 201

            #6
            Etykieta Książa powędrowała do działu Kolekcjonerstwo.
            gdzie się piwo warzy
            tam się dobrze darzy

            Comment

            • breslauer
              Senior
              • 05-2002
              • 2690

              #7
              a propos portera - cd.

              Chcialbym doprecyzować zaslyszane wiadomości o porterze wroclawskim.
              Konkretnie to wygląda ponoć tak, że w leżakowni w Sobótce dojrzewa partia piwa ciemnego. Tylko że wobec faktu, że Carlsberg Okocim zamykają browar w Krakowie nie wiadomo pod jaką nazwą to ciemne piwo będzie lane (bo prawdopodobnie do Wroclawia mają przenieść produkcję ciemnych piw w Carlsbergu Okocimiu). Dlatego to ciemne piwo może być równie dobrze lane jako porter wroclawski, jak i jako porter okocimski, czy jeszcze coś zupenie innego.
              Jakby ktoś mial jeszcze jakieś informacje na ten temat, to proszę dać znać.

              Comment

              • generał
                Gość
                • 06-2002
                • 62

                #8
                wrocławski full

                e- prezeise jeżeli myślimy o tym samym wrocławskim full'u (prostokątna biała etykieta bodajże z jakąś architekturą i o Książu (z koniem na czerwonym tle) zobacz w Tesco w Krakowie w Gliwicach jest

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  Odp: a propos portera - cd.

                  breslauer napisał(a)
                  ... Konkretnie to wygląda ponoć tak, że w leżakowni w Sobótce dojrzewa partia piwa ciemnego. ...
                  Widziałem leżakownię w Sobótce jakiś rok temu. Tam może leżakować wyłącznie złom lub zgniła kapusta, na pewno nie piwo. Jesteś pewien?
                  Last edited by Krzysiu; 19-01-2003, 09:16.

                  Comment

                  • kopernik
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 204

                    #10
                    zmiana butelek i etykiet Książa to nie wszystko co zaoferował nam browar oni teraz Książa robią bez ekstraktu , albo utajnili jego % w piwie , ciekawe czy to celowa robota, czy wpadka i kiedy pojawi sie info o eksteakcie na etykiecie lub kapslu. Bez tej info. nie idzie go dodać do dzienniczka

                    Comment

                    • breslauer
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2690

                      #11
                      Odp: Odp: a propos portera - cd.

                      Krzysiu napisał(a)

                      Widziałem leżakownię w Sobótce jakiś rok temu. Tam może leżakować wyłącznie złom lub zgniła kapusta, na pewno nie piwo. Jesteś pewien?
                      Wiesz co - głowy Ci za to nie dam. Słyszałem to od Marka L. z Wrocławskiego Klubu Kolekcjonerów. I jak każda pogłoska dotycząca Browarów Dolnośląskich, które jak na razie biją rekordy w dezinformacji (lub braku informacji) wymaga pewnie dokładnego sprawdzenia. Może tę leżakownię wyremontowali? Nie wiem, trzeba by w wolnej chwili wybrać się do Sobótki i sprawdzić.

                      Comment

                      • breslauer
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2690

                        #12
                        kopernik napisał(a)
                        zmiana butelek i etykiet Książa to nie wszystko co zaoferował nam browar oni teraz Książa robią bez ekstraktu , albo utajnili jego % w piwie , ciekawe czy to celowa robota, czy wpadka i kiedy pojawi sie info o eksteakcie na etykiecie lub kapslu. Bez tej info. nie idzie go dodać do dzienniczka
                        Myślę, że można przyjąć taką samą zawartość ekstraktu, jaka była we wcześniejszych wersjach tych piw. A co celowości takich działań, tj. utajniania zawartości ekstraktu ... Nie wiem, trzeba poczekać i zobaczyć, co wyniknie z polityki Piasta.

                        Comment

                        • And69
                          Senior
                          • 06-2002
                          • 1487

                          #13
                          breslauer napisał(a)


                          Nie wiem, trzeba poczekać i zobaczyć, co wyniknie z polityki Piasta.
                          Nie jest to polityka Piasta tylko Carlsberga i obawiam się żę przeniesie się to na inne piwa . Coraz więcej browarów stosuje takie manewry , że podaje tylko zawartość alkoholu.

                          Comment

                          • baklazanek
                            † 2014 Piwosz w Raju
                            • 08-2001
                            • 3562

                            #14
                            And69 napisał(a)


                            Nie jest to polityka Piasta tylko Carlsberga i obawiam się żę przeniesie się to na inne piwa . Coraz więcej browarów stosuje takie manewry , że podaje tylko zawartość alkoholu.
                            No nie ma co się dziwić takim praktykom w końcu z Polski chcą zrobić druga Amerykę a w USA brak informacji o ekstrakcie to praktycznie standard.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎