Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytanie laika... (proszę o pomoc)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wąski
    Gość
    • 10-2002
    • 38

    Pytanie laika... (proszę o pomoc)

    Witam wszystkich zapewne bardziej zaawansowanych piwowarów ode mnie...

    Właśnie mam zamiar uwarzyć (a może zwarzyć) swoje pierwsze piwo. Czytam wiele opisów w necie i nasuwają mi się pytania:

    1. Wszędzie jest opisywane warzenie 20 litrów piwa, czy moge zachowując proporcje zwarzyć sobie mniejszą ilość, czy poprostu 20 litrów to jest minimum, żeby coś z tego wyszło?

    2. Jaki chmiel na początek i w jakich ilościach, aromatyczny czy goryczkowy, a może każdego po trochę (w jakich proporcjach).

    Czekam na Wasze profesjonalne porady.

    pozdrwiam
    Artur
  • ZEET
    Junior
    • 04-2002
    • 21

    #2
    Możesz sobie warzyć ile litrów tylko zapragniesz , jeśli idzie o ilość
    chmielu to radzę pobuszuj po forum .Pierwszy raz i tak będziesz zakręcony a potem według smaku będziesz dodawał składniki.
    Powodzenia.
    POZDRAWIA ZEET

    Comment

    • pawcio1
      Senior
      • 03-2003
      • 363

      #3
      ZEET napisał(a)
      Możesz sobie warzyć ile litrów tylko zapragniesz , jeśli idzie o ilość
      chmielu to radzę pobuszuj po forum .Pierwszy raz i tak będziesz zakręcony a potem według smaku będziesz dodawał składniki.
      Powodzenia.

      Ja ostro chmielę od początku.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        wrócę do pytania 1-go wąskiego... czy u nas w Polsce dostępne są gotowce tylko 1.7 kg? przegladnąłem strony zachodnie i mają tam brew-kity także mniejsze np. jednofuntowe. dla kompletnego laika na początek dobrze byłoby zmarnować jak najmniej substratów.
        znam tylko dwa sklepy www z gotowcami: browamator i biowin, a one oferują duże.

        Comment

        • pawcio1
          Senior
          • 03-2003
          • 363

          #5
          e-prezes napisał(a)
          wrócę do pytania 1-go wąskiego... czy u nas w Polsce dostępne są gotowce tylko 1.7 kg? przegladnąłem strony zachodnie i mają tam brew-kity także mniejsze np. jednofuntowe. dla kompletnego laika na początek dobrze byłoby zmarnować jak najmniej substratów.
          znam tylko dwa sklepy www z gotowcami: browamator i biowin, a one oferują duże.
          Jeśli do takiego gotowca nie dodasz cukru to już masz na 10 litrów.
          One ważą właśnie ok 1.7 kg.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎