Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsze próby z warzeniem piwa ze słodu, chmielu i drożdzy.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    #16
    No to zadam to pytanie troche inaczej.
    Czy jak dodam 30 gramów chmielu goryczkowego na 1 godzinę i do tego na ostatnie 20 minut gotowania dodam 30 gramów aromatycznego chmielu. Czy może na pierwszy raz zasugerujecie mi inne proporcje i czas gotowania??
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

    Comment

    • burar
      Senior
      • 09-2003
      • 238

      #17
      Makaron napisał(a)
      No to zadam to pytanie troche inaczej.
      Czy jak dodam 30 gramów chmielu goryczkowego na 1 godzinę i do tego na ostatnie 20 minut gotowania dodam 30 gramów aromatycznego chmielu. Czy może na pierwszy raz zasugerujecie mi inne proporcje i czas gotowania??
      To zależy od tego, jak mocno nachmielone piwo lubisz. Aromatyczny lepiej w mniejszej ilości i na krótszy czas jak na mój gust
      Grodziski Browar Domowy

      Comment

      • pawcio1
        Senior
        • 03-2003
        • 363

        #18
        Makaron napisał(a)
        No to zadam to pytanie troche inaczej.
        Czy jak dodam 30 gramów chmielu goryczkowego na 1 godzinę i do tego na ostatnie 20 minut gotowania dodam 30 gramów aromatycznego chmielu. Czy może na pierwszy raz zasugerujecie mi inne proporcje i czas gotowania??
        Z tej ilości chmielu otrzymasz średnią goryczkę i lekki aromat( 12 Blg).
        Jeśli wyjdzie Ci większy Balling to dodaj goryczki.
        Co do aromatu to ja dodaję na 15 min przed końcem.

        Comment

        • Makaron
          Senior
          • 08-2003
          • 2107

          #19
          Nauka na przyszłość ...zbudować coś do filtrowania młóta od brzeczki (grrrrrrrrrrrrr) Bo tak to produkcja 11L piwa kosztowało mnie 12h pracy w tym chyba 4h filtrowanie ... Ale cóż początki są trudne
          Last edited by Makaron; 11-11-2003, 20:11.
          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎