Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Gnieźnieńskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Fortuna, Gnieźnieńskie

    Gnieźnieńskie
    Pils Polski
    jasne pełne pasteryzowane z wit. C - E330
    Browar Fortuna
    alk. 6,8%, e.w. 13,1%
    but. 0,33 (granat vel bączek)

    Zakupione w Gnieźnie w sklepie VIKI za 1,24 zł.

    Porównanie danych technicznych oraz analiza organoleptyczna skłaniają do stwierdzenia, że Fortuna warzy tylko jeden rodzaj jasnego piwa, a następnie etykietuje w zależności od miejsca przeznaczenia produktu. Dzięki temu w Miłosławiu i okolicach mamy Full Extra z panoramą Miłosławia na okładce, w Poznaniu Ratuszowe z - a jakże - poznańskim ratuszem, a w Gnieźnie rzeczone Gnieźnieńskie z etykietą ozdobioną widokiem Gniezna. Ten ciekawy skądinąd pomysł marketingowy budzi zapewne poklask zbieraczy etykiet - co trzy wzory to nie jeden

    Jeżeli chodzi o kwestie smaku itp parametrów to nie ma co tłuc piany. Wszytko zostało powiedziane w tematach "Fortuna, Ratuszowe" oraz "Fortuna, Full Extra".
  • Regent
    Senior
    • 10-2002
    • 512

    #2
    Chyba najsłabsze piwo z oferty Fortuny. Piana dość szybko opada, gazu stanowczo za mało, klarowność piwa niezadowalająca. Smak kontrowersyjny, lekko słodkawy, mdły, w oddali niepostrzenie czuć jednak moc piwa. ZAPACH CIEKAWY. Im bliżej końca tym w głowie coraz bardziej czuć " power " tego wynalazku.

    Moja ocena: [3.75]
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Oj słodkie!Ciemnawa barwa,gaz tragiczny,piana początkowo zbita i długo się utrzymała.Mnie nie wchodziło.Zakupione na giełdzie0.5l za 2.00pln.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #4
        Odp: Fortuna, Gnieźnieńskie

        yendras napisał(a)
        [...] w Miłosławiu i okolicach mamy Full Extra z panoramą Miłosławia na okładce, w Poznaniu Ratuszowe z - a jakże - poznańskim ratuszem, a w Gnieźnie rzeczone Gnieźnieńskie z etykietą ozdobioną widokiem Gniezna. [...]
        Żebyście nie myśleli, że zmyślałem
        Attached Files

        Comment

        • r1778
          Member
          • 08-2002
          • 32

          #5
          Dobre jasne piwo

          Moja ocena: [4.05]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------
          Kto uprawia pszenicę i jęczmyk miły, ma nie tylko chleb ale i piwo, ponad wszystkie napoje pożywne i odżywcze.
          Mikołaj Rej "Żywot człowieka poczciwego"
          http://www.browarbelgija.wordpress.com/

          Comment

          • Poznaniak
            Member
            • 10-2002
            • 84

            #6
            Obecnie trunek ten występuje w przyrodzie jako Gnieźnieńskie Mocne, choć na szczęście specjalnie mocne nie jest (6,2%/12,7%), zaś parametry ma dokładnie takie same jak Ratuszowe. Smakuje bardzo dobrze - niczego mu nie brakuje i niczego też nie ma w nadmiarze; jest dobrze wywarzone i wyważone. Pianę ma gęstą i dość trwałą. Będę po nie nadal jeździł specjalnie do Miłosławia, bo w nigdzie pod ręką go nie widać.
            Skromna, ale ciekawa jest etykieta - bez pospolitej już, poziomej "szarfy".


            Moja ocena: [4,8]

            Comment

            • bury_wilk
              Senior
              • 01-2004
              • 2655

              #7
              Ciekawe piwo, całkiem mi smakowało.
              Kolor złoty, z lekko bursztynowym zacięciem.
              Piana biała, ładnie puszysta, choć nieco nierówna, drobnoziarnista i trwała.
              Nasycenie sporą ilością drobniutkich pęcherzyków.
              Zapach całkiem intensywny, a przy tym delikatny, chmielowo słodowy z eleganckim dodatkiem kwiatowo-waniliowym.
              Smaczne. Dominuje słód, który nie ma ciężkiego charakteru. Nachmielenie dość silne, ale nie przesadzone, goryczka na początku delikatna, po przełknięciu pozostaje i przybiera odrobinę na cierpkości, leciutko kwaskowe.
              Etykieta prosta, ozdobiona katedrą gnieźnieńską, jest oryginalna i niebrzydka.

              Moja ocena: [4.025]
              Lubię kiedy się zieleni
              Lubię jak się piwo pieni...

              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

              Comment

              • lukuj
                Senior
                • 07-2003
                • 320

                #8
                Odp: Fortuna, Gnieźnieńskie

                yendras napisał(a)
                Gnieźnieńskie
                Pils Polski
                jasne pełne pasteryzowane z wit. C - E330
                Browar Fortuna
                alk. 6,8%, e.w. 13,1%
                but. 0,33 (granat vel bączek)

                Zakupione w Gnieźnie w sklepie VIKI za 1,24 zł.

                a w Gnieźnie rzeczone Gnieźnieńskie z etykietą ozdobioną widokiem Gniezna.
                No, to się wzruszyłem (Gniezno to moje rodzinne miasto), w te pędy poproszę rodzinkę o dokonanie zakupu. Szkoda że ani w mieście ani okolicy nie ostał się żaden browar..
                Pozdrawiam,
                KETTLER brewery
                www.lukuj.republika.pl

                Comment

                • Piotras
                  Senior
                  • 08-2003
                  • 307

                  #9
                  Bardzo dobre piwo, pozytywne zaskoczenie, kupione w Miłosławiu,bursztynowa barwa, zapach trochę delikatny, piana znika dosyć szybko(robią się takie pływajace wysepki z pianynasycenie odpowiednie, no i smak- wyraźny, inny niz masowka, mała goryczka ale ogolnie smak tego piwa sprawiał wrażenie bardzo świeżego, Smakowało mi bardzo,(daje osobistą 4)

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎