Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Beer Man

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grudek10
    Member
    • 08-2003
    • 59

    Grybów, Beer Man

    Nowe (?) piwo z Grybowa, z pytajnikiem, gdyż ekstrakt (9%) i zawartość alkoholu (4,7) odpowiadają "ceratkowemu" prodyktowi dla Leader Price).
    Kupione w sklepiku przy browarze. Cena 1.45, butelka EURO.Etykieta chaotyczna, jakby wyblakła, pomięta, naklejona niedbale.
    Kolor jasnożóltawy (3), piana słaba szybko opada, pozostaje wianuszek na szklance (2). Nasycenie nie za mocne, jak w produktach Grybowa (3). Zapach raczej trudno określić (1). Mocno schłodzone niczym nie wyróżnia się w smaku (2). Za opakowanie (1).
    W sumie raczej chyba do jednorazowego spróbowania.
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #2
    Kiedy jeżeli wolno spytać kupowałeś to piwo? Bo ponoć browar jest już nieczynny od pewnego czasu.

    Comment

    • Grudek10
      Member
      • 08-2003
      • 59

      #3
      Kupowałem to piwo dokładnie 2 lipca, termin spożycia do 25.12 2004. Z tego co wiem,to istotnie masz racje, browar nie warzy obecnie piwa. Natomiast powstała firma "Browar Grybów Dystrybucja" (chyba coś w rodzaju "wewnętrznego" syndyka) sprzedająca uwarzone już piwo.Sytuacja zmienia się dość szybko,niestety chyba brak jakiegoś zdecydowanego kierunku zarządzania zakładem.

      Comment

      • emes
        Nadszyszkownik Chmielowy
        • 08-2003
        • 4275

        #4
        Piwo z Grybowa nawet dziś można kupić np w Leclercu w Warszawie. Jest Goralskie, Mocne Rejent i conajmniej jeszcze jeden rodzaj , ale nie pamietam który.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          ale w którym Leclerku?
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Pewnie Premium, bo zestaw tych trzech jest w Leclercu w Łodzi.

            Comment

            • emes
              Nadszyszkownik Chmielowy
              • 08-2003
              • 4275

              #7
              Al. Jerozolimskie

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Trafiłem to piwo w jednym sklepie w Chorzowie. Nie pozostawało więc nic innego jak wypróbować.
                Cena - 1,70 z kaucją. Bytelka EURO 0,5 l z brzydką etykietą.
                Na szczęście zawartość wypada lepiej niż opakowanie.
                Piana wręcz genialna - wielgachna i trwała. Nasycenie CO2 wzorcowe. Zapach ciężki, nieciekawy. W smaku zaskakujące - sugeruje, że jest mocniejsze niż 9% (ekstrakt).
                Do powtórzenia

                Moja ocena: [3.45]
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #9
                  Do nabycia w Opolu na ul. Sosnkowskiego w "Fajnym Sklepie".

                  Comment

                  • Pepek
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 1499

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasnobursztynowy, całkiem niezły jak na cienkuszowe piwo. [3.5]
                    Piana: miłe zaskoczenie, wysoka, zbudowana z drobnych pęcherzyków, potem dość długo prezentowała się jako dostojny, gruby kożuszek. [4]
                    Zapach: niestety bez charakteru, niewyraźny, przeciętny, lekki słodowy z nutą chmielową. [3]
                    Smak: kolejne zaskoczenie in plus - dobry, stonowany słodowy z wyraźną goryczką zbliżony do piw pełnych, bez uczucia wodnistości i nijakości. [4]
                    Wysycenie: dobre nasycenie dość drobnymi bąbelkami, choć pod koniec jego orzeźwiająca moc wyraźnie zmalała. [4]
                    Opakowanie: butelka euro, wzór etykiety skromny w typie z dawnych lat, ale brzydki plastycznie, nazwa piwa bzdurna, kapsel uniwersalny, złoty. [1.5]
                    Uwagi: Naprawdę byłem mile zaskoczony - za to lekkie piwo browar z Siołkowej nie musi się wstydzić. Poza nazwą oczywiście.

                    Moja ocena: [3.5]

                    Comment

                    • jerzy
                      piwoholik
                      • 10-2001
                      • 4705

                      #11
                      Kolor i piana takie, że większość zdecydowanie mocniejszych przecież piw jasnych pełnych powinna się wstydzić! Dopiero po pierwszym łyku ze zdziwieniem stwierdzamy, że to naprawdę jest piwo lekkie. Ale i tak jak na 9% ekstraktu to ciężko mu zarzucić wodnistość. Na lato - super.
                      Zakupione we Wrocławiu na Gwarnej za jedyne 1,15 zł (0,5 l - euro, zwrotna).
                      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                      Comment

                      • slavoy
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 5052

                        #12
                        Bardzo miłe zaskoczenie
                        Jak na swoje 9% ekstarktu, piwo bardzo bogate w smaku. Piana bardzo ładna i trwała. No i ten wspaniały grybowski chlebowy posmaczek. W swojej kategori dostaje ode mnie zdecydowane 5!
                        Jak tylko spotkam, kupię więcej
                        Attached Files
                        Dick Laurent is dead.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎