Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Grünbach Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • belze
    Senior
    • 02-2004
    • 301

    Namysłów, Grünbach Strong

    Albo to jest nowe piwo, albo występuje pod inną nazwą. W każdym bądz razie zakładam temat.

    Kupiony w Warszawskim Auchan (Żerań), za 1.69 (puszka) [zwykły 1.29 - zakładać nowy temat?]

    Grunbach (pisane z umlautem nad u)
    Alc. 6,8%
    ekstraktu nie podano

    Piwo ma bardzo ładny złoty kolor. Piana szybko opada, ale pozostawia lekki dywanik i osadza się na ściankach. Zapach lekko kwaskowaty, drożdżowy. Co do stronga się zdziwiłem, bo rzadko zdarzają się dobre, a to jest wyśmienite. W smaku czuć lekką kwaskowatość. Posmak cudowny. Nagazowanie niezbyt ciekawe, ale ten minus nie przysłania całokszałtu tego piwka. Naprawdę bardzo mi zasmakowało.
  • mwa
    Senior
    • 01-2003
    • 5071

    #2
    Również smakowałem dziś to piwko.
    Bardzo dobre w smaku, a przedewszystkim nie czuć alkoholu.
    Ciekawi mnie za to jaka będzie wersja zwykła-pewnie woda, ale do pewności trzeba będzie spróbować.

    Polecam
    Pozdrawiam Cię !!!!

    Comment

    • piwowar2
      Senior
      • 11-2001
      • 588

      #3
      Skad taka nazwa tego piwa?

      Comment

      • dziki234
        Junior
        • 08-2003
        • 3

        #4
        Grunbach-dawny właściciel browaru Namysłów.

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Kupiłem z ciekawości i nie żałuję. Kolorek ładny, bursztynowy, piana, drobnopęcherzykowata średniej trwałości, nasycenie CO2 delikatnie za słabe. Zapach słodowo-chmielowy z przewagą tego pierwszego. Smak ciekawy, nie czuć alkoholu, przeważa posmak słodowy, ale nie jest za słodko, z każdym następnym łykiem pojawia się większa goryczka, wszystko jednak mieści się normie. Opakowanie bardzo zwykłe, raczej nieładne - ciemna tonacja kolorów i brak oryginalności sprawia, że bardzo łatwo przejść obok nie zauważywszy go, a piwo w sumie niezłe, powiedziałbym na 3 +. Warto spróbować.

          Moja ocena: [3.475]
          Last edited by Pinio74; 14-06-2004, 09:50.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • Morbital
            Member
            • 03-2004
            • 72

            #6
            Kupiłem bo w osiedlowym sklepiku w lodówce były tylko "koncerny" i toto, a pragnienie miałem spore. Ładny złoty kolor. Piana po nalaniu elegancka ale dość szybko znika. Zapach słodowy z jakąś owocową nutą. W smaku lekko kwaśnawe z przyjemnym goryczkowym posmakiem. CO2 raczej ubogie. Opakowanie mało oryginalne ale złe nie jest. Można spróbować.

            Moja ocena: [3.25]

            Comment

            • bury_wilk
              Senior
              • 01-2004
              • 2655

              #7
              Zakupiłem to w Auchan.
              Puchę ma ciekawą graficznie, ale ubogą merytorycznie. Na półce się jednak wyróżnia podobnie jak lżejszy kuzyn (którego zakupię przy innej okazji).
              Kolor jest bursztynowy, nasycony i ładny. To najmocniejsza strona tego piwa.
              Piana taka sobie, średnia. Jest lekko beżowa, dość gęsta i dość trwała, ale bez rewelacji.
              Nasycenie spore, ale pęcherzyki są drobne i nie drażniące.
              Zapach bardzo intensywny, słodowo etanolowy. Ma też aromat kwiatowy.
              W smaku, jak dla mnie za słodkie. Aż się lepi. Bardzo ciężkie, z dominującym słodem i słabą goryczką.
              Ogólnie, nic specjalnego.

              Moja ocena: [2.775]
              Lubię kiedy się zieleni
              Lubię jak się piwo pieni...

              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

              Comment

              • RomKo
                Junior
                • 07-2004
                • 16

                #8
                Grunbach-dawny właściciel browaru Namysłów.
                ------------------------
                Z tego co wiem, to przed wojną właścicielem browaru był HASELBACH i to już od 1862 roku. Mam nawet jedną orginalną butelkkę z tego browaru. Muszę pokopać w papierach i dowiedzieć się skąd ta nazwa.

                Pozdrawiam.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Czarna puszka nie jest zła. Irytuje mnie trochę pokrycie całego tła nazwą piwa i śmieszy napis "Dorodne kłosy jęczmienia". O "Wysmakowanej recepturze" nie wpsominając... (3)
                  Kolor ładny, złoty. Dobrze pasuje do mocnego piwa (4)
                  Piana dośc wysoka, nawet w miarę trwała. (3,5)
                  Zapach słodowy, ale jakiś taki ścierowaty, co typowe dla mniejszych browarów. (3)
                  Nagazowanie średnie. (3)
                  Smak mocno słodowy. Wyraźnie wyczuwa się alkohol. W tle czai się ten paskudny namysłowski posmaczek, ale na szczęście jest on trochę schowany. Mimo to nie pije się tego piwa ze zbytnią przyjemnością. (2,5)

                  Moja ocena: [2.9]

                  Comment

                  • Pepek
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 1499

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złocisty, ale nie bursztynowy, za blady, niedobry jak na mocne piwo. [3]
                    Piana: przeciętna, nie zachwyca, średnie pęcherzyki dość szybko zredukowały się do niskiego kożuszka. [3]
                    Zapach: ponadprzeciętny słodowy, nawet ujdzie. [3.5]
                    Smak: niedobry - czuć co prawda słód, ale jest on nijaki, wręcz mdławy, na szczęście dominującego alkoholu i słodyczy też nie czuć. [2.5]
                    Wysycenie: początkowo zbyt intensywne, lecz już po chwili średnie bąbelki redukuja się do przyzwoitego poziomu. [4]
                    Opakowanie: butelka euro, wzór etykiety schematyczny z dominującym czarnym tłem, kapsel emaliowany na czarno - nawet pasuje do całości. [3.5]
                    Uwagi: Co można rzecz o tym piwie w podsumowaniu - jest ona za słabe i zbyt płaskie jak na mocne, takie nijakie. Można spróbować z ciekawości i tyle...

                    Moja ocena: [3.05]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎