Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

PROSZĘ O OPINIE W SPRAWIE PODSTAWKI

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ArtK31
    Senior
    • 04-2005
    • 708

    PROSZĘ O OPINIE W SPRAWIE PODSTAWKI

    Kilka dni temu "wpadła" do mojej kolekcji podstawka Tyskiego.
    Podstawka posiada rewers podstawki ID 6742 natomiast awers podstawki jest ....czysty
    Mam w związku z tym pytanie czy tą podstawkę traktować jako ciekawostkę ( prawdopodobny bląd drukarki w postaci niewydrukowania awersu podstawki ID 6742 ) czy może jako nowy wzór podstawki ?
    Z góry dzięki za opinie
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #2
    Miałem taką samą trudnośc z podstawką z Warki którą później dodałem pod id.18840. Istnieje możliwość, że te podstawki to tzw."zdrapki" choć w przypadku tej Warki rewers wygląda na fabryczny - czysta biel, a jak próbowałem zrobić samemu podobną zdrapkę, to rewers był bardziej chropowaty i raczej żółtawy. Jak to zaliczyć w kolekcji to już niestety twój problem, nikt ci tego bezpośrednio nie powie (sam się o tym przekonałem:/).
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • kangurpl
      Senior
      • 03-2002
      • 2660

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX
      ... to rewers był bardziej chropowaty i raczej żółtawy. Jak to zaliczyć w kolekcji to już niestety twój problem, nikt ci tego bezpośrednio nie powie (sam się o tym przekonałem:/).
      Połóż podstawkę na czymś płaskim najlepiej na szybie i poprzesuwaj trochę po niej.
      I już masz gładką, a kolor zależy od użytego kleju.
      Sam wykonałem w czasie ostatniego pobytu we Wrocławiu w pubie w DS (nazwa uleciała) kilka takich rarytasów i zostawiłem na stoliku
      Możliwe że wylądowały na śmietniku ale może trafiły do jakiegoś zbieracza.
      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Comment

      • grzeber
        Senior
        • 05-2002
        • 2867

        #4
        Traktuj jako ciekawostkę.
        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        • dzidek1960
          Senior
          • 01-2003
          • 1548

          #5
          Ja też mam w swoich zbiorach coś podobnego. Jest to kwadrat warki z czterema butelkami, ten bardzo popularny, brak awersu. Wiem, że pochodzi on z całego 100-u szt. opakowania takich samych. Hurtownia miała tylko taki jeden pakiet, a ja dostałem tylko 1 taką szt.
          Tak więc jest możliwe, że masz błąd drukarski. Nie znając jednak źródła nie możesz wykluczyć samoróbki.
          Ja swoją traktuję jako ciekawostkę, lecz zaliczam ją do zbioru. Czy Ty ją zaliczysz to zależy tylko od Ciebie. W końcu to Twoja kolekcja i to Ty przyjmujesz jakieś kryteria co w niej może być a co nie.
          Last edited by dzidek1960; 11-06-2005, 11:48.
          "Ma jednak kraj polski napój warzony
          z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
          piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
          do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
          mieszkańców, lecz i cudzoziemców
          wybornym smakiem"
          Jan Długosz, Historie Piwne
          Moja strona www w początkowym okresie budowy

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            Ja miałem dokładnie to samo z popularnym okrągłym Żywcem. Wydaje mi się, że zrobił ją jakiś kangurpl ale w razie czego nie wyrzucam

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎