Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zabrze, Górnośląskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ładny, bursztynowy w ciemnym odcieniu, odpowiedni dla pełnego piwa. [4.5]
    Piana: początkowo puszysta, drobnopęcherzykowa trochę szybko opada, ale do dosyć grubego kożuszka. [3.5]
    Zapach: ponadprzecietny słodowy, bez jakiś ekstra wrażeń. [3.5]
    Smak: dobry, zdecydowany słodowy z początku, przełamany po chwili nutką chmielu i lekkiej kwaskowości. [4]
    Wysycenie: porządne, przyjemne nagazowanie drobnymi bąbelkami. [4]
    Opakowanie: klasyczna butelka euro, wzór charakterystycznej etykiety niezły, choć wolałem poprzednie wzory z dominującą zielenią, kapsel niestety złoty, "goły". [3.5]
    Uwagi: Dobre, udane pełne piwo. Zawsze chętnie do niego wracam, zwłaszcza gdy mam możliwość na Górnym Śląsku pić je z beczki.

    Moja ocena: [3.775]

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #32
      PIękny kolor, solidne nasycenie CO2, jednak wrażenia wizualne psuje szybko znikająca piana. Jej szczątki pozostają co prawda na powierzchni piwa do końca, jednak są to tylko szczątki...
      Zapach dziwny - chwilami czułem chmiel, a chwilami wydawał się lekko stęchły. (Termin ważności jeszcze nie upłynął.)
      W smaku pyszne - zrównoważone słód z chmielem oraz lekka rześka kwaskowatość.
      Z wielką chęcią spróbował bym lanego - ale chyba powinienem się spieszyć...
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #33
        Zdecydowanie zbyt kwaśne-aż usta wykręca mimo,że data ważności za 2 miesiące.Czy browar w upadłości musi warzyć piwo w stanie upadłości?

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23794

          #34
          może trafiłeś na zepsuty egzemplarz...
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #35
            Moje ostatnie kontakty z browarem Zabrze niestety utwierdzają mnie w przekonaniu,że te piwa nie nadają się do picia/poza Diamentem/

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: W kierunku bursztynu, żadna tam na szczęście słomkowa (uzyskana dzięki ryżowi) przezroczystość. [4.5]
              Piana: Gęsta, śnieżnobiała, utrzymuje się przez cały czas picia. [5]
              Zapach: Bardzo przyjemny, słodowy, zachęcający do picia. [5]
              Smak: To takie piwo dla mnie, o posmaku słodowy, lekko słodkawe (nie było tego w wersji beczkowej) taką słodową słodkością. Pięknie układa się w żołądku a na języku i tyle podniebienia zostają ciekawe posmaki zachęcające do następnego łyka. [4.5]
              Wysycenie: Ideał, nie czuć w nosie bąbli ani w żoładku grania, za to dobrze orzeźwia. [5]
              Opakowanie: Wielki plus za butelkę euro i wielki szacunek za nieuleganie dzisiejszym modom tylko trzymanie sie tej prawdziwe męskiej butelki. Do tego świetne logo i dobra kolorystycznie etykieta. [5]
              Uwagi: Bardzo żałuję, że tego piwa nie ma w Warszawie. Ja je nazwałbym takim prawdziwym porządnym śląskim piwem.

              Moja ocena: [4.775]
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: słomkowy [3]
                Piana: bardzo krótka [2]
                Zapach: chmielowy, niezbyt mocny, nie odrzuca [3]
                Smak: lekko chmielowo-słodowy, płaski, cienki jak na 12.5 [2.5]
                Wysycenie: umiarkowane, jak trzeba [4]
                Opakowanie: całkiem fajne etykietki, podane wszystkie informacje [4]
                Uwagi: Dużo lepiej mi podeszły z tego browaru Złota 11 a szczególnie Super Piwiosz - słabsze ekstraktowo ale znacznie mocniejsze smakowo! Za wszystkie podziękowania dla Kocura i za przywiezienie dla Dzika

                Moja ocena: [2.8]
                Last edited by lzkamil; 09-07-2005, 14:27.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #38
                  Piwo degustowane prawie równo dwa miesiące po dacie "najlepiej spożyć do:05.05.05", opiszę jednak wrażenia, bo chyba nie wyszło mu to na złe. Mogłem je skonsumować dzięki Staremu Kocurowi (dzięki!), od którego drogą (chyba) wymiany dostałem je w Świdnicy. Przejdźmy do konkretów:
                  kolor - adekwatny, w przeciwieństwie do przedpiśców nie nazwałbym go słomkowym, raczej wpadającym w bursztyn. Co ważne pomimo, że piwo było 2 miesiące po terminie było idealnie klarowne (w przeciwieństwie np. do GABa, którego piłem wczoraj, który miał jeszcze dwa dni do końca, a już był "pszeniczny" ) - 4
                  piana - bardzo dobra, drobnopęcherzykowa, utrzymywała się dość długo - 4
                  nasycenie CO2 - średnie, ale to nie przeszkadzało 4 (chyba dojrzewam do faktu, że piwo nie powinno gazować jak mineralka )
                  zapach - jak zwykle nie wyczuwam zapachu, tak tym razem wyczułem i nie był przyjemny - 2
                  smak - na początku taki sobie, aż przemknęła mi myśl o zlewie, jakiś metaliczny posmak, ale później było już tylko lepiej. Co prawda od czasu do czasu pojawiały się jakieś obce posmaki, ale 4 z minusem się należy.
                  opakowanie - kiepścizna, nie podoba mnie się ta etykieta i już. Trzeba jednak oddać honor browarowi w Zabrzu za umieszczenie info o ekstrakcie, co dziś nie jest zbyt częste. Kapsel - golas. Reasumując minus 4.
                  Całkiem niezłe piwko.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • mor842
                    Senior
                    • 07-2015
                    • 114

                    #39
                    Aktualna wersja tego piwka.

                    Konkretne jasne pełne z solidną bazą słodową ale z ciut za małą goryczkową kontrą. Mimo wszystko jak na standardy Van Pura rychtig dobre piwo. I podobno nie będzie dostępne w innych częściach kraju.

                    Jak ktoś chętny na kapsel i etykiety to śmiało można napisać pw.
                    Attached Files
                    Last edited by mor842; 04-07-2019, 21:35.

                    Comment

                    • AaLeX
                      Senior
                      • 07-2011
                      • 573

                      #40
                      mor842 gdzie kupiłeś to piwo? W Gliwicach je widziałem w Selgrosie, ale trzeba kupić całą skrzynkę więc podziękowałem...

                      Comment

                      • woosaa
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 1548

                        #41
                        W Knurowie widziane w kilku sklepach w cenie 3,20-3,60.
                        mb WOS

                        Comment

                        • AaLeX
                          Senior
                          • 07-2011
                          • 573

                          #42
                          Podaj przyklad sklepu, jak bede w poblizu to podjade. Szukam tak samo piwa Śląskiego w butelce. W Makro jest ale znowu całą skrzynkę trzeba.

                          Comment

                          • woosaa
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 1548

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
                            Podaj przyklad sklepu, jak bede w poblizu to podjade. Szukam tak samo piwa Śląskiego w butelce. W Makro jest ale znowu całą skrzynkę trzeba.

                            Poszło na PW.
                            mb WOS

                            Comment

                            • kiszot
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 8081

                              #44
                              Stokrotka w Piekarach
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                #45
                                Barwa ładna, złota i bez zmętnienia
                                Piana biała, bardzo niska, bez historii.
                                W zapachu słód, ścierka po zmywaniu i o dziwo sporo owoców, głównie mirabelki i śliwki węgierki.
                                W smaku lepiej, ale tylko dlatego, że jest bardziej konkretnie. Ciężki słód, ziołowa i metaliczna goryczka, nic nie orzeźwia, może być na chłodne wieczory. Warka 26.02.2020.

                                Kupiłem dziś przez pomyłkę, nie wiedziałem że to piwo sponsoruje pasożytów górników. To przez ich socjalistyczne przywileje mam na Mazurach drogą ciepłą wodę w kranie i bardzo duże rachunki za CO. Nigdy więcej nie kupię tego piwa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎