Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Znaleziona butelka - pospolita czy "skarb"?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gregorian
    Junior
    • 11-2004
    • 26

    Znaleziona butelka - pospolita czy "skarb"?

    W ziemi z wykopu, którą przywieziono mi do zniwelowania terenu znalazłem butelkę H&S. Kolekcjonowanie butelek nie jest moim głównym hobby, więc nie jestem znawcą tematu. Chciałbym wiedzieć czy moje znalezisko to pospolity wzór, czy może prawdziwy "skarb".
    Butelka jest z brązowego szkła, pojemności ok. 0,25 przeznaczona do zamknięcia kapslem.
    Na butelce jest SFINKS w okręgu i napis:
    PROPERTY OF THE BREWERY
    HABERBUSCH&SCHIELE
    WARSAW
    MADE IN POLAND
    Na spodzie napis w kole:
    G. STĘPNIEWSKI w FALENICY
  • darek99
    Senior
    • 04-2002
    • 2147

    #2
    Butelka ta nie jest skarbem ale należy do ciekawych , znane są trzy odmiany tej butelki i jest jej trochę na „rynku” , dziesięć lat temu w Mińsku znalazłem na strychu kilkanaście takich sztuk a i Piotrek – Becik też trafił trochę tych butelek w dwóch odmianach , nie zmienia to faktu że znalezisko jest ciekawe, oby częściej tak się trafiało.
    Podobno przy pogłębianiu Wisły w piachu czasami znajdowane są stare butelki browarniane, kiedyś kupiłem butelkę carską Haberbuscha znalezioną w ten sposób.
    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
    Epikur z Samos.

    Comment

    • Kałusz
      Senior
      • 02-2002
      • 302

      #3
      Mam 4 wzory ( odmiany) takiej buteleczki; są różnice w rysunku sfinksa oraz w angielskich napisach. Poza tym browar H&S stosował również podobne butelki z napisami po angielsku o pojemności 0,33l.
      sj

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        A moze nalezaloby sie zainteresowac skad konkretnie wywieziono ta ziemie ? Ty , Gregorian mieszkasz w Jozefowie a przywieziono do Ciebie ziemie z butelka z huty z pobliskiej Falenicy. Moze byc to zbieg okolicznosci gdyz flaszki takie znajduje sie w calej Polsce ale ja zainteresowalbym sie czy w miejscu tegoz wykopu nie ma ich wiecej - moze znaaacznie ciekawszych
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          A czy ta butelka http://allegro.pl/show_item.php?item...a%3E%3C%2Fi%3E
          z napisem Stepniewski na denku też jest historyczna czy to młodszy wynalazek

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • cororo
            • 04-2003
            • 766

            #6
            lata 20-30 te ale bez napisów ,a czystych butelek nikt nie zbiera więc nic nie warta.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎