Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Fox

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    Łomża, Fox

    Nie znalazłem piwa w spisie, więc zakładam nowy temat. Fox, piwo jasne pełne, ekstr. 10,1%, alk. max 5,5%. Puszka 0,5 l.
    Na puszce znajduje się nawiązujący do nazwy tekst: Piwo sprytnie warzone. Krótki opis:
    Barwa ładna, jasnosłomkowa (3,5). Nasycenie CO2 w normie (3,5). Piana średniopęcherzykowata, dość obfita, ale raczej nie za bardzo trwała (3). Aromat bardzo przyzwoity, chmielowy i zrównoważony (4). I tu kończą się pozytywy. Smak nie jest dobry. Piwo jest przede wszystkim gorzkie. Nie jest to delikatna goryczka , lecz gorycz w negatywnym sensie, z metalicznym posmakiem (2). Być może jest to skutek puszkowego opakowania, ale zdecydowanie psuje obraz całości. Szkoda, bo była szansa na dośc dobrą ocenę, a tak raczej nie polecam.
    BIRRARE HUMANUM EST
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Wypiłem po raz drugi. Wszystko tak jak w opisie powyżej, tylko smak był jeszcze gorszy. Dlatego zmniejszyłem z 2 do 1,5. Dla całości dodam, że opakowanie poprawne (3). Może butelkowe będzie lepsze, ale jeszcze nie spotkałem.

    Moja ocena: [2.8]
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #3
      Zakupione z ciekawości, w małym osiedlowym sklepiku, po atrakcyjnej cenie. W smaku tragiczne, do gazu nie można się przyczepić, za to piana obfita, tylko przez krótką chwilę. Ogólnie, dla mnie piwo na raz, na spróbowanie i szybkie zapomnienie.

      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #4
        Taki sobie cienkusz, do picia w upały. Kolor słomkowy, zdecydowanie za jasny. Nasycenie w normie, nawet można uznać, że przyzwoite, to nieustępliwe i równe, a przy tym nie nachalne ilościowo. Smak cieniutki i pewnie taki miał być z założenia, ale mi nie podchodzi. Lekka goryczka delikatnie orzeźwia, przechodzi przez przełyk i szybko się zapomina, że piło się piwo. Zapach chmielowy, dosyć przyjemny, aczkolwiek niezbyt intensywny. Piana wybuchowa, drobnoziarnista, gęsta, była by godna pochwał, gdyby nie to, żę dość szybko opada. Puszka w eleganckiej metalicznej czerwieni, jest estetyczna i przyzwoita, ale orygnalności i pomysłu, to w niej za grosz.

        Moja ocena: [3.1]
        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • zAjkA
          Senior
          • 12-2004
          • 1089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Wyraźna słomkowa barwa. [3]
          Piana: Dawno nie widziałem takiej piany. Od samego początku piękna, sztywna oraz gęsta. Czapa która się utworzyła długo nie chciała opasć. Dopiero gdy zbliżałem się do końca konsumpcji czapa zmniejszyła swe rozmiary do wysokości 1cm tworząc puszysty kożuszek. [4.5]
          Zapach: Przyznam że mało przyjemny. Dziwnie gorzki. [3]
          Smak: Na pewno orzeźwiające. Czuć delikatna goryczkę która pozostawia na ustach miły posmak. Gdyby nie to że jest roche wodniste dałbym 4. [3.5]
          Wysycenie: Troche mało intensywne. Mogłoby byc nieco większe. [3]
          Opakowanie: Puszka nie budzi jakichś negatywnych spostrzeżeń. Nie jest moze luksusem dla oka ale dla tego piwa wystarczy. Zdjęcie puszki w galeri. [3.5]
          Uwagi: Ogólnie przyjemne piwo na upały bądź na grilla. Na pewno do powtórzenia

          Moja ocena: [3.375]
          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: słomkowo-złociste, klarowne [4]
            Piana: średniobąbelkowa, biala, bardzo szybko opada tworzaćz krzaczaste dziury [3.5]
            Zapach: dość intensywny, mocno chmielowy [4]
            Smak: puste, jałowe, rozwodnione, to pierwsze myśli i skojarzenia jakie naszły mnie po pierwszym łyku, wyczuwam intensywną goryczkę i nic więcej, tak jakbym pił wodę o goryczkowo-chmielowym smaku, ogólnie w smaku złe nie jest ale brakuje tego ekstraktu (jak na 10,1% to i tak za słabe), tej głębi i miłego uczucia podczas picia, więcej tego wszystkiego a byłoby to napewno dobre piwo [2.5]
            Wysycenie: ciut za duzo [4.5]
            Opakowanie: plusy za wszytskie parametry, ogólnie szata puszki jest dość przeciętna i trochę "rozlewająca się" [3.5]
            Uwagi: brakuje mi czegoś konkretnego w tym piwie, mozna szybko wypić ale i powoli także, dobre napewno na gorące dni

            Moja ocena: [3.35]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6077

              #7
              Przypadkowo natrafiłem na FOX-a z kodem LA.

              Dzisiaj to piwo ma 4.7% alko.

              Piana - więcej na początku potem pełna warstewka.
              Lacing - trochę było.
              Gaz - średni.
              Barwa - jasne złoto.
              Aromat - słodkawo blaszany.
              Smak - słodkawe, blaszane, trochę słodowości i lekka goryczka.

              Blado ze smakiem

              Wpis statystyczny "ku przestrodze"
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎