Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Warz Session IPE!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 07-11-2005, 11:34
Fotka Użytkownika: kony
kony kony is offline
breweriarz

Miejscowość: Poznań
Standardowy

Postanowiłem się wtrącić bo temat mnie zaczyna coraz bardziej interesować (kupiłem nowe mieszkanie i jak się przeprowadzę to nie będę miał gazu tylko płytę elektryczną).
Z tego względu myślałem już powoli o taborecie. Zresztą tradycyjna kuchenka gazowa też się średnio sprawdza, ma za małą moc i zagotowanie brzeczki zajmuje mi dobrą godzinę.

Odnośnie wentylacji pomieszczenia. Ktoś pisał że nie czuje spalin. I nic dziwnego. Dwutlenek węgla jest bezwonny a to on właśnie nam zagraża. Spalamy tlen z pomieszczenia a efektem spalania jest CO2. Dlatego trzeba wietrzyć (natleniać) pomieszczenie w którym się używa taboretu. W przeciwnym razie może nam się zrobić słabo

Druga rzecz. Uważajcie na życzliwych sąsiadów. W pomieszczeniach w których nie ma instalacji gazowej lub jest instalacja gazu ziemnego nie można używać butli P-B pod karą grzywny. Powodem są inne właściwości gazu ziemnego i mieszaniny propan-butan. Instalacja wentylacyjna do gazu ziemnego nie sprawdza się w przypadku PB. Znam to z autopsji, co prawda grzywny nie zapłaciłem ale dostałem dwa upomnienia za używanie butli w budynku.

Trzecia rzecz (może się czepiam bo to szczegół) w butlach nie ma LPG tylko propan-butan. To nie to samo (inne proporcje mieszanki).

W każdym razie ja planuję przeniesienie działalności poza lokal mieszkalny. Jak zniszczę płytę grzejną to mi żona urwie jaja przy samej szyji
Mam już nawet pewną koncepcję tylko muszę jeszcze ponegocjować z właścicielem lokalu coby mi go nieodpłatnie udostępnił i wtedy będę mógł rozwinąć skrzydła.
Odpowiedz cytując
Stare 01-01-2006, 16:45
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dkrasnodebski
Właśnie dlatego zastanawiam się nad butlą 3-6 litrów ...
Butle 5 kg widziałem trzy dni temu w Castoramie na węźle bielańskim pod Wrocławiem.
Stare 04-01-2006, 19:29
joelka joelka is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Dwa pytania odnosnie poruszanych kwestii:
Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek

Czy pomieszczenie musie być dobrze wietrzone? Nie wiem. Kuchenka gazowa (tradycyjna) nie wymaga takich zabiegów. Mówią o tym odpowiednie przepisy.
Zresztą podczas gotowania brzeczki okno i tak trzeba otworzyć i włączyć wentylację – parowanie jest ogromne, mój wentylatorek łazienkowy ledwo wyrabiał.
Jakie macie doświadczenia z pracą przy palniku 7,5 ? Planuję warzenie w piwnicy, w domku. Do dyspozycji mam małe okienko i ewentualnie kroi sie pomysł na podpięcie wywiewu do komina. Palnik 7,5. Czy juz nie muszę się bać zasłabnięcia ?

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tom_riddle
Czy takie cofnięcie płomienia może doprowadzić do wybuchu butli? Coś mi sie nie chce wierzyć - jest przecież 1,5 m węża i reduktor - tam nie ma prawa być przecież powietrza.

Teraz staram się bardzo szybko zakręcać zawór na butli. Nie wiem czy dobrze robię, ale na razie skutkuje.
Z tego co czytałam to przy zapalaniu należy długo trzymać kurek aby miec pewność, że płomień nie zgaśnie i nie cofnie się. Przy zgaszaniu, instrukcja radzi aby najpierw zakręcić zawór na butli a dopiero potem kurek przy taborecie. Czy ktoś kto się stosował do takiej opcji też miał niekontrolowane wybuchy?
Odpowiedz cytując
Stare 05-01-2006, 06:39
Wesoly Wesoly is offline
Senior

Miejscowość: Węgrów
Standardowy

Palnik 7,5kW w niewielkim pomieszczeniu z wentylacją działa bez problemu. Nie miałem jeszcze żadnych problemó z zapalaniem, cofkami płomienia itp.
Stare 08-01-2006, 12:13
cafepiwosz cafepiwosz is offline
Member

Miejscowość: Lossen
Standardowy

Jeśli chodzi o te wybuchy to nie ma strachu. Mam taki sam taboret co kolega Wesoły i zrobiłem pare doświadczeń.
1. Przy wolnym zakręcaniu zaworu w taborecie plomień się cofa, następuje małe bum i potem płomień pali się przy wlocie powietrza do dyszy. Dlatego jest zalecane :
- albo szybkie i zdecydowane zakręcenie zaworu w taborecie,
- albo właśnie zakręcenie zaworu w butli gazowej - wtedy najbezpieczniej.
Co do tych wybuchów to zrobiłem ich kilkanaście, na różne sposoby:
- wolno zakręcając zawór w taborecie,
- albo poprostu palucha wkładałem do wlotu powietrza - zawsze wybuchło !!!
Innych reakcji negatywnych ( poza wybuchem i cofnięciem płomienia ) nie stwierdziłem. Spokojnie zakręcasz zawór w butli i płomień gaśnie. Nie spieszcie się, bo jak powtarzam nie ma strachu. Ja dla doświadczenia zakręcałem zawór po kilkunastu sekundach od cofnięcia płomienia. Więc spokojnie, bo w nerwach tylko zaworki można pomylić, odkręcić zamiast zamknąć itd.
Odpowiedz cytując
Stare 08-01-2006, 12:22
cafepiwosz cafepiwosz is offline
Member

Miejscowość: Lossen
Standardowy

Jeszcze zapomniałem powiedzieć, że w trakcie normalnej eksploatacji palnik s7,5 kw spisuje się dobrze. Każdy dla własnego spokoju powinień sobie postrzelać, cofnąć płomień bo w taki sposób oswoi się z urządzeniem - jak żołnierz na poligonie do wybuchów.
Odpowiedz cytując
Stare 09-01-2006, 17:24
joelka joelka is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cafepiwosz
Każdy dla własnego spokoju powinień sobie postrzelać, cofnąć płomień bo w taki sposób oswoi się z urządzeniem - jak żołnierz na poligonie do wybuchów.
Jak kupię auto to też się tak pooswajam
A tak serio to dlaczego płomień się cofa? Jakie właściwości propan butanu za to odpowiadają?
Odpowiedz cytując
Stare 09-01-2006, 21:55
endrio endrio is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Nowe Miasto Lubawskie
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cafepiwosz
Jeszcze zapomniałem powiedzieć, że w trakcie normalnej eksploatacji palnik s7,5 kw spisuje się dobrze. Każdy dla własnego spokoju powinień sobie postrzelać, cofnąć płomień bo w taki sposób oswoi się z urządzeniem - jak żołnierz na poligonie do wybuchów.
Masz rację, trzeba oswoić się z wybrykami taboretu gazowego, albo zrezygnować z jego zakupu, jednak nie są to pojedyńcze przypadki, tylko taka jego 'uroda' widocznie.
W moim palniku dodatkowo cofniecie płomienia do dyszy następuje na 100% przy próbie zapalenia gazu gdy palnik jest jeszcze rozgrzany, z tego wzgledu zacieranie przeprowadzam na zwykłej kuchence gazowej, a na taborecie tylko gotowanie. Jak zabranie mi wrażeń życia codziennego, wrócę do zacierania na taborecie
Odpowiedz cytując
Stare 03-02-2006, 16:36
Fotka Użytkownika: Marek-C
Marek-C Marek-C is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy

mam!

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84820203
Odpowiedz cytując
Stare 21-02-2006, 10:16
Senior

Standardowy

Zważyłem butlę (pojemność 5kg, tara 5.7 kg) przed i po tzn.

-waga rozdzielczość 0.5 kg
-zagotowałem ~25l wody
-zatarłem i uwarzyłem piwo (5kg słodu), zacieranie ok. 2h, gotowanie warki 70min,

-przed 11 kg (chyba trochę mniej tak ~11.7)
-po 9.5 kg

Więc myślę że na warkę idzie ok 0.7 kg gazu. Zatankowanie butli 5kg kosztowało mnie 30PLN.

Marek
Odpowiedz cytując
Stare 21-02-2006, 13:06
Wesoly Wesoly is offline
Senior

Miejscowość: Węgrów
Standardowy

Warka 80l, zacieranie dekokcyjne, ilość gazu 5-6kG.
Stare 28-02-2006, 10:59
Fotka Użytkownika: JAckson
JAckson JAckson is offline
Senior

Standardowy

Własnie dostałem SMS'a od kolegi który teraz przebywa w Indiach z pytaniem, czy nie reflektowałbym na taboret gazowy kupiony tam za ~35zł
Cena bardzo mi odpowiada ale trochę obawiam się wykonania pod inne parametry gazu, przyłączy itp.

Nawet nie zadaję tutaj pytania czy ktoś coś wie na ten temat To raczej w formie ciekawostki zamieszczam... Jak coś z tego wyniknie to dam znać.
Ale normalnie śmiać mi się chce
Stare 28-02-2006, 12:39
Fotka Użytkownika: mark33
mark33 mark33 is offline
Idę po piwo do piwnicy.

Miejscowość: Bielsko-Biała
Standardowy

Co do innego gazu liczy się mieszanka gaz-powietrze, całość sprowadza się do wymiany dyszy wewnątrz palnika na odpowiednią. Jeśli masz znajomego instalatora z uprawnieniami gazowymi będzie wiedział co z tym zrobić. Samemu nie polecam grzebać może dojść np. do częściowego spalania gazu (za mało powietrza) i nieszczęście gotowe.
Odpowiedz cytując
Stare 28-02-2006, 14:39
Fotka Użytkownika: kony
kony kony is offline
breweriarz

Miejscowość: Poznań
Standardowy

Ale zdarza się że dysza jest na stałe w palniku i nie da się jej wymienić. Trudno przewidzieć co tam w Indiach wymyślili za palnik
Odpowiedz cytując
Stare 28-02-2006, 16:36
Krzysiu

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
... Ale normalnie śmiać mi się chce
Nic w tym śmiesznego, że w Indiach nie ma składki emerytalnej, i jak wywalą ciebie z pracy, to po prostu umierasz z głodu.
Stare 28-02-2006, 16:52
mark33 mark33 is offline
Idę po piwo do piwnicy.

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony
Ale zdarza się że dysza jest na stałe w palniku i nie da się jej wymienić. Trudno przewidzieć co tam w Indiach wymyślili za palnik
Nigdy nie widziałem dyszy zamontowanej na stałę, ale to o niczym nie świadczy.
Są zatem 3 opcje : 1 - dysza jest odpowiednia
2 - dysza za mała - rozwiercamy do odpowiedniej
3 - dysza za duża - mamy kłopot, rozwiercamy dyszę do rozmiaru gwintu
dla nowej krajowej.
Jest też ostatnie wyjście, dokładamy 45 zł i kupujemy taki taboret jak ma kolega Marek C, link kilka postów wstecz, osobiście wybrałbym opcję ostatnią.
Odpowiedz cytując
Stare 28-02-2006, 17:08
Fotka Użytkownika: DanielJakubowski
DanielJakubowski DanielJakubowski is offline
Senior

Miejscowość: Wolin/Szczecin
Standardowy

Tylko, że za tyle (w tej chwili) na allegro już się nie kupi.
Stare 28-02-2006, 17:16
mark33 mark33 is offline
Idę po piwo do piwnicy.

Standardowy

Może kolega z Indii jakieś fotki prześle mailem i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Odpowiedz cytując
Stare 28-02-2006, 17:40
Krzysiu

Standardowy

Tak sobie pomyślałem, dość abstrakcyjnie, że skoro mozna wykonywać wyroki śmierci na krześle elektrycznym, to pewnie można i na taborecie gazowym.
Stare 28-02-2006, 19:07
mark33 mark33 is offline
Idę po piwo do piwnicy.

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
Tak sobie pomyślałem, dość abstrakcyjnie, że skoro mozna wykonywać wyroki śmierci na krześle elektrycznym, to pewnie można i na taborecie gazowym.
Taki indyjski taboret gazowy byłby idealnie - orientalnym zamiennikiem krzesła elektrycznego.
Odpowiedz cytując
Stare 03-03-2006, 06:57
Fotka Użytkownika: JAckson
JAckson JAckson is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
Nic w tym śmiesznego, że w Indiach nie ma składki emerytalnej, i jak wywalą ciebie z pracy, to po prostu umierasz z głodu.
Śmiać mi się chciało nie z ceny tylko z tego, ze ktoś będąc w takim odległym dla mnie kraju pomyslał o taborecie gazowym przeznaczonym do warzenia piwa

Kupno takiego urządzenia w Indiach nie oznacza, że jest tamtejszej produkcji. Wszystkiego dowiem się w przyszłym tygodniu.
Dzieki za odzew w tak orientalnej sprawie
Stare 05-04-2006, 20:54
Fotka Użytkownika: DanielJakubowski
DanielJakubowski DanielJakubowski is offline
Senior

Miejscowość: Wolin/Szczecin
Standardowy

Ktoś ma do sprzedania taboret:
http://www.allegro.pl/item96608297_t...wyprzedaz.html
Widać, że używany i jakiś taki dziwny Co o nim sądzicie ?
Stare 05-04-2006, 22:01
Krzysiu

Standardowy

Na oko to samoróbka. Trzymałbym się od tego z daleka.
Stare 05-04-2006, 23:30
joelka joelka is offline
Senior

Standardowy

Wygląda jak skrzyżowanie rur od kaloryfera z elementami ławki w parku. Środek taboretu przeraża mnie wyglądem Równie dobrze można odkręcić butlę, podpalić wlot i trzymać nad tym garnek
Odpowiedz cytując
Stare 06-04-2006, 08:32
Senior

Standardowy

Popieram - odpuść se - z gazem nie ma żartów!
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie