Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Faxe Extra Strong (lic.)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    Brok, Faxe Extra Strong (lic.)

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
    (...)
    Na moim Faxie producentem jest Royal Unibrew, więc tego piwa nie warzy juz Van Pur tylko jak się domyślam Strzelec
    (...)

    Będąc ostatnio w browarze Brok, otrzymałem informację, że piwa Faxe są warzone w browarze w Koszalinie.
    Piwna turystyka według abernackiego
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    To już odpowiednie władze poprawią Sugerowałem się centralą gdyż nie miałem bliższych informacji.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: miedziano-bursztynowy, klarowne [5]
      Piana: z poczatku obfita, szybko opada pzostawiając cieńki kożuszek, średnie pęcherzyki, bladobeżowa [3.5]
      Zapach: mocny, słodowo-alkoholowy [3.5]
      Smak: mocna alkoholowa słodycz wymieszana z goryczką, najważniejsze że zawarta w nim moc nie ejst tak drażliwie alkholowa jak w piwach krajowych, mocne ale smakowo zdystansowane [3.5]
      Wysycenie: nie mogę mieć zarzutów [5]
      Opakowanie: Faxe'owa etykieta, firmowy kapsel, zielona butelka za co minus [4]
      Uwagi: ogólnie jak na tak mocne piwo jest całkiem wypijalne, ale na pewno po nie więcej nie sięgne, zbyt szybko wchodzi

      Moja ocena: [3.675]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Odpowiedni raczej do mocnego piwa. Tu mógłby być ciemniejszy. [3.5]
        Piana: Nie była za bardzo obfita, taka na 1cm, ale trzymała się doskonale. Powolutku przeszła w kożuszek. [4]
        Zapach: Generalnie ładny. Na początku przez chwilę czuć zapach zielonej butelki, później już tylko ładny słodowo chmielowy aromat. Nutki alkoholowe bardzo słabe co przy tej mocy jest rzadkością. Z czasem jednak alkohol zaczyna dominować nad zapachem. Pod koniec jest już bardzo mocny. [4]
        Smak: Smak niestety zdecydowanie zdominowany przez alkohol. Dominuje on nad słodowym smakiem, wręcz go przygniata. Słaba goryczka wyczuwalna. Po przełknięciu w ustach posmak alkoholowo słodowy. [3]
        Wysycenie: Przeciętne. Pod koniec prawie już go niema. [3.5]
        Opakowanie: Tak jak w przypadku Premium, opakowanie ładne, kapsel firmowy, parametry są. Tak na jakieś 4,5, ale… kto to warzy! Odejmuję punk za brak tej informacji. [3.5]
        Uwagi: Jak dla mnie to piwo ma smak mocnego piwa z kieliszkiem wódki. Rozumiem, że w tego typu piwach alkohol mocno się czuje, ale tu wyszedł za bardzo na pierwszy plan.
        Ocenę dodaję do Van Pura, bo z Rakszawy bliżej do Krakowa niż z Koszalina.

        Moja ocena: [3.525]
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          Dla mnie to nie jest polskie piwo z VP! Na opakowaniu pisze "Imported", a z drugiej strony adres dystrybutora oraz adres duński producenta. Czy zatem puszka jest z Danii a butelka z VP?

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
            (...) a butelka z VP?
            Nie! Butelka jest z Broka! Kilka razy już na ten temat pisałem
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
              Nie! Butelka jest z Broka! Kilka razy już na ten temat pisałem
              No to co tu robi ten powyższy opis? i to nie jeden.

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                No to co tu robi ten powyższy opis? i to nie jeden.
                Mnie się pytasz? Byłem w Broku jak rozlewali je do flaszek, tak więc, wiem co pisze.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #9
                  ocena MarcinKa przeniesiona z niegdysiejszej VanPurowej wersji Faxe
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎