Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Wielkopolskie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Poznaniak
    Member
    • 10-2002
    • 84

    Staropolski, Wielkopolskie Mocne

    Zakupione w jarocińskim dino za... nie pamiętam, ale co ok. 1,5 złtego, opakowanie - bączek.
    Liczby: 14,1 %/ 7 %.
    Cechy bardzo, bardzo zbliżone do słabszej wersji Wielkopolskiego.
    Barwa: ciemnożółta.
    Piana: gęsta i obfita, ale dość szybko dziurawieje i opada, pzostawiając ślad na szkle.
    Gaz: ani za dużo, ani za mało.
    Zapach: wyraźnie słodkawy, dość przyjemny.
    Smak: może troszkę słodszy niż w przypadku słabszego brata, wyraźnie bardziej goryczkowy. Również kojarzy się z dawnym, znakomitym produktem zleceniodawcy, czyli Browaru Krotoszyn.
  • Poznaniak
    Member
    • 10-2002
    • 84

    #2
    Krotoszyn, Wielkopolskie Mocne

    Niestety Krotoszyn występuje tu tylko jako zleceniodawca, ale może coś z tego będzie...
    Info o piwie: http://www.browar.biz/forum/showthre...threadid=43439

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      ponieważ Krotoszyn ne warzy tego piwa, temat Krotoszyński został przyłączony do niniejszego wątku (Staropolski, Wielkopolskie Mocne) .
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #4
        Wypiłem dzięki Arcy'emu.
        Dobre, równe piwo, bez wyraźnych minusów, rzeczywiście podobne do słabszej wersji. Najsłabiej wypada kolor, który jest złoty, klarowny i w sumie atrakcyjny, jednak na mocne piwo za jasny. Piana biała, drobnoziarnista, nie bardzo wysoka, wprawdzie szybko opadła, ale gęsta kołderka pozostała do końca. Nasycenie przyzwoite, pęcherzyki nie duże, pracują równo i nie za gwałtownie. Zapach słodowy, z wyraźnym kwaskowatym akcentem. Nie czuć spirytusu, za to czuć chmiel. Smak głównie słodowy, goryczka średnia, dobrze wyważona, nachmielenie nie a wielkie, ale dobrze zauważalne. Łagodna nuta słodko kwaskowa nadaje indywidualnego charakteru. Etykietka bez fajerwerków, ale wykonana przyzwoicie, wyróżniająca sie zieloną kolorystyką.
        Warto wypić.

        Moja ocena: [4.15]
        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • szarpik
          Senior
          • 02-2002
          • 676

          #5
          Ja w przeciwieństwie do kolegów napisze że smakowało zupełnie inaczej niż wersja słabsza (bo przy słabszej miałem pecha trafiając na kiepską partie). Smak pewniejszy , o wiele bardziej treściwe niż wersja standardowa , poprostu mam wrażenie jakby był to produkt gotowy , a wersja słabsza byłaby dopiero w połowie warzenia
          WWW.EKSTRAKLASA.NET

          Comment

          • fat_fire
            Member
            • 09-2004
            • 80

            #6
            Bardzo dobre mocne piwko , nie przepadam za mocnymi ale to jest wyjątkowo dobre , ładny złoty kolorek , piana słaba ale smak wyśmienity silna goryczka i i słód , jakiś taki nietypowy , inny , etykieta też przyzwoita a cena jeszcze bardziej 1,29 .

            Comment

            • Pepek
              Senior
              • 04-2003
              • 1499

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złoty, lekko nieklarowny, choć jak na mocną "14" zdecydowanie za jasny. [3]
              Piana: słaba, rozczarowuje - tworzące ją średnie pęcherzyki początkowo utworzyły dostojną warstwę, która jednak w bardzo szybkim tempie zaredukowała się do symbolicznrj obrączki przy ściance szkła. [2.5]
              Zapach: porządny, mocny słodowy ze słodkimi akcentami. [4]
              Smak: słodowy, bez większych rewelacji, akcenty słodkie i alkoholowe nie "pchaja się" na pierwszy plan. [3]
              Wysycenie: początkowo w szkle "pracowały" zbyt duże bąble, czyniąc to piwo przegazowanym, potem, z biegiem czasu gazowanie staje się subtelniejsze i przyjemniejsze. [3.5]
              Opakowanie: klasyczny "bączek", wzór etykiety w podobnym tonie kolorystyczno-wzorniczym jak u pełnego "brata", kapsel również uniwersalny, złoty. [3]
              Uwagi: Generalnie przeciętne, ale pozbawione jakiż rażących wad mocne piwo.

              Moja ocena: [3.325]

              Comment

              • antoś
                Senior
                • 12-2005
                • 213

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasnobursztynowy,za jasny jak na piwo o takim ekstrakcie [3.5]
                Piana: Średnioziarnista,trwała,pozostawiająca na piwie gruby kożuszek,a na szkle brabancką koronkę. [4]
                Zapach: wyrażny zapach słodu z delikatnym karmelem [3.5]
                Smak: na początku goryczka,potem miodowa słodowość,mdła,nie bardzo współgra to ze sobą,pozostawiając w ustach smak starego kapcia [2]
                Wysycenie: słabe,ledwo wyczuwalne na języku [2]
                Opakowanie: bączek0,33,etykieta krotoszyńska,klasyczna [4]
                Uwagi: to chyba już ostatni wypust Krotoszyna ze Zduńskiej Woli,może to i dobrze,w mojej pamięci do końca pozostanie krotoszyński Kożlak-tęsknię za nim

                Moja ocena: [2.9]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎