Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mazowiecki, Starowiejskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zdecydowanie nie słomkowy, z to klarowny i w kierunku bursztynu. [4.5]
    Piana: Zwarta, śnieżnobiała czapa utrzymująca się do końca picia. Tworzy "drabinkę" na szkle. [5]
    Zapach: Słodkawo słodowy zwiastujący smak i charakter tego piwa. [5]
    Smak: Cudo i charakter. To piwo spełnia wszelkie warunki indywidualizmu. Słodkawy posmak nie spodoba się wielu. Dla mnie do słodowo-słodkowo CUDO. [5]
    Wysycenie: idealne, zacheca do nasteonego lyku. [5]
    Opakowanie: Dla mnie śwoetna etykieta w starym dobrym stylu, do tego zgodna z miejscem warzenia. [5]
    Uwagi: Jedno z lepszych piw w Polsce i jednocześnie najbardziej charakterystycznych.

    Moja ocena: [4.975]
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Co to znaczy "etykieta zgodna z miejscem warzenia"?
      W jakiej butelce było to piwo 0,33 czy 0,5 l? Ostatnio będąc w browarze otrzymałem nowe etykiety na Starowiejskie na 0.5 l butelki (są w etykietach). Niestety nie mieli go na stanie. Warzą je partiami wystarczajcymi tylko na ok 19 000 butelek.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasny złoty, pilsowy [3]
        Piana: duża, drobno ziarnista, pozostawia ślady po swoim pobycie, lecz troszkę mało czasu widoczna [4]
        Zapach: słodowy, lekko chmielowy i słodkawy. Ale miły. [4]
        Smak: miły słodkawy posmak z lekką goryczką. [4]
        Wysycenie: słabo widac lecz miło czuć [3.5]
        Opakowanie: szkoda że but. euro, kapsel goły etykieta za bardzo brązowa i tandetnie wykonana. [3]
        Uwagi: Piwko otrzymałem od Mste (dzięki!!).
        Miłe piwko na ciepłe, letnie dni. Fajnie orzeźwia i miło szczypie w język. Szkoda tylko że opakowanie tak odstrasza.
        Na pewno do powtórki.

        P.S.
        Zmieniła się zaw.alk. na 6,2%.

        Moja ocena: [3.875]
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • zythum
          Kot Makawity
          • 08-2001
          • 8305

          #19
          PYCHA.
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
            PYCHA.
            spoglądając na temat gdzie żaliłeś się na lakoniczne opisy knajp z masówką, to powyższy post jakoś nie pasuje do Ciebie ;P
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Bekiesz
              Senior
              • 09-2005
              • 140

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miodowo-złoty,klarowny. [4.5]
              Piana: Drobna,słaba,bardzo szybko znika. [2]
              Zapach: Zdecydowanie słodowy,bardzo przyjemny. [4.5]
              Smak: Słodowo-chmielowy,lekko słodki.Oryginalny,i z charakterem. [5]
              Wysycenie: Bardzo dobre.Widoczne przez cały czas. [5]
              Opakowanie: Nieco tandetne-mało czytelna etykieta,butelka po przejściach,czarny kapsel.Szkoda. [2]
              Uwagi: Bardzo ciekawe piwo.Na pewno do powtórki.

              Moja ocena: [4.35]
              Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                Zakupiłem w Joli na Koszykowej, całe szczęscie że tylko jedna butelkę. Pamiętam to piwo, że smakowało mi bardzo ale to co dostałem to już prosi o pomstę do nieba. Mętne, mętne i jeszcze raz porządnie mętne. Zapewne świeżutkie byłoby pyszne ale w smaku oprócz słodkawości wyczuwałem kwaskowato-zgniły posmak. Od razu poszło do zlewu nawet nie chciało mi się go oceniać porządnie bo prawie na samych pałach by poszedł.
                Widać, że pod względem sterylności w Okuniewie nic się nie zmieniło, a szkoda.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Kropka_Tutek
                  Junior
                  • 02-2006
                  • 20

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Przyjemny, piwny kolor - troche w kierunku bursztynowo- pomarańczowym. Wydaje się leciutko mętne (?) [3.5]
                  Piana: Była całkiem ładna, ale opadła - na szczęście nie bez śladu. [3.5]
                  Zapach: Niezbyt przyjemny, jak ze starej beczki. Po chwili się poprawił - może powietrze dobrze mu robi :-)
                  Na początku dałem 2. [2.5]
                  Smak: Na początku taki kwaśny, potem coraz lepszy - taki swoisty, z lekką nutką miodu, trochę słodu i razowego chleba. Całkiem sympatyczny. Im dłużej piję, tym lepszy. [4.5]
                  Wysycenie: Za mało bąbelków - nie wypiłem jeszcze kufelka, a już zrobiła się zupka. [3]
                  Opakowanie: Ogólnie dobre, ale brzydki kapsel bez opisów, brzydki bączek. Etykieta fajna, stylowa - taki Zagłoba Starowiejski ;-) I są informację, których szukam. [4]
                  Uwagi: Bardzo przyjemne piwo. Warto kupić, warto włączyć do kanonu piw ulubionych (i mieć nadzieję, że będzie jeszcze lepsze!)

                  Moja ocena: [3.55]

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jaśniutki, słomkowy, zdecydowanie za jasny. Do tego piwo mętne. [2]
                    Piana: Prawie jej nie było. Przez moment gruboziarnisty kożuszek, który znikł całkowicie. [2]
                    Zapach: Całkiem ciekawy. Taki jakby słodowo drożdżowo kwiatowy. Wyraźne nutki miodowe. Typowy dość dla takich słabo odfermentowanych mętnych piw. Mnie się nawet podoba. [3.5]
                    Smak: Tak samo jak zapach. Słód jakby z drożdżami. Nutki miodowe również w smaku obecne. Goryczki właściwie nie ma. Posmak również taki słodowy. Generalnie smak nienajgorszy, ciekawy, ale raczej to efekt „niedorobienia” niż zamierzony. [3.5]
                    Wysycenie: Słabiutkie, ledwo co tam w ogóle jest. [2]
                    Opakowanie: Bardzo fajne, dość nietypowe jak na Polskę. Takie etykiety raczej spotyka się na niemieckich piwach. Parametry podane. Tylko ten goły kapsel. [4.5]
                    Uwagi: Następne piwo w stylu Żnina Leszka, Grudziądza Gobina czy Gościszewa. Mętne, słabo odfiltrowane, o specyficznym smaku słodu, bez goryczki. Takie jakby nieskończone. Mnie taki smak nawet odpowiada, jest ciekawy, taki surowy. W przypadku tego piwa doskonale zgrało się to z nazwą, wyjątkowo mi do siebie pasują. Powinni moim zdaniem pójść dalej i uwarzyć normalnego Zwickla, a nie coś co niewiadomo czy takie ma być czy jest nieudolnie robione.

                    Moja ocena: [3.25]
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎