Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Porcelanki (Gdańsk) pomoc w identyfikacji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kwidzin
    Junior
    • 11-2006
    • 9

    Porcelanki (Gdańsk) pomoc w identyfikacji

    Mam w zbiorze porcelankę (link poniżej):

    której pochodzenia nie jestem w stanie ustalić dokładnie. Z informacji znalezionych w sieci wynika, że pochodzi z wytwórni wody mineralnej Hermann Lietzau Nachf. w Gdańsku. Inne źródło podaje, że logo na kapslu to "nasionka jęczmienia". Prosiłbym o jakieś potwierdzenie tych danych. Kolejna prośba dotyczy pomocy w identyfikacji kapsla, który znalazłem latem podczas spaceru. Zdjęcia nie zamieszczam gdyż napis jest kompletnie wytarty, za to zachowały się matowe żłobienia po farbie, które dają się odczytać jako: METH-SECT DANZIG J. Robt (litera t mniejsza, podkreślona) Reichenberg. Co zamykano tym kapslem? Kto był jego "emitentem"? Dodam, że Reichenberg to prawdopodobnie nazwa miejscowości Bogatka k/Gdańska.
    Korzystając z okazji, aby nie rozpoczynać kolejnego tematu zadam pytanie dot. identyfikacji chronologicznej porcelanek, gdyż jako początkujący mam z tym sporo problemów. Czy można jednoznacznie określić chronologię wykorzystywania poszczególnych typów kapsli (tj. podłużne z ostrymi krawędziami, podłużne z zaokrąglonymi krawędziami, owalne, stożkowe), czy występowały one częściowo równolegle? Brakuje mi na rynku publikacji, która odnosiłaby się w formie katalogu do typów porcelanek i listy browarów/wytwórni wód terytorialnie.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎