Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Noteckie" - pasteryzowane czy nie ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lenin
    Member
    • 03-2005
    • 41

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
    A sprawdź, co masz napisane na fakturze. Powinna być informacja, ew. kod towaru, który sobie możesz sprawdzić w dziale handlowym.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu

    Nie twórzcie od razu teorii spisku.


    Niestety piwo otrzymałem bez faktury. Jest tylko list przewozowy Masterlink i nic poza tym.

    Jeszcze zdanie wyjaśniające.
    Mój post nie miał na celu piętnowania browaru. Ja i tak jestem szczęśliwy, że browar stworzył możliwość zakupu na odległość.
    Ja chciałem tylko się dowiedzieć jakie piwo piję. To, że nie mam 100% pewności, że jest to wersja niepasteryzowana nie ma (i absolutnie nie powinno mieć) wpływu na moją obiektywną ocenę smaku tego piwa. Mi ono bardzo smakuje (piłem je pierwszy raz) i na pewno raz na dwa miesiące będę zamawiał karton lub dwa.

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #17
      To, że nie mam 100% pewności, że jest to wersja niepasteryzowana nie ma (i absolutnie nie powinno mieć) wpływu na moją obiektywną ocenę smaku tego piwa.
      To, że nie masz 100% pewności jakie piwo pijesz jest sytuacją skandaliczną i najbardziej szkodzi samemu browarowi. Zrozumcie, że mi i e-prezesowi nie chodzi o to, żeby dowalić Czarnkowowi, tylko żeby zwrócić ich uwagę na fakt, że tak niefrasobliwe podejście do tematu etykiet szkodzi przede wszystkim samemu browarowi.
      Po drugie nie wiem czy to nie jest łamanie prawa w kwestii umieszczenia odpowiednich informacji na produkcie. Z tego co kojarzę, to wszystkie soki, mleko ale też piwa mają na etykietach informacje o tym, że są pasteryzowane. Nie wiem, czy to wynika z przepisów prawa, czy tak sobie piszą. Jakby nie było, to browar, który czyni atut z faktu nie pasteryzowania piwa powinien zadbać o to, żeby ta informacja była widoczna dla klienta i zeby nie było podobnych wątpliwości.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • kony
        breweriarz
        • 08-2005
        • 1701

        #18
        RE: OFF TOPIC

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
        Czyżby sklep przybrowarniany otworzyli?
        Jak byłem przy nim (niestety tylko przy nim) ostatnio, to zastałem kartkę z napisem "zamknięty do odwołania"
        Ja też się nadziałem na to. Na szczęście udało mi się zrobić zakupy bezpośrednio w browarze. To był koniec stycznia i powiedziano mi, że lokal ma być otwarty na początku lutego. Podobno browar wydzierżawił go komuś i miała być tam jakaś reorganizacjo-modernizacja.

        Comment

        • woosaa
          Senior
          • 07-2005
          • 1548

          #19
          A ta knajpa przy browarze dalej istnieje ? Może zrobili jakiś remoncik? PZDR
          mb WOS

          Comment

          • kony
            breweriarz
            • 08-2005
            • 1701

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa
            A ta knajpa przy browarze dalej istnieje ? Może zrobili jakiś remoncik? PZDR
            W tym przypadku sklep i knajpa to jedno ciało

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa
              A ta knajpa przy browarze dalej istnieje ? Może zrobili jakiś remoncik? PZDR

              Istnieje i ma się doskonale. "Czarnkowskie Niepasteryzowane" za 1,2zł a "Eire" za 1,3zł.
              Kuflowe "Noteckie" w cenie 2,2zł za pól litra.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Wielki_B
                Senior
                • 02-2005
                • 1968

                #22
                W ciągu ostatnich 2-3 m-cy zamówiłem około 10 kartonów Noteckiego niepasteryzowanego dla znajomych i siebie.
                Za wyjątkiem dwóch ostatnich dostaw, na wszystkich butelkach były nacięcia na datowniku etykiety informujące o dacie "najlepiej spożyć do". Te z ostatnich przesyłek nie miały już nacięć, lecz zielone pieczątki z datą na kapslach (w moim przypadku 1.03.2007).
                Może to przypadek, ale smak tego piwa był gorszy od poprzednich warek, co niespodobało sie koledze, który przyniósł mi to piwo, bym porównał z tym, które zostało mu z jakiejś poprzedniej dostawy.

                Bez dwóch zdań, browar powinien wyrąbać na etykiecie, aby stało jak wół, że klient ma do czynienia ze sztandarowym produktem NIEPASTERYZOWANYM! Oszczędzanie na takich etykietach to faktycznie, jak strzał we własne kolano...

                Do przesyłek browar nie dołącza ani faktur, ani paragonów. To też powinni zmienić.

                Comment

                • woosaa
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 1548

                  #23
                  Witam.Podobno w browarze pracują nad nowymi etykietami Noteckiego,to być może będzie coś oznaczone czy jest pasteryzowane czy nie.PZDR
                  mb WOS

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #24
                    W ostanią środę kupowałem w browarze "Czarnkowskie" z wyraźną adnotacją, że jest to niepasteryzowane piwo.
                    Tak wyglądała ta etykieta pochodząca od tego piwa: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=1376
                    Last edited by abernacka; 27-02-2007, 14:09.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎