Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Beczkowe Wyborne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Ciechanów, Beczkowe Wyborne

    Parametry jak w piwie Ciechan Wyborne czyli 12.1% ekstr. i do 6.2% obj.To chyba to samo piwo
    Buteleczka mała o pojemności 0.33l ,etykieta hm?rzecz gustu,prosta raczej,mnie się nie podoba.Kapsel oryginal z logo browaru,kontry ani krawatki nie ma.
    Barwa złota,klarowna,piana z początku bardzo intensywna,zbita,drobnoziarnista,szybko pozostawiła tylko obwódkę na szklance.Pęcherzyki gazu drobniutkie,nagazowanie nie nachalne,może minimalnie za słabe,ale w sumie przecież to nie woda z syfonu(na szczęście)Smak zdecydowanie kwiatowo-owocowo-miodowy.Bardzo ciekawa to kompozycja,przyjemna słodycz osadza się na podniebieniu.Zapach słabo wyczuwalny ,taki stonowany zapach miodu.
    Warte częstszego testowania
    Dzięki Ahumba
    Last edited by Pogoniarz; 14-09-2004, 10:57.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • sloniatko
    Senior
    • 02-2004
    • 1014

    #2
    Udało mi sie wczoraj nabyc to piwko w Warszawie w 0.5l butelkach w cenie zaledwie 1.99 + kaucja. To taniej lub prawie tyle samo co za bączek.
    Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ciechanowski browar ostro namieszał w sprawie nazewnictwa i rodzajów swych produktów. Kupiłem dwa piwa o identycznych parametrach Ciechan Wyborny (12,1/6,2) oraz Beczkowe Wyborne (12,1/6,2) i myślałem że będą się różnić tylko wzorem etykiety. Ale myliłem się. A więc do rzeczy. Beczkowe Wyborne - opakowanie butleka 0,5 z przeciętną etykietą. Skoro nazwa brzmi 'beczkowe' to powinno być niepasteryzowane Kolor bardzo jasny, klarowny. Piana srednioziarnista, dość szybko dziurawieje, a po minucie zostają jakieś marne strzępki. Zapach niezbyt przyjemny, czuć woń alkoholu i specyficzny gryzący zapaszek większości polskich pilsów z butelki. Nasycenie dobre. Smak lekko kwaskowaty, czuć delikatną goryczkę a na końcu nutę słodową. Ale nie jest to nic specjalnego. Ogółem 'Beczkowe' dość mocno odstaje od swego 'bliźniaka' Ciechana Wybornego. Piwka właściwie w tej samej cenie więc kompletnie nie widzę sensu produkcji takiego 'Beczkowego' chyba że w Ciechanowie różnica cenowa jest bardziej wyraźna.

      Moja ocena: [2.6]
      Last edited by docent; 23-10-2004, 00:22.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Kolejne piwo otrzymane od Żą - dzięki!
        Podoba mi się stonowana kolorystyka etykiety - brązowo-zielona. Wzornictwo sympatyczne, wyróżnia się. Do tego kapselek firmowy Ciechanowa.
        Kolor ciut za jasny jak na pilsa, poza tym piwo jest okrutnie mętne!
        Piana wysoka, gęsta, trwała.
        Zapach chmielowo-słodowy. Wg mnie za lekki.
        Nasycenie bardzo dobre.
        Smak słodowy z dość sporą goryczką. Bardzo dobre piwo!

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • Akren
          Senior
          • 12-2004
          • 111

          #5
          Barwa dosyć jasna, standard pils.
          Nasycenie niespecjalne, nie czulem go zbyt wyraznie. Piwo ma dosyć specyficzny smak, który mnie osobiście nie pasuje. Sama goryczka była dobra ale w smaku wyczułem coś co mi przypomina jakieś zioła. Na pewno nie wyczulem posmaku owocowego. Zapach średnio intensywny, troche czuć alkohol.Piwo zakupiłem w beczułkowatej butelce 0,33l. Sama butelka osobiście podobała mi się, jednak etykiete niezbyt ciekawa, taka prosta i przeciętna.

          Moja ocena: [2.925]

          Comment

          • cielak
            Senior
            • 03-2004
            • 2890

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasny słomkowy, za jasny jak dla mnie [3]
            Piana: ułamek sekundy ją widziałem. Ale była. [2]
            Zapach: wyraźny, chmielowo-słodowy [4]
            Smak: słodowy, dość silna goryczka i jakiś metaliczny posmak (za co duży minus) [3]
            Wysycenie: widać ale słabiej czuć [3]
            Opakowanie: etykieta mi się podoba, minus dla mnie to brak firmowego kapsla i krawatki. [4]
            Uwagi: Kolejne piwo zakupione w krakowskim "Gambrynusie" za cenę ok. 3,00zł za bączka 0,33lit. Ceny nie komentuje. Zdecydowanie gorsze piwko od beczkowego mocnego. Tak się fajnie zapowiadał dzisiejszy wieczór z Ciechanowem i na koniec taka klapa. Chyba sięgnę do schowka po porterka!!

            Moja ocena: [3.3]
            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

            Comment

            • perzan
              Member
              • 07-2005
              • 35

              #7
              Piwo z brązowej baryłki ,cena 1.40.Etykieta choć dość przeciętna,w sumie rzucająca się
              w oczy,generalnie podoba mi się jej swego rodzaju "swojskość".
              Kolor jasny nie do konca przejrzysty.Piana efemeryczna,nawet nalewając zdecydowanie
              z butelki prosto na dno szklanki trudno uzyskac gruby korzuch ,na pewno nie wyleje się
              za brzeg,znika szybko,wkrótce nie mam jej zupełnie.Zapach przyjemny owocowy,wyrazny.Samak tez przede wszystkim owocowy,goryczka niemal niewyczuwalna.
              W sumie przyzwoite piwo,ciągle nie jest jednak spełnieniem marzenia ,bezzwrotnego bączka za 1 zł, widziałem w okolicy takiego z browaru Kormoran "BK" trzeba będzie spróbować,coś mi mówi,ze Beczkowe ze swomi parametrami i ceną nie będzie zbyt mocnym przeciwnikiem.

              Comment

              • Budvar
                Senior
                • 09-2005
                • 265

                #8
                Czy dyskusja o "Beczkowym Wybornym" i jego pobratymcach nie powinna przypadkiem zostać przeniesiona z "Gambrynus" pod "Ciechanów" ? Chyba już czas ?

                Comment

                • Budvar
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 265

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: słomkowo-złoty, jak dla mnie trochę za jasny, kllarowny [3.5]
                  Piana: nie "trzyma" do końca, już po chwili dziurawieje i opada [3.5]
                  Zapach: wyborny, słodowy, z wyraźnymi akcentami owocowo-miodowymi [5]
                  Smak: łagodny, ale z wyraźnie wyczuwalną, przyjemną goryczką - mógłbym pić i pić [4.5]
                  Wysycenie: troszeczkę za małe, ale trzyma się w normie [3.5]
                  Opakowanie: etykieta - poniżej średniej, nie rzucająca się w oczy, brak kontry, brak krawatki, kapsel firmowy, butelka (bączek) - idealnie pasującą do dłoni [2.5]
                  Uwagi: W relacji do ceny, bardzo przyzwoity pilsik - będę do niego chętnie wracał. Dzięki Pancernik

                  Moja ocena: [4.375]

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasnobursztynowa, co do klarowności mam wątpliwości [3]
                    Piana: z początku obfita, dość szybko opada, pozostaje cienutki kożuszek, nie osadza się na szkle [2.5]
                    Zapach: skwasniało-słodowy, podchdzący trochę pod aromat piwa pszenicznego [2]
                    Smak: bardzo ostre w smaku, mocno szczypie w język, leciutka kwaskowość miesza się z goryczką [2]
                    Wysycenie: za duże, zdecydowanie [2]
                    Opakowanie: wielki plus za bączek, ładna etykieta, gładki kapsel [4]
                    Uwagi: bardzo duże rozczarowanie, dawno nie piłem tak niedobrego ciechanowskiego produktu, mam nadzieję, że jest to tylko wypadek przy pracy

                    Moja ocena: [2.2]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • zAjkA
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 1089

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Co by tu dużo mówić jasna niedokońca wyblakła słomka co jak na 12-stkę jest dla mnie troche zaskoczeniem. [3]
                      Piana: Marna. Strasznie! Jej opadanie można porównac do szybko topniejącego śniegu. Jedyny plus delikatny kożuszek oraz ślady na ściankach szklanicy. [2.5]
                      Zapach: Delikatnie ale to delikatnie wyczuwalna woń chmielu. Przyznam że musiałem trochę nadwyrężyć moje nozdrza aby coś wyczuć. [1.5]
                      Smak: Pierwszym elemetem smakowym który radykalnie budzi niechęć do tego piwa to to że jest niesmacznie gorzkie. Można by powiedzieć że goryczka ta jest zepsuta. Kolejna sprawa to wodnistość choć tu zaliczyłbym ją na + gdyż dzięki temu niespecjalnie przyjemna goryczka jest osładzana posmakiem wody. [2.5]
                      Wysycenie: Przyzwoite. Choć nalewając do kufla miałem obawy czy nie będzie za duże ze względu na dużą ilość bombelków. [4]
                      Opakowanie: Butelczyna 0,5l. Etykieta standardowa, niespecjalna. Jedyne co mi się podoba to jak zawsze godło fabryczne. Szkoda że nie ma kontry na której to zawarte były by dane dotycząc zdatności do spożycia. Wszystko to zawarte jest na skali zamieszczonej na etykiecie. [2.5]
                      Uwagi: Ogólnie trochę rozczarowałem się tym piwem. Ciechanów zawsze kojarzył mi się ze znakomitym smakiem. Być może za jakiś czas powrócę do niego dzięki czemu mam nadzieję będę mógł się przekonac iż był to tylko wypadek przy pracy.

                      Moja ocena: [2.25]
                      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                      Comment

                      • thrashcan
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 126

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy, klarowne. [4]
                        Piana: Biała, niska, syzbko opada i nie zostawia po sobie prawie nic na powierzchni piwa. [2.5]
                        Zapach: Zapach słabo wyczuwalny, gównie nutki słodowe, w tle wyczuwam takze owoce, przyjemny. [4]
                        Smak: Całkiem smaczne piwo, wyczuwalne akcenty chmielowe, goryczka zaakcentowana, lecz nie nachalna, w tle tez jakby kryły się jakieś owoce(brzoskwinia, jabłko?). [4]
                        Wysycenie: Przyzwoite, szkoda, ze nie przekłada sięna produkcję piany. [4]
                        Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, kapsel z nazwą browaru, brak etykiety z tyłu butelki. Ogólnie nic szczególnego. [3]
                        Uwagi: Kupione w monopolu na Puławskiej róg Woronicza w Warszawie za 2,65 zł z butelką. Całkiem do rzeczy, jeszcze kiedyś pewnie kupię.

                        Moja ocena: [3.8]

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty – prawie wzór dla piw jasnych o podobnej zawartości ekstraktu. [4.5]
                          Piana: Piana biała i stosunkowo gęsta. Jeśli chodzi o czas występowania to utrzymuje się powyżej średniej oraz pozostawia duże ślady na ściankach kufla. [4]
                          Zapach: Wyraźny z wyczuwalnymi nutkami owocowymi i bardzo lekko alkoholowymi. [4]
                          Smak: Przyjemny chmielowo-słodowy w oddali posmak owocowy z lekką nie nachalną goryczką. [4]
                          Wysycenie: Malutkie bąbelki słabo gryzące w język. Jak dla mnie nasycenie mogło by być troszkę wyższe. [3]
                          Opakowanie: Stonowane, tradycyjne, wszystkie ważniejsze informacje wypisane na etykiecie. [bączek] [3.5]
                          Uwagi: Piwo zakupione w Galerii Kazimierz Piwiarnia Gambrynus za ponad 3 zł za bączka 0,325 l. Piwo dobre i warte powtórnego spróbowania jednak nie za tą cenę.

                          Moja ocena: [3.95]
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • Scriptus
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 189

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: zlocisty, odpowiedni dla takiego piwa [5]
                            Piana: ladna, snieznobiala piana, drobno - srednioziarnista, jednak dosc szybko zanikla i zamienila sie w porwany kozuszek [4]
                            Zapach: przyjemny, chmielowo - kwiatowy zapach [4.5]
                            Smak: slodowy, lekko slodki smak, bez wodnistosci, wyrazna goryczka, bez przykrych posmakow [4.5]
                            Wysycenie: nasycenie w smaku dobre, caly czas sie unosza male babelki, lekko szczypiace w gardlo, lecz nie sa one w stanie utrzymac odpowiedniej piany [4.5]
                            Opakowanie: maly baczek 0,33 z jedna etykieta i firmowym kapslem. wszystkie potrzebne informacje zamieszczone, etykieta utrzymana w starym stylu z czasow, kiedy takie baczki byly popularne [4]
                            Uwagi: W ramach "degustowania Ciechanowa" kupilem i to piwko, lubie piwko w baczkach, bo to taka zgrabna pojemnosc, a ponadto sentyment dla lat mlodosci , jednak "ciechany" sa lepsze... choc, nie zaluje, ze kupilem to piwko, tez dobre

                            Moja ocena: [4.45]
                            Nic lepszego od Brackiego :)

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎