Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Gobin Mocne (dla PGH)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    Grudziądz, Gobin Mocne (dla PGH)

    Ot, taką ciekawostkę nabyłem; odnotowuję z kronikarskiego obowiązku...

    ekstrakt - 14,5°, alk. do 7,0%
    piwo jasne pasteryzowane
    skład: słód, chmiel, cukier, woda, przeciwutleniacz - kwas askorbinowy
    Produkcja: Browar Kunter Sp. z o.o. dla PGH

    Kolor bursztynowo-pomarańczowy, piana średniej wysokości, dziurawa, szybko znikająca. Zapach słodowo-owocowy. Smak bezgoryczkowy, lekka owocowość, trochę słodowego posmaku, ale niewiele.

    Bez przyjemności.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowo-pomarańczowy, nawet dość ciemny, jak na mocne piwo przystało, ale odcień niezbyt ładny [3.5]
    Piana: średniej wysokości, dziurawa, szybko znikająca [2]
    Zapach: słodowo-owocowy, średnio intensywny, przeciętny [3]
    Smak: wcześniej napisałem, że "bezgoryczkowy" - nie jest tak tragicznie; słaba goryczka jest, ale raczej taka gorzkawa, do przyjemnych nie należy, lekka owocowość, trochę słodowego posmaku [2.5]
    Wysycenie: całkiem poprawne, liczne, drobne bąbelki [4]
    Opakowanie: butelka EURO, gładki kapsel, wzór etykiety przeciętny [3.5]
    Uwagi: Tak, jak napisałem w poprzednim poście: bez przyjemności.

    Moja ocena: [2.8]
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • Pepek
      Senior
      • 04-2003
      • 1499

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: taki sobie jasnobursztynowy, blady jak na deklarowany ekstrakt. [2.5]
      Piana: zbudowana ze średnich pęcherzyków, "eksplodująca", bardzo szybko zredukowała się do dosłownie milimetrowego kożuszka, a i on wkrótce zmienił się w symboliczną obrączkę przy ściance. [2.5]
      Zapach: zły, niewyraźny słodowy z nieprzyjemnym sztuczno-chemicznym dodatkiem. [2]
      Smak: przeciętny słodowy, ale bez charakteru, z za mocno zaakcentowaną nutą słodko-alkoholową. [3]
      Wysycenie: najlepszy element tego piwa - nasycenie drobnymi, orzeźwiającymi bąbelkami jest całkiem przyzwoite. [4]
      Opakowanie: butelka euro, schematyczny wzór etykiety typowy dla mocnych Gobinów z dominującą czerwona barwą, kapsel uniwersalny, złoty. [3]
      Uwagi: Większość ocen mówi wszystko - to marnej jakości mocne piwo.

      Moja ocena: [2.625]

      Comment

      • Bekiesz
        Senior
        • 09-2005
        • 140

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Zbyt jasny,jak na mocne piwo. [2.5]
        Piana: Poczatkowo nawet dość obfita,niestety po kilkunastu sekundach pozostały smętne resztki. [1.5]
        Zapach: Słabiutki,chmiel ledwo wyczuwalny. [1.5]
        Smak: Lekko słodkawy,wyraźnie wyczuwalny alkohol.Mimo wszystko nie najgorszy. [3]
        Wysycenie: Zadowalające,widoczne pęcherzyki dwutlenku węgla. [4]
        Opakowanie: Podobnie,jak w przypadku Jasnego Pełnego,kicha do kwadratu.Butelka po przejściach.banalny,złoty kapsel,brak inf.o zawartości ekstraktu. [2]
        Uwagi: Raczej nie warto.

        Moja ocena: [2.3]
        Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny bursztynowy. [3]
          Piana: Biała, bardzo rzadka, grubo ziarnista, znika w mgnieniu oka. [2]
          Zapach: Słodowy z wyczuwalnymi owocowymi nutkami. [3]
          Smak: Słodowy ze słaba goryczką ja w odróżnieniu od innych nie wyczuwam alkoholu. [3.5]
          Wysycenie: CO2 w normie. [3.5]
          Opakowanie: Podobne jak w jasnym pełnym jednak lepiej dobrane kolory ale też nie zachwyca. [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.125]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • Bombadil13
            • 05-2005
            • 2479

            #6
            Nie decyduję sie na ocenę z ARTomatu, gdyz piwo zostało mi podarowane, jako niezbyt nadające sie do sprzedaży, (cosik w nim pływa) i faktycznie klarowne to one nie jest ( a na etykiecie ani słowa, że niefiltrowane ). W związku powyższym ocena mogłaby być niesprawiedliwa, ale skomentować mogę :
            Piwo trąci alkoholem i to ostro, a smakuje kwasem, piana ogromna, a ginie w 10 sekund całkowicie, gazu niet. Coś chyba z nim jest nie tak. Ciekawośc jak się prezentuje w warunkach normalnych sprawia, że gdy je zobacze napewno kupię i wypiję.
            Poszukuję

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Nie dość, że za jasny jak na nocne piwo to w dodatku mętny jak w niefiltrowanych. [1.5]
              Piana: Początkowo wykipiała spod kapsla. W czasie nalewania prawie jej nie było. Później jednak narosła skromna i w miarę się trzymała. [3]
              Zapach: Słaby. Jakiś taki dziwny słodowy, może drożdżowy troszkę. Trochę starociom zalatuje. Nie za bardzo zachęca [2.5]
              Smak: Słodowy, ale zupełnie inny od wszystkiego co znam, najbliżej Jabłonowa. Tak jakby pojawiają się nutki owocowe i chyba drożdżowe. Smak słodowy praktycznie momentalnie ustępuje miejsca lekko alkoholowemu smakowi. Goryczkę trzeba sobie wyobrazić, bo jej nie ma. Ogólnie nie jest to jakiś bardzo dobry czy zły smak, ale oryginalny, ciekawy i na szczęście nie jest słodki. [3.5]
              Wysycenie: Przeciętne. Pod koniec brakuje bąbelków. [3]
              Opakowanie: Ja lubię takie proste wzornictwo, rodem z początku lat 90, graficznie mi się podoba. Minusy to nie zagospodarowanie powierzchni kapsla i brak ekstraktu. [3.5]
              Uwagi: Miałem wielki problem z opisaniem smaku tego piwa. Szukałem na butelce czy może jest jakieś niepasteryzowane albo niefiltrowane, ale nic o tym nie piszą. Oryginalne, ale jeśli ktoś nie lubi tanich piw to niech nie kupuje.
              I jeszcze jedna ciekawostka. Po wylaniu piwa, jak ściekają ostatnie krople z pianą to są one jak muł czarne. Tak jak by z pszeniczniaka drożdże spływały. I to nie była wina tego egzemplarza. Tak miałem w 4 Jasne Pełne i poprzednim Mocnym.

              Moja ocena: [2.975]
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złocisty, klarowne [5]
                Piana: biał, drobniutka, kremowa, opada bardzo powoli, osadza się na ściance w niedużej ilości [4.5]
                Zapach: słodkawy, sfermentowanego słodu [4]
                Smak: bardzo dziwna gorzkawość połaczona ze słodkimi nutkami i delikatnym ale wyraźnym smakiem alkoholu [2]
                Wysycenie: prawie idealne, zbyt mocno szczypie w język [4.5]
                Opakowanie: brązowa butelka, gładki kapsel, znana etykieta o dość przeciętnej stylistyce Gobina [3.5]
                Uwagi: W sumie złe nie jest ale racZej sięgać po nie będę. Zakupione w Michasiu

                Moja ocena: [3.3]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Budvar
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 265

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: słomkowo-złoty, standard [3]
                  Piana: gęsta, zbita i sztywna, burzliwie się pieni i długo utrzymuje [3.5]
                  Zapach: w miarę przyjazny, niestety z metaliczną nutą w tle [3.5]
                  Smak: z dobrą goryczką, ale robi wrażenie sztucznie dosładzanego, co powoduje znaczne "spłaszczenie" smaku [3]
                  Wysycenie: dość niskie [3.5]
                  Opakowanie: brzydkie, niedbałe, archaiczne [2]
                  Uwagi: zawartość alkoholu 7,0% !

                  Moja ocena: [3.2]

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowo-miodowy. Pasuje do piwa mocnego. [4.5]
                    Piana: Dość zwarta, biała. Niestety za szybko opada, ale zostawia słabe ślady na szkle [3.5]
                    Zapach: Zapach karmelowego słodu. Bardzo miłe zaskoczenie. Brak zbędnych nut. Wyczuwalne przyjemne estry. [4.5]
                    Smak: W smaku dominuje karmelowy słód. Lekko wyczuwalna cukrowa słodycz (minus). Alkohol nie jest nachalny. Goryczka także wyczuwalna. [4]
                    Wysycenie: W zasadzie nieobecne, ale pije się nieźle. Jedynie piany nie ma co trzymać [2.5]
                    Opakowanie: Butelka Euro. Goły kapsel.
                    Produkcja: Browar Grudziądz dla PGH.
                    Etykieta typowa dla Gobinów. [3]
                    Uwagi: Smaczne i ciekawe piwo, ale sądząc po poprzednich opisach coś musiało się zmienić w procesie warzenia

                    Moja ocena: [4.025]
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎