Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Core Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Racibórz, Core Beer

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemne ale nie czarne, ładne. I jeszcze sprawia wrażenie gęstego, wręcz oleistego. I wcale to nie jest zarzut. [4.5]
    Piana: Niezbyt obfita ale trwała, lekko beżowa, drobnoziarnista. Przy bokach szklanki wianuszek, a poza tym cieniutki kożuszek tworząca. [4]
    Zapach: Tu mam mały problem. Bo zapach słaby albo mnie alergia w nos uderzyła. Jeśli jednak odczuwanie węchowe u mnie działa prawidłowo to czuję to coś na kształt przypalonego mleka. Nie jest to jakoś bardzo dominujące ale zapach – przynajmniej jeśli chodzi o mnie – nie jest mocną stroną tego piwa. (Naprawdę wwąchiwałem się i wwąchiwałem, próbowałem sobie wmówić ze to zapach pestek dyni, nawet kupiłem takowe żeby porównać). [3]
    Smak: Zapach ze smakiem ściśle powiązane. Więc mogło by się wydawać że nie będzie najlepiej. Tymczasem jest bardziej niż znośnie. Wyraźna słodycz pomieszana z goryczką, do tego paloność. I gdzieś w tle coś na kształt prażonych pestek słonecznika (ale to już może autosugestia ) [4]
    Wysycenie: Jak najbardziej prawidłowe [5]
    Opakowanie: Butelka 0,33 z estetyczną etykietą. Kapsel czarny, gładki. Butelka z gwintem, ale kapsel siedzi tak mocno ze musiałem użyć otwieracza [4.5]
    Uwagi: Podsumowując – brawo za odwagę. Małe browary zaczynają „mieszać” na rynku i cieszę się ze Racibórz do nich dołączył.
    I jeszcze mała uwaga - na upały to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie.

    Moja ocena: [3.75]
    Last edited by adam16; 27-07-2006, 21:02.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Hm.Taki ciemno-rubinowy [4.5]
      Piana: Z początku obfita o barwie beżowo-brązowej,ale po pół minutce pozostaje malusi wianuszek [3.5]
      Zapach: Dość dziwny.Na pewno czuć dynię,ale i gorzką kawę [4]
      Smak: Specyficzne.Niby dyniowate,niby kawowe,czuć jakby było palone.Zero słodkich posmaków,których mi brakuje w tym piwie. [3.5]
      Wysycenie: Według mnie bardzo dobre. [4.5]
      Opakowanie: Ciekawa grafika,pełna informacja,co gdzie i kiedy. [4]
      Uwagi: Zakupione we Władysławowie za jedyne 2.50 Ciekawe piwo,o oryginalnym smaku.Zdecydowanie do powtórzenia.Brawa dla browaru za uwarzenie tego specjału.

      Moja ocena: [3.8]
      Last edited by Pogoniarz; 21-08-2006, 11:25.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemny z lekkimi rubinowymi przebłyskami. Bardzo ładny. [5]
        Piana: piłem z butelki na giełdzie tyskiej, a więc nie wiem co po przelaniu do kufla ale w butelce była widoczna. Nie wielka ale zawsze coś. [3]
        Zapach: mocno palony, słodowy. Z dynią nic wspólnego. Może i dobrze. [4]
        Smak: mocno palony, kwaskowo-gorzki, nic dyni i ogólnie (dla mnie)bez rewelacji [3]
        Wysycenie: w normie. Nie widać ale czuć. [4]
        Opakowanie: but. 0,33 kolorystyka etykieta, jak i kapsla czarna. Dla mnie zadna rewelacja, a do tego więcej informacji w różnych językach niż w Polskim. [3]
        Uwagi: Bez entuzjazmu. Smak nie powala ani nie wyzwala chęci po następne. Do spróbowania.

        Moja ocena: [3.5]
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • iommi
          Senior
          • 07-2003
          • 1522

          #5
          Kto nie pił, niech się pośpieszy. Piwo zniknie z rynku, bo się nie sprzedaje. Fakt potwierdzony u źródła, czyli w Raciborzu. W sumie szkoda, bo czasami pijałem...
          *****************************

          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

          *****************************

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            Wielka szkoda, było to chyba najlepsze piwo warzone w Raciborzu.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • bublik
              Junior
              • 02-2006
              • 14

              #7
              Właśnię je sączę. Na etykiecie... browar Głubczyce Podobno przeznaczone na rynek austryjacki. Wypytam się u źródła czy nie przenieśli się do Głubczyc na stałę, a produkcja się nie skończyła lecz przeniosła

              Comment

              • Garrota
                Member
                • 12-2006
                • 46

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemno-brązowo rubinowy-cieszy oko przy patzeniu pod świało [4]
                Piana: trudno mówić o pianie . lałem z butelki do kufla i jakoś się nie chciała utworzyć [2.5]
                Zapach: czuć przypalony słód, [4]
                Smak: trochę za "wodnisty" ale jak na ciemne piwo ma mało ekstraktu. Bardziej przypomina portery niż zwykłe ciemne piwa, silna goryczka połaczona ze smakiem palonego karmelu ale na szczęście żadnej słodyczy. Dynia dyskusyjna. Jak się wie to czuć [4]
                Wysycenie: wystarczająće [4]
                Opakowanie: wszelkie informacje są tylko się doczytać że piwo ma coś wspólnego z Głubczycami wymaga szkła powiększającego [4]
                Uwagi: Taka ciekawostka piwna.

                Moja ocena: [3.85]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. TU: Sam piszesz że jest z Głubczyc. Tam zatem to piwko powinno być ocenione.
                Art, Admin

                ---------------

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎