Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Topvar, Kozel Svetly (licen)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lukex
    Senior
    • 12-2005
    • 262

    Topvar, Kozel Svetly (licen)

    Produkcja przeiesiona z sarisa do topolcan.Tak informuje etykieta.Musze przyznać że piwo nieznacznie zyskało na smaku.Fantastyczny delikatny smak,goryczkowy ,chmielowy,ale nie przesadzony ani nie wodnisty(tak jak w przypadku np smadnego mnicha itp).Myśle ,że jest to najlepsze piwo na razie jakie piłem jezeli chodzi o 10 tki.4 proc alk.Flaszka już zunifikowana z napisem sabm na dole na szkle.Ładna aczkolwiek to nie to samo co nrw.W sumie nie ma czego się czepiać bo piwo mozna pić hektolitrami,mimo iż jest to twarda koncernówa słowacka.
  • Gopher
    Senior
    • 10-2007
    • 450

    #2
    A tutaj nowy kapselek ze słowackiego Kozela i kontretykieta z okazji konkursu.
    Attached Files
    Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Piwo przywiezione w prezencie przez tatę ze Słowacji. Puszka 0,5l. Moc 4%, Ekstrakt? Kolor typowy. Dość jasny, ale w takim lekkim piwie to normalność. Piana duża, ale nie jednorodna i szybko opadła do nikłych resztek. Zapach słaby, ładny. Raczej chmielowy niż słodowy. Początkowo trochę metaliczny. Metaliczność zresztą wyraźnie wyczuwalna w pierwszych łykach. Do tego chmielowość i goryczka. Całość dość wodnista, mało treściwa. Na szczęście nie czuć słodkości. Niestety piwo w smaku już mocno koncernowe. Jeszcze lepsze od naszych, ale już mu niedaleko. Wysycenie niskie, czuć jego brak. Opakowanie raczej nie robi wrażenia. Jasne kolory w plastikowym deseniu. Wizerunek kozła potraktowany jak coś na piwo do Biedronki. Grafika i kolorystyka brzydka. Takie sobie trochę wodniste piwo. Słabe i nie dostarczające głębszych doznań smakowych, trochę nijakie, ale nie niedobre. Można pić byle jak. Jak dla mnie przeciętna piwo 3 (1 – 6).
      Attached Files
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • Tolekk
        Junior
        • 08-2011
        • 8

        #4
        Nie wiem czy o tym samym piszemy ale dorwałem Kozela i teraz jest to czeskie piwo
        plzensky prazdroj

        piwo bez szału

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23794

          #5
          Nie piszecie o tym samym.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎