Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Frater 5,4

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KrzysiekM
    Member
    • 05-2006
    • 78

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika guniosek
    pilem to piwo 2 tygodnie temu, zakupione w geant'cie, nie nadawalo sie do picia, czuc sama chemie, moze jakas lewa seria, ale pilem pierwszy raz i sie zrazilem, moze ktos tez mial takie niemile doswiadczenie? :/
    Hmmm... właśnie piję to piwo zakupione wczoraj w Tesco Kabaty (W-wa).
    Pewnie inna partia, bo:
    - bardzo ładny bursztynowy zapach,
    - piana, która opadła do korzucha, ale się 3ma (czyli tak, jak tu pisano),
    - przyjemny, piwny zapach (jakby lekko owocowy),
    - smak zupełnie OK, bardzo przyjemny.

    Generalnie jeden z lepszych pilsików (ok, Książęce z Lwówka to to nie jest, ale i tak... gdyby zawsze tak smakowało jak obecnie, to zapewne bym się jeszcze napił).

    Żadnej chemii nie wyczuwam (rzecz jasna piszę o wersji butelkowej).

    Słowem jak dla mnie, w kategorii pilsików ocena na pewną 4-kę.

    Pozdrawiam - K.

    Comment

    • KrzysiekM
      Member
      • 05-2006
      • 78

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika guniosek
      pilem to piwo 2 tygodnie temu, zakupione w geant'cie, nie nadawalo sie do picia, czuc sama chemie, moze jakas lewa seria, ale pilem pierwszy raz i sie zrazilem, moze ktos tez mial takie niemile doswiadczenie? :/
      Hmmm... właśnie piję to piwo zakupione wczoraj w Tesco Kabaty (W-wa).
      Pewnie inna partia, bo:
      - bardzo ładny bursztynowy kolor,
      - piana, która opadła do korzucha, ale się 3ma (czyli tak, jak tu pisano),
      - przyjemny, piwny zapach (jakby lekko owocowy),
      - smak zupełnie OK, bardzo przyjemny.

      Generalnie jeden z lepszych pilsików (ok, Książęce z Lwówka to to nie jest, ale i tak... gdyby zawsze tak smakowało jak obecnie, to zapewne bym się jeszcze napił).

      Żadnej chemii nie wyczuwam (rzecz jasna piszę o wersji butelkowej).

      Słowem jak dla mnie, w kategorii pilsików ocena na pewną 4-kę.

      Pozdrawiam - K.

      Comment

      • szejker
        Junior
        • 08-2003
        • 4

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złoty podchodzący pod bursztynowy [4.5]
        Piana: do połowy kufla trunek pokrywała kołderka, natomiast pienisty pierścień utrzymał sie do samego dna. Na ściankach też nieco zostało. [4.5]
        Zapach: chmielowy zapach wyczuwalny chwile po przelaniu do kufla, potem juz niewiele można 'zwąchać' [3]
        Smak: można wyczuc wyraźną goryczkę, aczkolwiek obyło się bez zachwytów. [3.5]
        Wysycenie: mimo, że niewiele bąbelków widać, wydaje sie być wystarczające. [4]
        Opakowanie: proste, ze średniowiecznym tłem - to sobie cenię. W każdym razie browar Belgia pisze tak: 'Łączy starą cysterską recepturę z początku ubiegłego stulecia z nowoczesną technologią warzenia piwa.' więc można je nazwac co najwyżej 'piwo pseudoklasztorne'... [4]
        Uwagi: Uważam, że jest warte swojej ceny. Nabyte w Baryłeczce na Karmelickiej za 2,25 + kaucja. Widziałem w owym monopolu również jego brata starszego o 2,2% - niebawem oddam sie degustacji.

        Moja ocena: [3.525]

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Głębokie, ciepłe złoto. [4]
          Piana: Wysoka, nawet trwała. [4]
          Zapach: Wyczuwalny, choć nie za intensywny: aromatyczny chmiel. [4]
          Smak: Całkiem nieźle "podchmielone", aromatyczne i umiarkowanie wytrawne piwo. Wypiłem ze smakiem. Jednak te wrażenia mogłyby być bardziej intensywne. [4.5]
          Wysycenie: Całkiem dobre, utrzymujące się do końca. [4.5]
          Opakowanie: Estetyczne, zauważalne, firmowy kapsel; całkiem niezrozumiałe pierdoły na kontrze. [4]
          Uwagi: Bardzo dobre piwo.

          Moja ocena: [4.225]

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piękna bursztynowa barwa, bardzo zachęcająca. [4.5]
            Piana: Nie za wielka, raczej gruboziarnista, ale trzyma się dość długo. [3.5]
            Zapach: Ładny chmielowy zapach. Mógłby być troszkę mocniejszy. [4]
            Smak: Dobry dość mocno chmielowy smak. Na szczęście nie jest słodkawe za bardzo. Dość treściwe. Wyraźny gorzko goryczkowy miły posmak. Ogólnie dobre. [4]
            Wysycenie: Początkowo mocne. Mniej więcej po wypiciu 1/3 ustabilizowało się na poziome, który trzymało do końca. [4]
            Opakowanie: Graficznie nic nadzwyczajnego, raczej przeciętnie. Ale wszystko równiutko naklejone, kapsel dedykowany, parametry podane. Nie jest źle. [4]
            Uwagi: Z „fabrycznych” piw na pewno jedno z najlepszych. Gdy będę coś kupował w sklepie tylko z koncernówką wybiorę Fratera. Dobry następca poprzedniego ciut mocniejszego poprzednika.

            Moja ocena: [3.975]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ładny bursztynowy, ciut za jasny by dać maksymalną ocenę [4.5]
              Piana: poczatkowo bardzo gęsta i wysoka, dość szybko opada do cienkiej kołderki, ale jednak trzyma się w takiej postaci do końca i nawet sporo jej zostaje na dnie kufla, nie mówiąc już o ściankach [4]
              Zapach: praktycznie nie wyczuwalny - lekko chmielowy [2]
              Smak: orzeżwiający mocno goryczkowy, z czasem jakby coraz mniej tej goryczki bylo czuć [3.5]
              Wysycenie: bardzo dobre, po wlaniu widać burzę bąbelków różnej wielkosci - poczatkowo sporo jest dużych, pod koniec wyłacznie malutkie, odrywają się z dna do samego końca [4]
              Opakowanie: podoba mi się, pół punka odjąłem za "ściemnianie" [4]
              Uwagi: piwo w zasadzie można polecić, ale ja raczej nie będe do niego wracać. z opisów żałuję, że nie dane mi było spróbować poprzedniej wersji Fratera

              Moja ocena: [3.125]

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • puszka
                Senior
                • 10-2002
                • 204

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ładny - ciemno słomkowy [4.5]
                Piana: Bardzo duża na początku - potem opada ale praktycznie do końca są slady na łączeniu się ze szklanką [4.5]
                Zapach: Chyba niezły chmielowy-nie wiem bo mam katar [3]
                Smak: Jak dla mnie metaliczny [2]
                Wysycenie: Dosyć dobre [4]
                Opakowanie: fajna puszeczka [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [2.925]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Masz katar - wstrzymaj się z ocenianiem aż wyzdrowiejesz.
                Art, Admin

                ---------------

                Comment

                • remfire
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 1334

                  #38
                  Ostatnio kupiłem to piwko w Auchanie w cenie... 0,99 za puszkę . Było tego całkiem sporo , prawie cała paleta , ale widniała przy tym etykieta WYPRZEDAŻ. Data przydatności 7.12.06r. Na półkach nie było już piw z inna datą przydatności.
                  Nie wiem czy to oznacza koniec Fratera w tym hipermarkecie , ale napewno świadczy o tym, że to piwo nie sprzedawało sie zbyt dobrze. Za jakiś czas sprawdze czy będzie wogóle dostępne.

                  Comment

                  • wedge7
                    Senior
                    • 01-2007
                    • 217

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złoty; bardzo jasny; klarowny [4]
                    Piana: biała; gęsta i wysoka; dość długo utrzymała się w kuflu [4]
                    Zapach: świeży; chmielowy; średnio intensywny [4]
                    Smak: delikatna aczkolwiek wyraźna goryczka i lekko słodowy posmak komponują się w dość charakterystyczny sposób; nie powiem to piwko całkiem przyjemnie się pije [4]
                    Wysycenie: wszystko jak należy; gaz pracuje przez cały czas trwania degustacji [4.5]
                    Opakowanie: wykonane poprawnie; dedykowany kapsel; ogólnie bez jakiś zachwytów choć na półce sklepowej raczej charakterystyczne i łatwe do znalezienia [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.025]

                    Comment

                    • granat862
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 945

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasno złoty [4]
                      Piana: Gęsta biała utzrymuje się do samego końca [4]
                      Zapach: Czuć intensywny aromat chmielu [4]
                      Smak: Silny smak chmielowy poprzeplatany z lekką goryczką. [4.5]
                      Wysycenie: Gaz utzrymuje się długo, co mi odpowiada. [4]
                      Opakowanie: Ładny kapselek, etykieta piękna w swej prostocie [4]
                      Uwagi: Zakupione na Pomorskiej 116 w Łodzi
                      Przyjemnie sie je degustowalo więc będe do niego wracał.

                      Moja ocena: [4.2]
                      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #41
                        Zapewne jedna z ostatnich warek Brata. Data przydatności do spożycia 26.02.2008. Wyraźny posmak tankofermentatorowy. Podwójnego chmielenia oczywiście nie czuć. "Receptura Antiqua Renovata" i "Piwo Klasztorne" brzmią jak kiepski żart. Puszka ładna. Piana bujna, ale opadając tworzy brzydkie. duże burchle. Pijalne.
                        Last edited by delvish; 24-10-2007, 15:26.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wyraźny posmak tankofermentatorowy.
                          jaki to jest posmak?
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • delvish
                            Senior
                            • 11-2004
                            • 3508

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                            jaki to jest posmak?
                            Może coś takiego przybliży nieco moje odczucia:
                            Słodowość, nabiera jakby "tępego" charakteru. Jest uboga w odcienie, niezbyt wyraźna (zredukowana) i raczej szybko przemijająca. Piwo sprawia wrażenie, jakby się niefajnie rozmazywało po zębach. Podobnie zakres goryczki również jest "obcięty". Całość sprawia wrażenie zhomogenizowanego płynu słodowo-goryczkowego. Mam wrażenie, że w taki posmak występuje w wyraźniejszej formie w piwach z małych browarów. W produkcji koncernowej jest bardziej delikatny.
                            Last edited by delvish; 24-10-2007, 22:04.
                            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                            (Frank Zappa)

                            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎