Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Jako Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rotmistrz
    Senior
    • 06-2005
    • 469

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: żółty, zbyt jasny jak dla takiego piwa,klarowny [3]
    Piana: gruboziarnista, trwała, wysoka, długo się trzymała pozostawiała ślad na szkle, [4]
    Zapach: wyczuwalna nuta chmielowa z domieszką alkoholu [3]
    Smak: goryczka poprawna przebija się nuta slodowo-chmielowa, wyczuwalny smak spirytusu [3.5]
    Wysycenie: proacowało przez okres konsumcji, wyrźnie odrywały się pęcherzyki gazu [3.5]
    Opakowanie: brak informacji który browar jest jego producentem, informacje o piwie nie pełne, etykieta kolorystycznie nie ciekawa [2.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.3]

    Comment

    • Budvar
      Senior
      • 09-2005
      • 265

      #17
      Nie wiem, czy wraz ze zmianą etykiety zmieniono też parametry piwa (a może technologię produkcji ?), ale to samo piwo pite po dwóch miesiącach smakuje mi o niebo lepiej - zniknął alkoholowy posmak, zapach jest całkiem, całkiem (subtelny i nieco kwiatowy), jednym słowem - Jako jako piwo mocne smakuje mi jako-tako. Aktualna moja ocena (wg ARTomatu) wyniosłaby [3.850] !

      Comment

      • maciejos
        Junior
        • 12-2004
        • 29

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: klarowny, raczej zbyt jasny, ciemnosłomkowy [2.5]
        Piana: drobnopęcherzykowa, raczej szybki znika [2]
        Zapach: przyjemny, świeży. jak na piwo mocne to naprawdę delikatny [4]
        Smak: przyznać trzeba, że jest smaczne. Nie jestem miłośnikiem piw mocnych. To kupiłem z racji ciekawej grafiki etykiet (zasilą kolekcję ;-)) oraz z racji tego, że trudno je dostać w P-niu. Smakuje mi, nie jest nachalnie alkoholowe (choć swoje 7% ma), lekko słodkawe, ale bez przesady. Później pozostawia gorycz. [4]
        Wysycenie: raczej niewielkie [2.5]
        Opakowanie: Opakowanie jest bardzo ciekawe. Przede wszystkim z racji niestandardowego umieszczenia ikony rogatego jelenia, który niejako wyłania się z dołu etykiety. Poroże obejmuje markę piwa. Ikona zwierzęcia jest niejako rozwinięciem graficznym ikony poroża znajdującego się w herbie. Kolorystyka etykiety jak najlepiej oddaje charakter piwa mocnego - barwy ciemne: czerń i ciemna czerwień w gradiencie. Naprawdę niezła robota... [4.5]
        Uwagi: Piwo niezłe, opakowanie dobre, tylko skąd wytrzasnęli tę dziwną nazwę? JAKO - może to jakieś inicjały... Dla marki piwa są one jednak absolutnie bezwartościowe, co więcej, mogą budzić skojarzenia ze zwrotem "jako-tako"... Piwo zakupione w Intermarche. po rz kolejny ukłony dla tej sieci za piwa z małych browarów.

        Moja ocena: [3.675]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: slomkowy, mam obiekcje co do klarowności [2]
          Piana: drobna, bieltuka, nie zostaje na szkle, utrzymuje sie dłuższy czas ok 2cm kozuszek [3]
          Zapach: dośc intensywny zapach sfermentowanego slodu [4]
          Smak: dośc pełne w smaku, dobrze wyczuwalna goryczka ale podstawowym minusem który mi nie odpowiada to zbyt nadmierna slodkawość [4]
          Wysycenie: może ciut za duze ale ogólnie jest ok [4.5]
          Opakowanie: bączek 0.33, typowa "Jako-wska" etykieta, może nie uderzająca ale już klasyczna, firmowy kapsel [5]
          Uwagi: całkiem niezłe mocne piwo, mozna smialo wypic jedno, polecam osobom lubiącym slodycz w mocniejszych piwach. Zakupione w Skotnikach (koło Przedborza)

          Moja ocena: [3.875]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19166

            #20
            Jak dla mnie zbyt wyraźny alkohol. Opakowanie nawet estetyczne, widać, że ktoś dba o to - ładna etykieta i firmowy kapsel. Szkoda tylko, że piwo bardziej z kategorii bezsmakowych mózgotrzepów.
            Zakupione w SAM-ie Społem w Czarnkowie.
            Last edited by e-prezes; 12-09-2007, 19:53.

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Lekko bursztynowy. Za jasny do mocnego piwa. Piwo klarowne. [3.5]
              Piana: Tylko przez krótki czas była nieduża pianka z grubych bąbli. Szybko zredukował się do resztek. W takiej formie piana dotrwała do końca. [2.5]
              Zapach: Dość słaby, słodowy. Zupełnie przeciętny, nijaki. [3]
              Smak: Dominuje słód. Później przechodzi w gorzki posmak. I to wszystko. Smak ubogi, przeciętny. Piwo pełne, ale jak na Mocne to mu trochę treści brak. Pijąc to piwo czuć, że pije się średnio ciężkiego Pilsa, a nie Mocne piwo. Przy pierwszych łykach przez słodowość przebija się alkohol. Generalnie za słodkie. [3]
              Wysycenie: Nie najgorsze. Trochę słabsze niż w Pilsach. W miarę do końca się trzyma. [4]
              Opakowanie: Ładna etykieta z jeleniem. Zdecydowanie wyróżnia się. Kolorystyka również dobrze zgrana. Aż dziwne, bo reszta piw Jako posiada raczej słabe etykiety. A tu taki rodzynek. Kapsel firmowy Jako, w czarnej wersji dedykowanej temu piwu. Jedynie ekstraktu brak. [4.5]
              Uwagi: Piwo może nie jest złe, ale byle jakie i smakuje przeciętnie. Do tego zbyt słodkie. W sumie chyba zawsze coś lepszego można kupić. Jedynie opakowanie i wysycenie jest na wysokim poziomie.

              Moja ocena: [3.1]
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎