Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec, Mocne Uderzenie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piowen
    Senior
    • 09-2007
    • 207

    #46
    Nosz k***a, tego zdzierżyć nie mogę i dlatego znowu tutaj jestem. Oberwał ostatnio "Janów" to i dla "Strzelca" litości nie będzie. Ale po kolei...
    Piwo ocenianie wyżej kupiłem z datą przydatności do 01.2008. i smakowało znakomicie. Jednak cena 3,39 wydawała mi się jakaś wygórowana i zacząłem po mieście szukać innego źródełka. Znalazłem w Carefourze i od razu zrobiłem sobie lekki zapasik, tym bardziej, że cena różniła się znacznie - 2,39 !?!
    Sobota to dobry dzień na degustację i zaprosiwszy szwagra zabrałem się do rozlewania wyżej wymienionego trunku. Od razu było widać, że kolor inny, mocno słomkowy, a smak i zapach różniący się znacznie od poprzedniego. Zaczęliśmy sprawdzać daty na puszkach i oto wnioski:
    01.2008. - Piwo rewelacyjne, opisane powyżej. Wyraźny słód zakończony piękną goryczką.
    02.2008 - Piwo koszmar, opis wrzucę poniżej. Zapach stęchlizny i smak pomyi.
    12.2007. i 03.2008. - Identyczna partia, jakby pośrodku tych dwóch wcześniejszych.

    Reasumując, wniosek jest taki, że w tym browarze nie potrafią (albo nie chcą) zrobić takiej samej warki, co skutecznie zniechęca mnie do kupowania ich produktów. Amen...
    "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

    Comment

    • piowen
      Senior
      • 09-2007
      • 207

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: słomkowy, który od razu źle się kojarzy [3.5]
      Piana: normalna u "Strzelca", czyli pojawia się skromnie i szybko znika [2.5]
      Zapach: posłużę sie tutaj członkiem rodziny, który określił go jako: piwniczny, myszowaty. [2]
      Smak: wodnisty, mikroskopijna słodycz i ledwo, ledwo wyczuwalna, skwaśniała goryczka [2.5]
      Wysycenie: jedyny pozytyw - bez zarzutu [4.5]
      Opakowanie: Poprawne i schludne. Czarna puszka, na niej wyraźne napisy (m.in. Browar Małopolski), wszystko w uzupełniających kolorach czerwono-złoto, białych. In minus - brak informacji o ekstrakcie [4]
      Uwagi: Dla mnie to był zwyczajny "Strzelec" w najgorszym wydaniu rozlany do puszek "Mocnego" - więcej nie dam się nabrać.

      Moja ocena: [2.55]
      "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, ładny, ale chyba za blady dla takich parametrów. [3.5]
        Piana: Drobna, gęsta, na początku cieszy oko, ale znika bardzo szybko... [3.5]
        Zapach: Słaby zapach słodowy, wzmocniony mocą . [3]
        Smak: Mdłosłodowy smak, podczas picia drapał mnie w gardło jakiś niezidentyfikowany "tępy" posmak. [2.5]
        Wysycenie: Bardzo sympatycznie piwo musuje (i masuje ) podniebienie... [4.5]
        Opakowanie: Czarno-czerwono-złota pucha (barwy jakieś-takie germańskie...), brak info o ekstrakcie, grafika może być. [3.5]
        Uwagi: Bardzo podobne do Broka Strong (ciekawe, dlaczego...), ale jednak jakoś intuicyjnie wolę "mocnego szczelca".

        Moja ocena: [2.975]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎