Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Północny, Polarne mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grzesiu
    Junior
    • 03-2003
    • 19

    Północny, Polarne mocne

    Nabyłem w ETC - Inter Marche w Gdańsku. Cena 2,75 zł. za standardową puszkę 0,5 l. Szata graficzna:biały niedźwiedź w chmielowym okienku, mocno zaakcentowany "rok założenia 1888", puszka biała czyli integruje się z nazwą, na górze 3 paski.
    "Piwo jasne pełne - warzone w Browarze Północnym. Bez środków konserwujących i stabilizatorów. Pasteryzowane. Browar Północny Spółka z.o.o, (trochę niedopracowane: po co po "z" kropka?). Suwałki, ul. Wigierska 10, EX. 14,1% Alk. 7% " - To informacje na puszce.

    Kolor złocisty, piana na początku ładna po minucie znika bez śladu, gaz równie szybko ucieka i ale jest wyczuwalny.
    Aromat i smak: charakterystyczna cecha to smak i zapach czarnej porzeczki, bardzo silnie dominujący i tłumiący goryczkę, ale ogólnie dający przyjemne wrażenie, może dlatego że się tego nie spodziewałem Po przyzwyczajeniu podniebienia zaczyna się lekko wyczuwać smak alkoholu, ale jest znośnie. Poza tym czarna porzeczka dobrze się komponuje z wysokoprocentowymi trunkami więc to nie zakłóca wrażeń.Zagryzałem to wędzoną mozzarellą ale to chyba nie wpłynęło aż tak mocno na ocenę smaku
    Jak na piwo mocne (których osobiście nie preferuje) dosyć ciekawa propozycja, ale nie za często.
    Spróbuj polubić samego siebie, docenisz jakie to szczęście, że kilka osób też cię lubi...
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Północne Mocne (chyba obecna wersja Polarne, gdyz parametry piwa sie zgadzaja), ekstr 14,1%, alk 7%. Barwa ciemno slomkowa, pianka, gęsta, drobna jednak po chwili zostaje po niej wspomnienie, zapach ledwo wyczuwalny ale jest przyjemny, smak łagodny, duzy plus za to nie czuć tych 7%, dobre nasycenie CO2, ogólnie piwo smakowało, jest ok, szkoda ze niedostepne w Warszawie (otrzymane w prezencie)

    Moja ocena: [3.675]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      Do dostania w Warszawie - w knajpie Wędkarskiej. Cena niestety jednak knajpiana - standardowe tamtejsze 5zł.
      Nie warto jednak nawet za połowę ceny.
      Piwo diabelnie płaskie w smaku. Naszło mnie wrażenie że spożywam tekturę w płynie zaprawianą alkoholem.
      Piana na początku obfita, opada, ale nie expresowo. Pozostawia ślad na szklance. Gaz kiepski.
      Ocena: 2
      Attached Files
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #4
        Slavoy, kapslarzu, mógłbyś w tych pięknych zdjęciach, między kufel, szklankę a butelkę wcisnąć kapsel .

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #5
          Mogę Cię tylko pocieszyć, że na tym piwie kapsel był łysy.
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • Krętacz
            Junior
            • 09-2003
            • 20

            #6
            Nie jestem pewien czy to czarna porzeczka, ale faktycznie coś owocowego w smaku i zapachu jest. Ale chyba to wszystko na temat smaku, jakies takie "niewyraziste", ktoś chyba wyżej słusznie okreslił -płaskie.
            Ale 1,90 za 0,5 l. puszkę, mozna wytrzymać.
            Ukłony!
            tracimy w życiu bardzo dużo czasu na niepicie piwa

            Comment

            • Cocobango
              Senior
              • 04-2002
              • 818

              #7
              Piana biała, dziurawa, nie trwała, nie pozostawia nawet koronki. Barwa miodowa. Gaz średnio trwały. Zapach dziwno-mydlano-chemiczno-sztuczny, odpychający. Smak nie tak zły jak zapach, nie słodki i nie kwaśny, minimalnie chmielowy, maxymalnie dziwny. Generalnie nie polecam. Szata graficzna interesująca i ciekawa.

              Moja ocena: [2.325]
              Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
              Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
              HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

              Comment

              • zAjkA
                Senior
                • 12-2004
                • 1089

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ładny herbaciono bursztynowy kolor. Przyznam że niespodziewałem się po tym piwie iż będzie miało taką barwę. Nie każde piwo o zblizonym ekstrakcie legitymuje się takim odcieniem. [4]
                Piana: W moim przypadku piana była dosyć trwała. Wysoka, drobno ziarnista opadała powoli. Na powierzchni można było zaobserwować małe powoli pękające bąbelki. Coś podobnego jak podczas gotowania jakiegoś wywaru;-). Po wszystkim pozostał pierścień dookoła szklanicy oraz miejscami ślady na sciankach. [4]
                Zapach: Zapach jak w przypadku chyba wszystkich piw z Browaru Północnego. Uderzająca słodowa słodycz z lekką nutą chmielu w tle. [3.5]
                Smak: Najważniejsze że prawie nie czuć alkoholu. Ogólnie dominuje odrobina słodowej słodyczy która schodzi na dalszy palan w drugiej fazie przełyku na rzecz chmielowej goryczki. Wszystko to jest zgrane dzięki czemu mamy do czynienia z przyzwoitym smakiem. [4]
                Wysycenie: Mogłoby być odrobine mniejsze. Nieco czuć je na języku. [3.5]
                Opakowanie: Ładna biała puszka z budzącym respekt niedzwiedziem polarnym na pierwszym tle. [3.5]
                Uwagi: Wg. mnie chyba najlepsze piwo z Suwałk jakie miałem okazję pić. Powiedział bym że jest to lepsza wersja Beczkowego Mocnego które również jest całkiem dobre. POLECAM!

                Moja ocena: [3.775]
                Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jak na piwo mocne ciut jasny, ale bynajmniej nie słomkowy, jasnozłoty; [3.5]
                  Piana: na początku ładna, gruba, drobnopęcherzykowa, średnioszybko opada, zostaje dywanik; przyjemnnie; [4]
                  Zapach: ciut słodowy, ale gdzieś w oddali; przynajmniej niczym nie śmierdzi; [4]
                  Smak: słodowy, przypomina beczkowe mocne, z delikatną goryczką, acz wyczuwalną; [4]
                  Wysycenie: bez rewelacji, ale jest zauważalne; [3.5]
                  Opakowanie: takie sobie, ale browar pólnocny nie miewa ciekawych [4]
                  Uwagi: dzięki koledze zAjkA całkiem fajna odmiana. zupełnie nadające się do picia piwo, ot średnich lotów, ale do powtórzenia.

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jaaaasny.... ZA jasny. [3]
                    Piana: Się zawiodłem. Piana w formule KNS (Krótka-Niska-Słaba). [2.5]
                    Zapach: Tu było najgorzej. Zapach jakoś mi tak nawiązywał do pewnych dworcowych przybytków, więcej nie napiszę... [2]
                    Smak: Po tych wszystkich szokach, smak był znośny. Nieco zbyt słodowy, ale zza niego wychylał się nieśmiało chmiel i (nienachalnie ) moc. [3.5]
                    Wysycenie: Duże. Ja lubię duże . [4.5]
                    Opakowanie: Biała pucha, motyw ocierający się o Polar Beer, albo o mniej znane http://www.hofbrauhaus-freising.de/p...er_weisses.htm, na półce wygląda dość oryginalnie... [4]
                    Uwagi: Piwo nie zwala z nóg (jednak za słabe ), ale bywało też znacznie gorzej. Jedyne, niestety, co zwala z nóg, to ten zapach...

                    Moja ocena: [2.925]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎